Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

6 hours ago, Joe D said:

on je bio vrhunski igrac, ali da je menjao nesto znacajno, bas i nije. sta je tacno uveo u igru da nije postojalo pre njega?


 

Spoiler

798840C6-8DD5-442E-B74B-667FD718EB37.gif.e4110fc01b22c6446c4b49884ea55413.gif


 

Spoiler

:Jova:

 

Link to comment
  • Replies 28.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1010

  • pbg12345

    961

7 hours ago, Pantelija jr said:

 

inače, naravno da @kud u maglu Simoviću pretjeruje sa onim revolucionarnim mijenjanjem košarke u Evropi i što je već ispisao, ničega takvog nije bilo... ali ono čega je bilo je da se u tih nekoliko godina PSD-ovog vrhunca nije postavljalo pitanje ko je najbolja "dvojka" u Evropi...

 

sjećam se i ja te utakmice kad je dao trojku uz faul za produžetak, u kome je kinder pobijedio... činjenica je da su PSD-a uvijek odlikovala ta 1 muda u igri , utoliko mi je tužnije bilo što ih nije ponio sa sobom na finale OI sa amerima 

još da nađeš taj epitet u mom postu i sve pet


revolucionarno su menjali evropsku košarku, od ex yu igrača, ćosa, dražen, toni i bodiroga

 

posle ere psd-a point guardovi su bili drugačiji, manje više su bili njegov copy paste i to je njegova zasluga za unapređenje igre

 

 

a ova četvorica koje sam naveo su bili čarobnjaci, oni su imali magic spell-ove

a psd “samo” super skill

 


 

šuterski trening kod vujoševića je bio 20 trojki za redom, pa dok ne pogodiš, a kod danilovića je bilo isto 20, al bez koske

Link to comment
11 hours ago, Micko8 said:

Bogdanovic poseduje i plejmejkerske sposobnosti. To se najvise videlo na evrobasketu 2017 godine. Ima i bolji range u sutu za tri poena, generalno je kreativniji u napadu  od Danilovica

PSD je pronalazio razne nacine da dodje do poena i u vecerima kada ga nije isao sut, dok ovaj drugi poseduje sut kao, ako ne jedini, ono bar dominantni skil. O odbrani da ne pricamo. Prvi je i na tom polju bio zver, potonji je neki Teo nivo

  • +1 2
Link to comment

Momci, čini mi se da vam je ova rasprava čist generation gap izmedju diskutanata :)

 

Oni rodjeni 70 i neke, pa do '80., navijaju za Predraga Sašu, a oni iz 80. i mladji za Bogdana.

 

Nije lako odlučiti, svakako.

Link to comment
12 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

šut za četiri poena, znam sad ćeš reći to je neki žabarski dobrosav gajić rekao. verovatno i jeste, ali tako nastaju legende

 

ta četiri poena nisu mogli dotadašnji šuteri da izvlače, jer su bili mekani, ono ruka puter al ostatak fizike vrlo upitan. kod psd si imao 2m sajli sa mudima koja su se vukla za njim, igrač koji je obožavao šut iz kontakta koji ga nije sprečavao da prži mrežicu. on je preteča kiborg šutera

 

 

ps

@Heaviside 

hvala:)

 

Nisu ta cetiri poena legendarna jer je samo on mogao da ih izvuce (sto nije tacno), nego zbog velicine utakmice i momenta u kom ih je izvukao. To stvarno jeste legendaran trenutak. Ali i na toj utakmici Danilovic nije napravio nista do poslednjeg minuta. Previse je imao tih slabih dana na velikim utakmicama. 

 

4 minutes ago, Hele said:

Ima jos nesto, kod biranja ovakvih petorki, podrazumeva se duzimas igraca u prajmu, a Bogdan jos mozda nije dostigao svoj.


 Bogdan je prosao svoj zenit.

 

Danilovic mi je bio omiljeni igrac, bio je prototip dvojke, zakucao je preko Sabonisa, ali nema netacnog odgovora na ovo pitanje. Bogdan je mnogo blize nego sto izgleda vecina misli.
 

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment

Cenim da je 12 svih vremena

 

Slavnic, Djordjevic, Teodosic

Kicanovic, Danilovic, Bogdanovic

Dalipagic, Stojakovic

Korac, Bodiroga

Divac, Jokic

 

 

Pa nek prodju pripreme i kolju se za 12 😁

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...