Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

41 minutes ago, Svarog said:

 

Kad se već fantazira, evo i moje ničim izazvano niti potkrepljeno mišljenje:

 

- na dvojci: ispred njega su Bogdan i Gudurić

- na trojci: ispred njega su Kalinić i Lučić, a verovatno i Pokuševski kao prospekt

 

Tako da nije da ne bi "prismrdeo petorci" ako bi svi bili zdravi i odazvali se, imao bi on određene minute, ali nije game changer za nas. Radije bi vabio nekog Gordona ili sličnu zver, što reče @garmonbozia.

ako Nuggetsi ne uzmu titulu, jebace Debeli majku Gordonu. eto, to sam vam resio :D

 

a Gordon kad bi zaigrao za Srbiju, ja bih se napio od srece

Link to comment
  • Replies 28.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1007

  • pbg12345

    963

15 minutes ago, freakns said:

ako Nuggetsi ne uzmu titulu, jebace Debeli majku Gordonu. eto, to sam vam resio :D

 

a Gordon kad bi zaigrao za Srbiju, ja bih se napio od srece

Sve izgubili, dabogda - Prijedor24H

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment

@Jimmy Kowalski

 

Не бих се сложио, позив странцу у репрезентацију је нешто што је преседан и што би се десило први пут у историји наше кошарке, дакле системска одлука да ли отварамо врата странцима у репрезентацији једном за свагда или не, неупоредива ствар са тим да ли ће селектор да се одлучи за Симанића или Давидовца.
 

Уз поштовање за Марину Маљковић мушка и женска кошарка нису за поређење исто као и клупски и репрезентативни спорт па не видим поенту да се ту повлаче паралеле.

  • +1 2
Link to comment

Moramo se prilagoditi pravilima igre. Da li je to pomeranje sata sa 30 na 24 sekunde ili stranci u reprezentaciji, nebitno je. 

 

Španci su debelo promenili pravila igre kao košarkašja supersila kada su naturalizovali Browna. Samim tim smo jedino ostali Litvanci i mi koji godinama nismo osvojili ništa i gledamo na druge sa našeg visokog moralnog trona. 

Edited by garmonbozia
  • +1 3
  • -1 3
Link to comment
1 hour ago, Svarog said:

 

Kad se već fantazira, evo i moje ničim izazvano niti potkrepljeno mišljenje:

 

- na dvojci: ispred njega su Bogdan i Gudurić

- na trojci: ispred njega su Kalinić i Lučić, a verovatno i Pokuševski kao prospekt

 

Tako da nije da ne bi "prismrdeo petorci" ako bi svi bili zdravi i odazvali se, imao bi on određene minute, ali nije game changer za nas. Radije bi vabio nekog Gordona ili sličnu zver, što reče @garmonbozia.


Ok, slažem se, bio bi treći bek u rotaciji, ali…

 

…na prošlom EPu nije bilo Bogdana, a Gudra je bio jako slab. Panter bi se i naigrao i nadavao koševa, a i značio bi nam timski.

 

Mislim, on se pominje u ovoj priči jer već ima pasoš i poduži staž u Beogradu, pa nije skroz isto kao instant plaćenik.

Link to comment
13 minutes ago, garmonbozia said:

Moramo se prilagoditi pravilima igre. Da li je to pomeranje sata sa 30 na 24 sekunde ili stranci u reprezentaciji, nebitno je. 

 

Španci su debelo promenili pravila igre kao košarkašja supersila kada su naturalizovali Browna. Samim tim smo jedino ostali Litvanci i mi koji godinama nismo osvojili ništa i gledamo na druge sa našeg visokog moralnog trona. 


То је већ ствар етичких принципа, мени је од инстант резултата битније да држимо до себе и одолевамо таквим трендовима. Капирам да сам можда и у мањини и да ме нико не пита свакако.

 

На страну што је “годинама нисмо освојили ништа” врло натегнут термин уз два сребра са светског и олимпијаде..

Edited by johan nagel
  • +1 5
Link to comment

Za razliku od fudbala, kosarku vise volim klupsku nego repstativnu

Jos mi je i bilo ok kad su to radile Makedonije, Gruzije i ostale Hrvatske, ali Spanci, Turci i Grci... koji kurac. :dry: FIBA najgluplje govno ikada sa svime sto radi

Ne znam za ostale, ali moral police eventualno tozla sa strancem ne bih stavio na istu policu kao sva tozla iz staaaaaare kosarke, meni mnogo lepo i dobro da smo u necemu (doduse nebitnom) na ovom svetu relevantni sami od sebe i ne bih da se to prekine. Ko ga jebe ako ne osvojimo tozla vise nikad 

Edited by Plajvi
  • +1 2
Link to comment
30 minutes ago, garmonbozia said:

Moramo se prilagoditi pravilima igre. Da li je to pomeranje sata sa 30 na 24 sekunde ili stranci u reprezentaciji, nebitno je. 

 

Španci su debelo promenili pravila igre kao košarkašja supersila kada su naturalizovali Browna. Samim tim smo jedino ostali Litvanci i mi koji godinama nismo osvojili ništa i gledamo na druge sa našeg visokog moralnog trona. 

Ja bih rekao da je davno krenulo od Holdena i Ibake.

 

Mislim dobro krenuli su mislim Slovenci sa zaboravih vec kim (McDonald?), ali nisu nista osvojili pa onda kao nije bitno. 

Link to comment

Srebro nije osvajanje. Mi od 2002. nismo pobedili na takmičenju.

 

Meni je grozomorno to što reprezentacije imaju stranca u ekipi, ali kad je to tako, jbg...super je što se mi i Litvanci busamo u grudi, najjači smo najjači, a drugi osvajaju medalje. Neki klinac koji će za 20 godina da čita antologiju košarke neće videti tamo nekog Browna ili Ibaku, videće da je Španija uzela 12 medalja na 16 takmičenja, uz 6 zlata, i da je tu povremeno bila neka nezgodna Srbija.

 

Pri tom su Španci uzeli poslednja dva prvenstva na kojima smo mi bili zreli za zlato, ali jbg, neke stvari se nisu poklopile, a uz to nam u pevcu bleje Birčević, Simke, Strawberry-Dickson i Štimac i kompanija, umesto nekog (bilo kog) korisnog.

  • +1 3
  • -1 1
Link to comment
11 minutes ago, Fins fleet said:

Ja bih rekao da je davno krenulo od Holdena i Ibake.

I Holden i Ibaka su imali neke veze sa zemljom za koju su igrali, Brown mislim da u životu nije ni igrao protiv španskog tima. Karikiram, naravno.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, goofs said:

a uz to nam u pevcu bleje Birčević, Simke, Strawberry-Dickson i Štimac i kompanija, umesto nekog (bilo kog) korisnog.


Ne znam da li sam ovde citao da npr. prosle godine Lucic ne bi hteo da igra ako bi morao da bude rezerva Kalenicu. Pa onda jednom Salo nije hteo da zove Macvana jer bi ovaj pizdio sto mora da topi sise celo leto da bi na kraju bio rezerva ili otpo

Bilo je onda jednom kad su povedeni 12 od 13 najboljih igraca, pa je proslo kako je proslo :D Mozda je i najbolje da 5/12 igraca budu bas ono sto su i u klubu, role players umesto da redukujes necije minutaze, egomanije i carinjenje lopte s 30-35 minuta na 10-15

Osvajale su tozla i ekipe sa Bulatovicima, Lukovskijima, Radosevicima itd. When the shit goes down ionako ce igrati maksimalno devetorica 

 

Link to comment
12 minutes ago, goofs said:

Srebro nije osvajanje. Mi od 2002. nismo pobedili na takmičenju.


Па оно додај на тај наш тим најбољег могућег Амера у том тренутку који није играо за САД и резултат би био исти.

 

Невероватна ми је увек била та наша бахатост (навијачка) с којом наступамо пред свако такмичење као да смо нека казнена експедиција која само треба да се појави и свима ћега спадају и узимамо злато.

 

Било какава медаља на било ком првенству је успех а посебно сребро против јебене Америке. Чак и сребро с европског с оним крндавим тимом против Дончића и Драгића (и натурализованог Рендолфа) је такође успех који константно ниподаштавамо као да смо испали у групи.

Edited by johan nagel
  • +1 2
Link to comment
33 minutes ago, johan nagel said:


То је већ ствар етичких принципа, мени је од инстант резултата битније да држимо до себе и одолевамо таквим трендовима. Капирам да сам можда и у мањини и да ме нико не пита свакако.

 

На страну што је “годинама нисмо освојили ништа” врло натегнут термин уз два сребра са светског и олимпијаде..

 

O kom tačno etičkom principu ovde pričamo? To nije trend, to je (nažalost) činjenično stanje stvari ili nova realnost, kako god to da nazoveš. Ne kažem da po svaku cenu treba da imamo nekog stranca, ali ne bih imao ništa protiv ako bi to bio neko ko bi nam rešio probleme. Nemamo ništa od tog izigravanja moralne vertikale, apsolutno ništa.

 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...