Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

21 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

percepcija deteta od 7 godina je najvaznija, imam dosta prijatelja koji drze skole kosarke i najveci spajk je uvek kada osvojimo neku medalju. ne sporim da jokic ima pozitivan uticaj, ali da je to najveci u srpskoj/jugoslovenskoj kosarci koja ima neverovatnu istoriju je prosto netacno. ne pricamo ovde o kini, vec o srbiji i jugosaviji koja je velesila u kosarci. 

 

 

ma to je besmisleno porediti. 

sa strane popularizacije kosarke, naravno da su uspesi reprezentacije vazniji. cak i meni, koji sam fan Nuggetsa jos od pre Jokica vaznija je svaka reprezentativna medalja i Saletova trojka nego ova titula Nuggetsa.

 

ali je isto tako i cinjenica da Srbija, a pre nje Jugoslavija, nije imala najboljeg kosarkasa na svetu do pojave Jokica. ali to je vaznije za brend Srbije(pogotovo u USA), nego za kosarku u Srbiji. pa oni kukavci iz DNVR nisu znali da pronadju Srbiju na mapi a sada rokaju rakiju svaki treci dan. 

  • +1 3
Link to comment
  • Replies 28.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1007

  • pbg12345

    963

Just now, Micko8 said:

Dolazice na hodocasce u Sombor i puniti lokalne kase:)

Ovo zvuči kao neko drevno proročanstvo.

Edited by Milošica
  • Haha 2
Link to comment
1 hour ago, Кристофер Лумумбо said:

percepcija deteta od 7 godina je najvaznija, imam dosta prijatelja koji drze skole kosarke i najveci spajk je uvek kada osvojimo neku medalju. ne sporim da jokic ima pozitivan uticaj, ali da je to najveci u srpskoj/jugoslovenskoj kosarci koja ima neverovatnu istoriju je prosto netacno. ne pricamo ovde o kini, vec o srbiji i jugosaviji koja je velesila u kosarci. 

 

 

slazem se

mada, istine radi, nismo imali prilike da vidimo sta se desava kad neki nas igrac uzme titulu kao najbolji igrac, jer se prosto nije desilo

imam osecaj da se pojaviti mnogo srdjana djokovica u svetu kosarke ovih dana

Edited by pbg12345
  • +1 1
Link to comment

 

7 minutes ago, pbg12345 said:

slazem se

mada, istine radi, nismo imali prilike da vidimo sta se desava kad neki nas igrac uzme titulu kao najbolji igrac, jer se prosto nije desilo

imam osecaj da se pojaviti mnogo srdjana djokovica u svetu kosarke ovih dana

Nece, najbolji igraci su uvek dobro zaradjivali od kosarke, nije ovo nista novo. Optereceni roditelji koji guraju decu na kosarku i forsiraju ih, to je kod nas odavno standard. 

  • +1 2
Link to comment

ma znam da jeste, ali ipak je ovo jedan drugi nivo

sa nebrojeno strana ovih dana sevaju sale o "bratnim profiterima", prilicno sam siguran da ce iz te mase izaci i ozbiljan broj novih kosarkaskih srdjana

 

na stranu sve to, idealno bi bilo da jokic odigra sp i da uzmemo to, pa jos preko amera u finalu

u tom slucaju bi i pola foruma krenulo ponovo u skolu kosarke :fantom:

Link to comment

nije bitan samo kvantitet dece po skolama, nego kako se sa njima radi.

ne izbacujemo dovoljno tehnicki potkovane™ dece, masa nasih profesionalnih igraca cak i u najvecim klubovima su na "vi" sa loptom. bilo bi dobro da jokicev uspeh ukaze trenerima, rukovodiocima i ostalima da je kosarka pre svega vestina, i da vestinu treba razvijati.

Edited by Nikodije
  • +1 1
Link to comment

Ako dete nije spremno da se maksimalno posveti treniranju, nece nikad postati novi Jokic ili Doncic. A to podrazumeva prakticno da ceo dan radi.

Link to comment

I neka naprave da deca za uzinu imaju burek i kolu, kao i da uce gradjansko procesno pravo od petog osnovne kako bi mogli da dobiju keve u parnici

Edited by Plajvi
  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

glupo je da uopste postavimo jokica kao nekakav kriterijum, to se radja jednom u 100 godina. ajde bar da napravimo nekog novog gudurica, da ne izlaze sve samo stefani lazarevici, to bi moglo

  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...