Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 26.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    955

  • pbg12345

    910

Lučić je pogodio par teških šuteva, al nije igrao dobro. Konstantno je kasnio, deluje da je povređen il naprosto se srozao atletski.

Poslato sa ELS-N39 pomoću Tapatoka

  • Haha 1
Link to comment
16 hours ago, cedo said:

 

 

 

jel to ovo ? tko je ovde ta ekipa ? kako je ovo moguce ?

 

nemam sta da dodam na komentar

 

Ovo što je ekipa oko Teodosića otpevala Kariju Pešiću mi samo olakšava da odaberem stranu i shvatim šta se desilo u reprezentaciji. Seljačina je karakterna osobina koja krasi MVP-ja kupa Vaska Žabate, a pirotski akcenat i pitotski engleski od sad su mi još milozvučniji. Bez srama i poštovanja u ogavnom kontekstu spominješ i pokojnog selektora koji te je pozvao u reprezentaciju. Ako ti se već nabija u dupe, zovi onu nižerazrednu glumicu što si je prstenovao pa je izdeli sa burazerom i “doktorom” kad si već tako dobar čovek. Iako većim delom svoje karijere nisi mogao da dotakneš obruč zbog svojih elitnih fizičkih predispozicija, sad si ga zakucao u svoj koš. Hvala za sve majstore i sisaj ga 

 

 

O cemu ti pricas jbt?

Link to comment
46 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

O cemu ti pricas jbt?

 

pitam ... 

a pitao i kralj pre toga

Edited by cedo
Link to comment

Pešić je teranjem Teodosića sa priprema dodatno povećao pritisak na sebe, rizikovao. Bilo je da je on odgovoran za rezultate i da zato ima prava svakoga da otera. Rezultat je bio izuzetno loš i ja bih voleo da je Pešić podneo ostavku (neopozivu :D ) kad je već eksplicitno pre početka takmičenja preuzeo svu odgovornost na sebe. Igrali smo dobro u grupi i da nije bilo nekoliko brejnfartova u kvalifikacijama i pomenutog teranja kapitena, bio bih za to da ostane i pored očajne pripreme ekipe za utakmicu protiv Italije i još očajničijeg vođenja iste. Ako Jokić insistira da baš Pešić bude selektor onda u redu, treba ga poslušati. Inače je pogrešno tretirati Pešića kao trenera klase iznad ostalih koje imamo jer on to više nije. I dalje je veliki znalac i nije ga vreme pregazilo, to se videlo po tome kako smo igrali u grupnoj fazi, ali više nije u stanju da tokom utakmice brzo donosi odluke zbog čega smo izgubili nekoliko utakmica kvalifikacija i naravno kobnu utakmicu protiv Italije. Pešić danas je trener koji redovno lošim vođenjem utakmica prouzrokuje poraze svog tima dok je u drugim aspektima i dalje bolji od jednog i drugog Saleta na primer. Ja bih najviše voleo da Đorđević potpiše ugovor na 10-15 godina. On je idealan za reprezentaciju i ona za njega.

Edited by Heaviside
  • Haha 1
Link to comment
On 28. 2. 2023. at 10:40, djeneralche said:

Đurišić tesko da je krilo a i tesko da je na bilo kojoj poziciji ispred bilo kog od ovih sa spiska, Lazarevica posebno.

Bekovske pozicije su popunjene, dok krila slabije, ovo je spisak od 25 igraca gde bi on trebao da ima mesto. Morale su se malo tumbati pozicije, mada i moze i krilo da igra.

 

Iskreno, ako dodje do toga da imamo toliko otkaza i povreda, pre bih onda vodio Djurisica nego Lazarevica i bar uradio nesto korisno za buducnost reprezentacije. Tesko da Lazarevic moze da donese nesto timu koji pretenduje na medalju ili plasman na OI, a ako ne pretendujemo, isti nam k da li smo osmi ili dvanaesti.

 

Svakako bih uvek tako postavljao stvari u reprezentaciji. 

 

Prvo zovem u 12:

 

1. Najbolje sto imamo

 

 

ako oni otkazu ili su povredjeni:

 

2. Mlade nade koje su mozda trenutno nivo ispod igraca iz trece kategorije, ali ce za godinu, dve, tri... biti dva nivoa ispred.

 

3. Ove solidne ,,igram EL, ali imam tri poena u proseku'' igrace

 

Link to comment

Nisam gledao Megu, ali vidim da Đurišić ima 17% šut za tri u ABA. Dok je to tako ne zaslužuje prednost u odnosu na 'tri poena u proseku igrače' jer bi na višem, EL nivou, on bio taj igrač, ali je pitanje da li bi odbranu igrao kao Lazarević, recimo.

 

Inače smo imali selektora koji je bukvalno to izjavio, da neće 'srednje' igrače u reprezentaciji, samo najbolje i mlade a najtalentovanije. Bio je to Moka Slavnić 2007. Prvi sledeći ozbiljni trener - Duda - je vratio imena kao što su Kecman, Bojan Popović ili Paunić u reprezentaciju, naravno, sa većom ili manjom ulogom. U današnje vreme bi to mogao da bude Lazarević. 

 

A Trifa u toj ponudi Đurišić - Lazarević?

Link to comment

Moka nije neki kosarkaski strucnjak, ali tada nas ni neko ozbiljniji ne bi odveo do rezultata. Bolji trener od Moke bi nas spasio bruke da budemo poslednji, ali je gotovo pa nemoguce  da bi napravio rezultat. 2007.godina je kada je nova generacija bila jos mlada, a od ovih starih nije vec odavno bilo nista. Tako da, ne vidim sto je Mokina filozofija bila pogresna.

 

Prvi je vodio Teodosica, Markovica, Velickovica, Tepica... na prvenstvo, koji su dve godine kasnije bili nosioci Dudine reprezentacije, a ne Kecman i Bojan Popovic.

 

Moka je uradio bitan posao i pored neuspeha.

 

Pogledaj Sakotin tim godinu dana pre.

 

Drugo, Kecman nije Lazarevic, Duda ga je zvao kao nekog ko je svojim igrama zasluzio da iz Partizana predje u Pao, tim koji je u tom trenutku bio prvak Evrope. Bas je Efes zvao Lazarevica letos ili ce ovogodisnji prvak EL da ga zove.

 

Paunic je tada klinac i koliko znam debituje, a ne vraca ga Duda. Imao je 22, Lazarevic ce kad bude prvenstvo imati 27.

 

Bojan Popovic je igrao kod Dude ukupno 11 minuta u cetvrtfinalu, polufinalu i finalu i bio treci plej iza mladih Teodosica i Markovica. To je neka druga logika, prosecni matorac pokriva klince sa par minuta. Moze i Lazarevic iza Pokua i mlade ekipe na dva minuta. Ali to znaci da je tim vec podmladjen, ono o cemu sam pricao. 

 

 

 

Link to comment

Moka nije toliko pogrešio sa izborom koliko sa celim cirkusom na i oko priprema, pa posle i vodjenja utakmica i nekontrolisanjem jednog od dva Miličića. Takođe, pošto je i sam svojevrsna dileja, nije umeo da prepozna da ključ reprezentacije daje trojici ozbiljnih dileja u ruke - Gurović, Jarić, Miličić.

 

Ima u nekoj epizodi kod Jao Mileta kad se sa posmehom prisećaju kako su izgledale te pripreme i šta se tu radilo, ako se dobro sećam - igrali su košarku bez lopte (?!?).

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
1 minute ago, goofs said:

Ozbiljno ili zajebavaš?

Ozbiljno.

 

Tako je pričao Aleksandrov kod Mileta.

Edited by Milošica
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...