Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

9 minutes ago, Nikodije said:

ne mora da bude jokic i doncic, neka nauci da tapka loptu, npr.

 

2 minutes ago, Nikodije said:

glupo je da uopste postavimo jokica kao nekakav kriterijum, to se radja jednom u 100 godina. ajde bar da napravimo nekog novog gudurica, da ne izlaze sve samo stefani lazarevici, to bi moglo

 

Pa ako ne stremi da bude sto bolji, onda ce se zadovoljiti da bude prosek. Sve je u treningu, posvecenosti i radu na nedostacima. Ako igrac nema jaku zelju da bude bolji, onda logicno da nece biti..

Link to comment
  • Replies 28.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1007

  • pbg12345

    963

Najveći Jokićev značaj je baš u povratku basketu. Ako to ne vrati klince na ulične terene, onda ne znam šta bi drugo moglo. 

 

Draženovi i Danilovićevi automatizmi stečeni decenijskim krvavim radom su čudesni, ali su sad pod must, to rade svi i smatraju se tek potrebnim preduslovom. Jokić je kompletno resetovao igricu.

  • +1 4
Link to comment
2 hours ago, Jimmy Kowalski said:

Kakvu korist imaju gradjani Srbije od toga sto Denvercani sada znaju na mapi gde je Srbija?

isto korist koju imaju kad reprezentacija osvoji zlato na EP

Link to comment
16 minutes ago, freakns said:

isto korist koju imaju kad reprezentacija osvoji zlato na EP

 

Ni blizu isto. Uspeh reprezentacije na takmicenju u vidu medalje donosi mnogo vecu radost za stanovnike te zemlje, nego titula ekipe u kojoj igra neki njihov sunarodnik. Plus, ono sto je vec istaknuto vise puta, popularnost tog sporta znacajno raste posle reprezentativnih uspeha, sto sa sobom povlaci dalje pozitivne efekte..

Link to comment
2 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Ni blizu isto. Uspeh reprezentacije na takmicenju u vidu medalje donosi mnogo vecu radost za stanovnike te zemlje, nego titula ekipe u kojoj igra neki njihov sunarodnik. Plus, ono sto je vec istaknuto vise puta, popularnost tog sporta znacajno raste posle reprezentativnih uspeha, sto sa sobom povlaci dalje pozitivne efekte..

ja sam radostan i kad Nuggetsi osvoje titulu. ali i kad Nuggetsi uzmu titulu i kad reprezentacije osvoji medalju, ja sutra moram na posao i moram da radim za istu platu za koju sam radio pre titule/medalje. pretpostavljam da je isto i sa tobom... mi smo kao zemlja najvise medalja na OI osvojili na streljastvu. ne vidim previse pozitivnih efekata od toga, niti mi se cini da ce popularnost da raste. najpopularniji sport u drzavi je fudbal, a tu nam je najveci uspeh da saznamo ko je kome od saigraca jebo zenu. 

ako cemo bas da cedimo drenovinu, ondak mozemo da utvrdimo kako kada Jokic uzme titulu, sve je neutralno. s druge strane, nase pare se junacki pumpaju i u Zvezdu i u Partizan umesto u pravljenje novih terena za decu, otvaranja novih parkova i igralista i slicno... ti efekti se nikada nece desiti. evo, Djokovic je osvojio 23 GS, postao najbolji teniser u istoriji, i otvoreni su neki novi tereni i novi klubovi... i u klubovima mogu da treniraju klinci ako mama i tata imaju da izuju XY dinara mesecno za treninge. ako nemaju, neka mali ide na atletiku, moze da se trci i izmedju zgrada. pravi tocak zamajac srpske ekonomije i enormna korist za gradjane Srbije

  • +1 7
  • Hvala 1
Link to comment
7 minutes ago, kralj said:

Baš vala, a sad da uzmemo zlato bez Jokića, stampedo dece bi pohrlilo na košarku da budu novi Milutinov i Petrušev. 

 

Neko od 1.90 - 2.00 bi potrcao da bude novi Micic ili Bogdan.

 

Ne mogu svi da izrastu u centre..

Link to comment

Uzivajte u Jokicevim igrama, sta osvoji osvoji. Sport je ionako samo zabva koja nam malo ulepsava zivote:)

Edited by Micko8
  • +1 1
Link to comment
16 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Neko od 1.90 - 2.00 bi potrcao da bude novi Micic ili Bogdan.

 

Ne mogu svi da izrastu u centre..

 

Ništa od toga nije važno ako imaš dobrog menadžera.

 

Ja vam ne mogu opisati koliko talenata propadne samo u jednoj generaciji. Kad samo sjetim samo nekih momaka iz mog grada koji su ubijali kako su dobro igrali. Tad je bila ložana na Barklija, Penija, Džordana... pa na Kobija i Iversona, mi malo mlađi.

Njih najmanje trojica su sigurno mogli da igraju na vrhunskom nivou. Ali... milion razloga kad se skupi, se svede da je bio - neko - da ih dovede u neki klub. Zvezda ili Partizan, jednostavno nedostižno za većinu koji nisu iz Bg, a pogotovo iz SRB. Još taj odvratni period ničega na prelazu u '00-tu.

 

Nosili su i domaći dresovi. Najviše Stojakovića i Bodiroge, poneko i Đorđevića, tu i tamo Divca ili Rebrače.

Edited by mackenzie
Link to comment
5 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Neko od 1.90 - 2.00 bi potrcao da bude novi Micic ili Bogdan.

 

Ne mogu svi da izrastu u centre..

 

Bogdan potrčao da bude novi Kobi, a ne Rakočević. Rakočević potrčao da bude novi Džordan, a ne Dražen. 

 

Čudnog sveta ima. 

 

  • Haha 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...