Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 28.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1007

  • pbg12345

    963

"Bio sam van sebe zbog tog koša i pobede. Četiri kodine kasnije na sledećem šampionatu, igram u timu sa Milošem i mogu da kažem da mi se ostvario san", napisao je Bogdanović na blogu Evrolige.

 

 

Prskaš li, Kojote?

Link to comment

http://mondo.rs/a724157/Sport/Kosarka/Bogdan-je-nova-Mutina-zrtva-za-opklade.html


U sada već davnom intervjuu za MONDO, rađenom marta 2008. godine, Miroslav Nikolić je pričao o opkladama sa košarkaškim reprezentativcima.
http://mondo.rs/a92297/Sport/Kosarka/Muta-Nikolic-Stojakovic-mi-duguje-100-evra.html

A šta je sa čuvenim pričama o šutiranju sa pola terena, na kome ste namlatili silnu lovu?

“Eh, to je posebna priča… U staroj reprezentaciji kladio sam se najčešće sa Lončarom, Divcom, Djordjevićem, Stojakovićem… Sve sam ih ubijao u šutevima sa pola terena, jer sam stalno ubadao. Pre treninga, nas pet-šest damo po 100 evra i ko ubaci jednom ili najviše puta, nosi sve pare. Pedja Stojaković mi još duguje 100 evra, ali sad na to ide i velika kamata… Obično sam im uzimao pare, mada se dešavalo da i ja puknem, doduše retko. Najviše mi je uzeo Lončar, jednom čak 1.000 maraka. Prvi sam šutirao sa centra 5-4, a onda je loptu uzeo Loki i pogodio svih pet?! Hvala Bogu da sam ga psovao…”

 

Po njegovim rečima, sve ih je "ubijao" u šutevima sa pola terena.

Asistent Aleksandra Đorđevića na Mundobasketu u Španiji sada ima novu "žrtvu". Reč je o Bogdanu Bogdanoviću, koji je u razgovoru za "Sportski žurnal" otkrio da trofejnom treneru duguje čak 50 sokića.

"Dugujem mu 50 'Mutinih sokova', malih. Izgubio sam ih na razne načine, samo kaže: 'Ako sad ubaciš deset...'. I to je to", sa osmehom je objasnio Bogdanović.

I sadašnji bek "orlova", poput Predraga Stojakovića nekada, "pukao" je u šutevima sa polovine igrališta.

"Rekao sam mu: 'Ako dam tri od tri sa pola, na nuli smo'. Dugovao sam mu tada 50 sokića, igrao sam duplo ili ništa. Ja ubacim dva od dva i promašim treće. Eto... A, nije hteo na jedan šut ili na dva. Kada sam mu ponudio tri od tri, kaže: 'Ajde, kad me smaraš'. Namazano... Nekada i on šutira, ali ređe", dodao je Bogdanović.

Pored "dalekometne paljbe", tu je i specifično izvođenje slobodnih bacanja - "bez koske".

"To smo nas dvojica izmislili. Važi se samo ako lopta ne dodirne obruč. Ako pogodim, a ne bude 'bez koske', ostajem na istom broju. Ako promašim, vraćam se na nulu", otkrio je Bogdanović pravila za "Žurnal".

 

mutavka.jpg

 

Nedavno je lansiran novi srpski brend, rakija “Mutavka” iz “bureta” Miroslava Mute Nikolića. Potpuni hit…

“Rakiju smo pekli Vita šofer ekipe Hemofarma i ja, a ideja je, naravno, moja. Pekli smo je u etapama, mesec dana. Zove se 'Mutavka' zato što, kad popiješ jednu čašicu, odma’ zamutaviš. Od 200 kila čistog „hamburga“, bez petiljki, po najmodernijoj tehnologiji ispekli smo tačno 33 litra. Tehnologija je moja, a Vita je, u stvari, samo cepao drva i ložio... Flaše smo nabavili preko veze, imaju originalne zapušače, ali dobavljača držimo u tajnosti. Etiketu su mi radili po specijalnoj narudžbini u Beogradu, tačno 33 komada koliko ima flaša.

 

:s_w:

Edited by Have_Fun
Link to comment
  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...