Jump to content

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

10 minutes ago, kralj said:

A 2005. je i on bio bolji trener i veći autoritet nego danas

 

Kad smo kod nakrivo postavljenih stativa.

Kari je odradio solidan posao dosad izuzimajuci utakmicu sa Italijom. Taj poraz nije samo njegov, ali je dobrim delom njegov. Cesto odlucujuce utakmice tretira i vodi kao svaku drugu, tu bi morao da bude fleksibilniji.

  • +1 5
Link to comment
  • Replies 26.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    955

  • pbg12345

    910

7 minutes ago, BWA said:

Nije samo te godine postrojavao.

nije, zapravo poslednje 3 reprezentativne kampanje su mu katastrofa

zato je valjda i odustao od selektorskog mesta 

 

ali ta 2005 je ipak dno dna, gledajuci sta su (mu) igraci radili, posebno jaric i rakocevic, ne moze se steci drugi utisak nego da mu je autoritet 0, a on krpa od trenera

 

a ono najbolji, najuspesniji, najtrofejniji kako god evropski trener svih vremena, koji je i posle te 2005 osvojio nekoliko evroliga

 

kari jeste u godinama, ali je jedan od nasih nesumljivo najboljih trenera

nemamo mi neki nepresusan izvor

kokoskova smo lako potrosili

za zeljka ispisah gore

djordjevic je za neko vreme zavrsio sa reprezentacijom

Link to comment
1 minute ago, J.R. Cash said:

 

Kad smo kod nakrivo postavljenih stativa.

Kari je odradio solidan posao dosad izuzimajuci utakmicu sa Italijom. Taj poraz nije samo njegov, ali je dobrim delom njegov. Cesto odlucujuce utakmice tretira i vodi kao svaku drugu, tu bi morao da bude fleksibilniji.

Baš tako.

 

Ove poraze u kvalama mu ne zameram preterano. Sve je stalo u taj jedan meč sa Italijom. 

 

U suštini, ključ meča sa Italijom je taj početak pada bez Jokića. "Samo" je trebalo brže da ga vrati i da ne razmišlja o tome da je odličan igrač kao Milutinov njegova zamena. Verujem da Jokić fizički nije imao problem, navikao je u PO NBA. Sve što je kasnije usledilo, i ta ispadanja u odbrani su pshička posledica početnog šoka posle naleta Italijana. I to ide na dušu pre svega Kariju, ali ja jesam za to da ostane na klupi.

 

I u pravu je pbg za Kokoškova, prelako smo ga ispustili. 

 

 

Link to comment
12 minutes ago, J.R. Cash said:

 

Kad smo kod nakrivo postavljenih stativa.
 

 

Ok, za autoritet je verovatno nategnuto, ali je već bio rekorder po broju EL i uveliko bustovao case za najboljeg evropskog trenera ikada.

 

Edited by kralj
  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, J.R. Cash said:

 

Kad smo kod nakrivo postavljenih stativa.

Kari je odradio solidan posao dosad izuzimajuci utakmicu sa Italijom. Taj poraz nije samo njegov, ali je dobrim delom njegov. Cesto odlucujuce utakmice tretira i vodi kao svaku drugu, tu bi morao da bude fleksibilniji.

pa naravno

zato verovatno i jeste pominjao odbranu i pristup sad na konferenciji

 

mi smo tad italiju uveli tako u mec da su u nekom trenutku mogli bacati frizidere sa pola i ulazili bi

da li bi mi odrzali glavu iznad vode da je ranije vratio jokica, verovatno bi, ali do toga uopste nije ni smelo doci

a do te utakmice smo igrali najbolju kosarku na prvenstvu

 

kao sto je i djordjevic pojeo govno anjpre sa kalinicem, pa sa vodjenjem onoliko visokih i onda kulminacija dal bi protiv spanije kad je u nekom trenutku igrao sa bjelicom , jokicem i marjanovicem u petorci

ali ne moze to, a pogotovo ta utakmica, uostalom vec na sledecoj je batalio taj eksperiment i igrao iskljucivo na 5 sa jokicem i to 30+ minuta biti nesto sto obelezava djordjevica kao selektora

uradio je nebrojeno vise pozitivnih stvari

Link to comment

U sustini delim misljenje koje je izneo JR Cash gore, samo bih bio malo stroziji. Kariju se desavaju jebane zute minute, nemalo puta smo prosipali +10 i na kraju ulazili u tesnu utakmicu, a cesto ju je i gubili.

 

Evo Grcka pre neki dan, Grcka u Bgu ode u produzetak posle +9 za nas, Letonija tamo, Beglija oba puta (!!), na kraju i ta Italija. Jbg, previse je to i za Malinu, a ne za nekoga ko ima zlata i trofeje iza sebe. Sto je najgore, ne deluje kao da ce tome doci kraj.

 

Ja mislim da protiv Italijana on nije verovao/prepoznao da mi pucamo dok nije bilo prekasno. Drzao se svog nacrtanog plana, Jokicu 26 minuta da bi mogao da igra odmoran 1/4f za dva dana. Suludo.

  • +1 4
Link to comment
16 minutes ago, Milošica said:

I u pravu je pbg za Kokoškova, prelako smo ga ispustili. 

 

 

 

Ne znam zasto se ovo non stop ponavlja. Nismo ga mi ispustili, najurili ili bilo sta slicno. Covek je bio i selektor i trener Fenera, ali je onda odlucio da se vrati u Ameriku i ponovo radi kao pomocnik. To mu ocigledno najvise odgovara, njegov izbor..

  • +1 1
Link to comment

Mozda je i ovde pomenuto, cini mi se da je Jokic isticao Pesica kao jednog od glavnih faktora sto se dobro oseca u reprezentaciji,

 

Molio bih druga Zlog Glog da preskoci ovaj post 

  • Haha 2
Link to comment
41 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Ne znam zasto se ovo non stop ponavlja. Nismo ga mi ispustili, najurili ili bilo sta slicno. Covek je bio i selektor i trener Fenera, ali je onda odlucio da se vrati u Ameriku i ponovo radi kao pomocnik. To mu ocigledno najvise odgovara, njegov izbor..

a pre toga mu odgovaralo da bude i slektor guzije, slovenije, pa na kraju i srbije

pricao je koliko mu je znacilo to da postane selektor (srbije)

sad je jako daleko od toga da ponovo postane selektor

 

on bas nije imao srece sa tajmingom ni za glavnog trenera u nba ni za selektora

ni jedno ni drugo nije prvenstveno njegova odgovornost (za los rezultat) a tesko da ce opet dobiti priliku

Link to comment
33 minutes ago, pbg12345 said:

a pre toga mu odgovaralo da bude i slektor guzije, slovenije, pa na kraju i srbije

pricao je koliko mu je znacilo to da postane selektor (srbije)

sad je jako daleko od toga da ponovo postane selektor

 

on bas nije imao srece sa tajmingom ni za glavnog trenera u nba ni za selektora

ni jedno ni drugo nije prvenstveno njegova odgovornost (za los rezultat) a tesko da ce opet dobiti priliku

 

Pa valjda on najbolje zna sta mu odgovara u datom trenutku, bez da mi tumacimo u njegovo ime. Da je hteo da ostane selektor, mogao je. Da je hteo da radi u Evropi kao trener, mogao je. Ima svoje razloge zasto se vratio u Ameriku da bude pomocnik. Nije ga niko oterao..

Link to comment
26 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Pa valjda on najbolje zna sta mu odgovara u datom trenutku, bez da mi tumacimo u njegovo ime. Da je hteo da ostane selektor, mogao je. Da je hteo da radi u Evropi kao trener, mogao je. Ima svoje razloge zasto se vratio u Ameriku da bude pomocnik. Nije ga niko oterao..

pa niko nije ni rekao da je oteran

 

Link to comment
5 hours ago, kralj said:

 

Ko bre pevao sisaj ga Pešiću!?

 

5 hours ago, Profesionalac said:

Dodik i PSD

 

 

 

jel to ovo ? tko je ovde ta ekipa ? kako je ovo moguce ?

 

nemam sta da dodam na komentar

 

Ovo što je ekipa oko Teodosića otpevala Kariju Pešiću mi samo olakšava da odaberem stranu i shvatim šta se desilo u reprezentaciji. Seljačina je karakterna osobina koja krasi MVP-ja kupa Vaska Žabate, a pirotski akcenat i pitotski engleski od sad su mi još milozvučniji. Bez srama i poštovanja u ogavnom kontekstu spominješ i pokojnog selektora koji te je pozvao u reprezentaciju. Ako ti se već nabija u dupe, zovi onu nižerazrednu glumicu što si je prstenovao pa je izdeli sa burazerom i “doktorom” kad si već tako dobar čovek. Iako većim delom svoje karijere nisi mogao da dotakneš obruč zbog svojih elitnih fizičkih predispozicija, sad si ga zakucao u svoj koš. Hvala za sve majstore i sisaj ga 

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...