Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

1 minute ago, freakns said:

ja sam radostan i kad Nuggetsi osvoje titulu. ali i kad Nuggetsi uzmu titulu i kad reprezentacije osvoji medalju, ja sutra moram na posao i moram da radim za istu platu za koju sam radio pre titule/medalje. pretpostavljam da je isto i sa tobom... mi smo kao zemlja najvise medalja na OI osvojili na streljastvu. ne vidim previse pozitivnih efekata od toga, niti mi se cini da ce popularnost da raste. najpopularniji sport u drzavi je fudbal, a tu nam je najveci uspeh da saznamo ko je kome od saigraca jebo zenu. 

ako cemo bas da cedimo drenovinu, ondak mozemo da utvrdimo kako kada Jokic uzme titulu, sve je neutralno. s druge strane, nase pare se junacki pumpaju i u Zvezdu i u Partizan umesto u pravljenje novih terena za decu, otvaranja novih parkova i igralista i slicno... ti efekti se nikada nece desiti. evo, Djokovic je osvojio 23 GS, postao najbolji teniser u istoriji, i otvoreni su neki novi tereni i novi klubovi... i u klubovima mogu da treniraju klinci ako mama i tata imaju da izuju XY dinara mesecno za treninge. ako nemaju, neka mali ide na atletiku, moze da se trci i izmedju zgrada. pravi tocak zamajac srpske ekonomije i enormna korist za gradjane Srbije

 

Ti si uveo promociju brenda Srbije kao nekakvu merljivu vrednost koju dobijamo kao drzava od uspeha Jokica u Denveru. Ja sam te prosto pitao u cemu se ogleda ta korist za nas. Reprezentativni uspeh jasno donosi korist za taj sport.

 

Fudbal je najpopularniji sport u vecem delu sveta, najvise se love okrece, najvise ga ima na TV. Zbog stanja naseg fudbala, kosarka je ipak popularnija kod nas. A svaki uspeh kosarkasa samo dodatno podize popularnost i zahvaljujuci tome dobijamo nove generacije talentovanih igraca, iako nam se vecito prognozira potop kada ode jedna trofejna generacija.

 

Medalje u strealjastvu sa kraja 80-ih i tokom 90-ih su donele popularnost tog sporta. Isto kao i medalje vaterpolista. To nisu generalno popularni sportovi, vaterpola ima nesto malo na TV, streljastvo sem sa OI nema uopste, bez bilo kakvih uspeha niko zivi ne bi ni trenirao..

Link to comment
  • Replies 28.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1007

  • pbg12345

    963

Mislim da nismo ni priblizno svesni koliko je klinaca Jokara motivisao da instaliraju NBA 2k23

Edited by Plajvi
  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment

2015. ili '16 kada smo uzele (TM by Denda) prvu medalju za žensku selekciju - 01.09. mi se u školici košarke pojavilo više devojčica na treningu nego dečaka. I u celom gradu je bila slična situacija. Marina je to prepoznala pa počela sa svojim programom besplatne škole košarke za devojčice.

 

Važi da bi imala materijala za to da nije bilo reprezantitvnog uspeha. 

  • +1 8
Link to comment

Fudbal je mnogo popularniji od košarke. Naročito među decom. 

 

Previše se ovde paušalnih tvrdnji iznosi. Meni je najindikativnije da se kao referentna tačka uzima proizvodnja vrhunskih profesionalnih sportista, a to je sa aspekta društva potpuno irelevantno. Bar bi trebalo da bude. Drugo, zamemaruje se dominantan uticaj roditelja iz jednačine odlaska na 'prvi trening'. Treće, Jokićev uspeh od srpskog pasoša u košarkaškom svetu pravi preporučeno pismo. To nisu uspeli ni Divac, ni Peđa, ni Bormio, ni Indijanapolis. 

  • +1 2
Link to comment

dzabe jokic kad posle njega je bila provalija.

pogledajmo spaniju, samo ona braca hernangomez su zveri za evropsku kosarku. veliki, visoki, znaju sve da odigraju u evropi. svi nasi na tim pozicijama su male bebice za njih dvojicu.

pa im dodas loren a brauna i one druge spance i to je bilo to.

do sad jos nismo imali jokica i bogdana. mozda ovog leta. to ce biti vec nesto drugo.

sam jokic, sam doncic ( without dragicha u najjacoj formi i onog ubojice iz reala) ne moze dobiti prvenstvo.

setimo se nasih reprezentacija. sve su imale bar po dva zverwki raspolozena igraca a cesto i vise. 

npr 95. danilovicdjordjevic, rebracabodiroga itd

imamo primer izuzetnog dominatora drazena koji nista nije osvojio do pojave 68/9 generacije.

sta bi mogao sam cosic? nista. bilo je sjajnih igraca i po drugim reprezentacijama tog doba pa nisu mogli nista. galis do pojave janakis fasulas ekipe i slicno.

jokicu treba pomoc koju ce, nadam se, dobiti u bogdanu i onda redom. 

sta je sa bjelicom? kakava je to misteriozna povreda? hoce li se vise vracati na teren?

 

 

 

Edited by bradilko
  • +1 1
Link to comment

Pa kad se mešaju dve priče, o značaju za košarku u Srbiji i o opštem društvenom aspektu. Pa se meri da li je važnije da više klinaca trenira košarku ili da građani Kolorada znaju više o Srbiji - potpuno nevezane činjenice.

 

Evo i ti (kralj) u prvoj stavci pominješ da je proizvodnja profesionalnih sportista sa aspekta društva nebitna (slažem se), a onda u trećoj bude bitan srpski pasoš u košarkaškom svetu. 

  • Hvala 1
Link to comment
4 minutes ago, Profesionalac said:

Pa kad se mešaju dve priče, o značaju za košarku u Srbiji i o opštem društvenom aspektu. Pa se meri da li je važnije da više klinaca trenira košarku ili da građani Kolorada znaju više o Srbiji - potpuno nevezane činjenice.

 

Evo i ti (kralj) u prvoj stavci pominješ da je proizvodnja profesionalnih sportista sa aspekta društva nebitna (slažem se), a onda u trećoj bude bitan srpski pasoš u košarkaškom svetu. 

 

Pa da, zato što sam apsolutno protiv da nam profesionalni sport(ista) kreira društvenu klimu na bilo koji način. Ja pišem sa tog stanovišta non-stop, a prigovaraju ovi koji bi da Jokić rešava probleme video igrica, pa još prave razliku u boji dresa koji je obukao. 

 

Sociološki aspekt je mnogo kompleksniji, pre svega treba da se svodi na podizanje svesti o (fis)kulturi, na izgradnji infrastrukture (koja podrazumeva hiljadu malih terena umesto nacionalnog stadiona npr) i nizom pratećih normi. 

 

Najveći doprinos jednog profesionalnog sportiste treba da se svede na ulogu promotera. I tu je Jokić uradio više nego bilo ko drugi za našu košarku.

 

Da ne bude zabune, svi bismo voleli da ga gledamo kako igra za reprezentaciju, pa i na adi neki 3 na 3, ali trebamo da razumemo da je on sada u misiji pisanja istorije koja je u košarci na mnogo višem nivou od reprezentativnih takmičenja. 

 

 

Link to comment

Brate ne baljezgaj, kakva crna braca Hernagomezi. Da Spanci nisu unajmili amerikanca ne bi izasli iz grupe.

Edited by Micko8
Link to comment
45 minutes ago, kralj said:

Fudbal je mnogo popularniji od košarke. Naročito među decom. 

 

Previše se ovde paušalnih tvrdnji iznosi. Meni je najindikativnije da se kao referentna tačka uzima proizvodnja vrhunskih profesionalnih sportista, a to je sa aspekta društva potpuno irelevantno. Bar bi trebalo da bude. Drugo, zamemaruje se dominantan uticaj roditelja iz jednačine odlaska na 'prvi trening'. Treće, Jokićev uspeh od srpskog pasoša u košarkaškom svetu pravi preporučeno pismo. To nisu uspeli ni Divac, ni Peđa, ni Bormio, ni Indijanapolis. 

 

nemoj se ljutiti, ali ovo je jednostavno neisitina, ti pricas o srbiji kao da je mongolija. bukvalno svi u nba znaju sta srbija znaci u kosarci, kakve je igrace proizvodila i proizvodi i tako je vec decenijama. broj nba skauta koji rade ovde stalno, koji dolaze ovde, gm-ova, trenera, pomocnih trenera...je ogroman i tako je odavno. 

  • +1 7
Link to comment
3 hours ago, bradilko said:

sta je sa bjelicom? kakava je to misteriozna povreda? hoce li se vise vracati na teren?

 

 

Nemam pojma, ali se iskreno nadam da ga više niko neće zvati u reprezentaciju.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, napadaj said:

 

 

Nemam pojma, ali se iskreno nadam da ga više niko neće zvati u reprezentaciju.

sto?

on je sjajan igrac, pravi razliku.

 

  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...