Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 28.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1007

  • pbg12345

    963

14 hours ago, Plajvi said:

Mislim da vecina ljubitelja kosarke u Srbiji ne bi to prihvatila

Ukoliko ne osvojis tozla sa strancem, cime bi opravdao njegovo pozivanje? Srebra mogu i jesu osvajali Bircevici, Stimci, Si Monovici itd. 

Pozivanje stranca ti ne garantuje tozla samo po sebi, a mislim i da bi ovo stvorilo negativnu atmosferu u i oko repstacije, setimo se onog Bogdanovog nek igra Dzenkins intervjua

Osim toga - izvesno je da dodje do situacije da ce neko od nasih legit EL/NBA igraca voljnih da igraju za repstaciju izvisiti zbog stranca i nece hteti da se odazivaju vise. Ok mozemo da se postavimo i 'ko ih jebe', ali ko nam garantuje da ce stranac hteti da se odaziva i u buducnosti? 

Imamo odlican pool igraca, verovatno u top 5 u galaksiji u ovom trenutku, to nam zaista nije neki problem. Igraci koji nama otpadaju kao trinaesto/cetrnaesto prase su igraci koje bi bar 20 repstacija s turnira rado naturalizovala 

Uostalom, da pitamo recimo Grcku ili Tursku sta imaju naturalizacijom stranaca (konkretno mislim na Larkina i Dorsija, da ne ode diskusija ka tome sta su Janis i Nejanisi, Sruder i skoro svi Francuzi) 

Posto se dobro zapamte JR Holden, Mekejleb, Rendolf i Braun, a zaboravi gomila ostalih

Mislim da je nama ipak najveci problem selektorovanje i generalno rad saveza, rado bih voleo da uskoro vidim picku celavu 2 na tom mestu sta moze da uradi

Slusao sam sinoc Pesica u emisiji kod Plavsica, on covek vise ne moze da pohvata imena igraca

 

Možda bi se većina ljubitelja košarke u Srbiji bunila u početku, ali naravno da bi prihvatili posle nekog vremena, a posebno ukolko bi se ostvario uspeh.

 

Da, ne garantuje zlato, ali bi moglo da ti pružu bolju šansu nego što si imao sa Birčevićima, Štimcima i sličnima.

 

Što se tiče ovoga da će neko da izvisi zbog stranca, EL ili NBA igrač teško da bi tek tako izvisio za reprezentaciju.

 

Niko ovde ne priča o naturalizaciji stranaca radi naturalizacije stranaca, ali ne znam, ukoliko bi se pojavio neki novi Mekejleb ili Holden koji bi dobro nadopunio ono što već imamo, ja ne vidim problem u tome. Daleko od toga da sam za to po svaku cenu, nego prosto rečeno, nisam protiv te ideje.

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment

mi pre svega treba da obezbedimo da nam se odazivaju najbolji igraci (nadam se da je to reseno od prosle godine)

ne bi spancima pomogli razni brauni da im se nisu redovno odazivali najbolji

 

imamo mozda i najboljeg igraca na svetu trenutno

ili ajde, sigurno imamo jednog od 5,6 najboljih

a mi se ubismo oko toga da li treba neki amer polovnjak koji ne moze da dobaci do nba da igra ili ne

 

uloga selektora je da sedne sa jokicem i bogdanom i sa njima zajedno sastavi ostatak tima :fantom:

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, pbg12345 said:

ne bi spancima pomogli razni brauni da im se nisu redovno odazivali najbolji

 

Pa sad, kako da ti kazem :D bez Mirotica, Rubija, bez Ljulja i Cjacje (ali ajd, mozda su oni i za staro gvozdje), bez Abrinesa...bukvalno Lorenco Braun i gomila radilica od zadatka, i dva brata Hernangomeza, koji su i sami marginalni igraci u svojim timovima. Verovatno najslabiji sastav Spanije od 2000. na ovamo, i opet zlato. Bez Lorenca bi verovatno 1/8f bila puna kapa.

 

Mislim, stoji sve sto govoris, naravno, samo se mora priznati da dobar crnjo pravi znacajnu razliku.

Link to comment

Djilaz je pokido prvenstvo, x faktor™

Takav 1 nama najvise fali, kad Vasu zabole pajo da se saginje i lomata u odbrani

Pefi, Jovic tip igraca, ili naravno jos bolje Sasa Obradovic fazon

Lagano mozemo da odvedemo momcad gde 11 od 12 igraca mogu da prangijaju spolja, a dvanaesti ubica s poludistance

I onda naleti neka Latvija™ ili Italija i sve padne u kurac 

Link to comment

Ma taj Lorenco da valja igro bi i dalje u NBA, gde je ionako maho peskirom. Gde on da pravi razliku..

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment

Sta kaze narod, je l' moze Lojd u repstaciju? Zna da psuje, mazne karadjordjevu i stize dalje od Gudurica, Micica, Jaramaza, Marinkovica i Pantera 

  • Haha 1
Link to comment

kakav nam je depth chart pod uslovom da su svi zdravi i da se odazovu?

 

C      Jokić - Milutinov - Ristić - Petrušev
PF    Kalinić - Bjelica - Smailagić - Davidovac
SF    Lučić - Pokuševski - Jović - Đurišić
SG   Bogdanović - Gudurić - Nedović - Marinković
PG   Micić - Avramović - Jaramaz

 

verovatno sam negde promašio primarnu poziciju, neki ljudi mogu jako™ i na više pozicija... fali mi četvrti plej! Bjelica je faktički penzioner. 

al valjda je to otprilike to. (Jagoda otpao :cry: )

Edited by Svarog
Link to comment
1 hour ago, Svarog said:

kakav nam je depth chart pod uslovom da su svi zdravi i da se odazovu?

 

C      Jokić - Milutinov - Ristić - Petrušev
PF    Kalinić - Bjelica - Smailagić - Davidovac
SF    Lučić - Pokuševski - Jović - Đurišić
SG   Bogdanović - Gudurić - Nedović - Marinković
PG   Micić - Avramović - Jaramaz

 

verovatno sam negde promašio primarnu poziciju, neki ljudi mogu jako™ i na više pozicija... fali mi četvrti plej! Bjelica je faktički penzioner. 

al valjda je to otprilike to. (Jagoda otpao :cry: )

Стефан Јовић

  • +1 1
Link to comment

Meni Poku nekako deluje kao 4ka za Evropu, on i Alen ce da pokriju to narednih godina.

 

Ja bih zvao i Tea, al jbg, Svet ima neke druge planove.

  • +1 1
Link to comment

Sudario je koleno o koleno sa protivnikom. Ma koliko glupo zvucalo - to je bolja varijanta, najteze su one povrede kada se sam povredi od cimanja, tu pucaju tetive i ligamenti, ovo je kontuzija, ako nema preloma bice brzo nazad na terenu.

  • +1 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...