Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

mislim da je fizika, da ne kazem cuveni "nigerijski gen" :D ipak glavni razlog

nivo kosarkaskog talenta bas mora biti visok da bi  spoljni nizi evropski igraci to nadomestili

Link to comment
  • Replies 28.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1010

  • pbg12345

    961

Fizika napravi najveću razliku jer su i evropski bekovi koji su kandidati za NBA fantastični tehnički, ali generalno su američki bekovi i tehnički ispred. I bezvezni ameri koji igraju po belgijama fantastično barataju loptom. Fantastično za pojmove najboljih evropskih bekova.

Link to comment

mvp finale foura u istanbulu(najveći uspeh domaće košarke)

 

najbolji naš igrač na ep u grčkoj ‘95(na sigurno najvžnijem takmičenju te generacije), psd je “zakazao” termin sa litvancima

 

posle danilovića italijanski komentatori su uveli izraz šut za četiri poena quattro punti

 

psd je menjao evropsku košarku, to je jako malo igrača uspelo

 

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
11 minutes ago, pbg12345 said:

mislim da je fizika, da ne kazem cuveni "nigerijski gen" :D ipak glavni razlog

nivo kosarkaskog talenta bas mora biti visok da bi  spoljni nizi evropski igraci to nadomestili

ima do fizike, ali ima i do toga kako te uce. inace ne bi francuska konstantno proizvodila neke tutumrake na spoljnim pozicijama.

 

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

 

psd je menjao evropsku košarku, to je jako malo igrača uspelo

 

on je bio vrhunski igrac, ali da je menjao nesto znacajno, bas i nije. sta je tacno uveo u igru da nije postojalo pre njega?

Link to comment
3 hours ago, Joe D said:

meni u gavi reprezentacija koju su svi batalili najkasnije do 32, 33 godine. jesu mnogi i posle igrali kosarku. paspalj je recimo batalio u 32, bodiroga u 34, to je meni prerano, cak i u ono vreme. 

 

inace, ja bas i ne mislim da psd defitivno bolji od bogdana, sta vise bogdan je ofanzivno kompletniji igrac od njega. nije bio za poredjenje u ranijim fazama karijera, ali je izrastao u zver. 

Slažem se. Ako me sećanje dobro služi, dosta manje utakmica se igralo u sezoni u to vreme, pa je penzija sa 32,33,34 i te kako prerana.

Link to comment
1 minute ago, Joe D said:

on je bio vrhunski igrac, ali da je menjao nesto znacajno, bas i nije. sta je tacno uveo u igru da nije postojalo pre njega?

Pa dobro, košarka nije gimnastika pa da se potezi nazivaju po onom ko ih je prvi izveo.

 

Bio je prototip modernog beka koji igra u oba pravca podjednako kvalitetno.

Jak na lopti, strijelac, defanzivac, lider...

Link to comment

Pa dao trojku uz faul i pogodio bacanje, lepo je napisao čovek :D

 

Meni je PSD bolji od Bogdana, rekoh već, ali nisam video da je napravio neku revoluciju. Doduše previše sam mlad da bih pamtio generacije pre njega. 

Link to comment

šut za četiri poena, znam sad ćeš reći to je neki žabarski dobrosav gajić rekao. verovatno i jeste, ali tako nastaju legende

 

ta četiri poena nisu mogli dotadašnji šuteri da izvlače, jer su bili mekani, ono ruka puter al ostatak fizike vrlo upitan. kod psd si imao 2m sajli sa mudima koja su se vukla za njim, igrač koji je obožavao šut iz kontakta koji ga nije sprečavao da prži mrežicu. on je preteča kiborg šutera

 

 

ps

@Heaviside 

hvala:)

  • +1 1
Link to comment

da, dobili bi amere da je on utrpao svoju kvotu. ovakvim pisanjem padaš na prvom testu iz opšteg poznavanja košarkaške igre

 

e

@BWA kakav loš dan, pa nismo igrali protiv surinama u finalu, i protivnik je znao odakle mu preti najveća opasnost(divac i danilović) 

i to im je bio jedini zadatak u odbrani

 

oni, ameri, su vrlo prilježno shvatali te utakmice(1/2 i finale) nije tu bilo nikakvih improvizacija. ko misli da jeste je nemač pojma

Edited by kud u maglu Simoviću
  • +1 2
Link to comment
on je bio vrhunski igrac, ali da je menjao nesto znacajno, bas i nije. sta je tacno uveo u igru da nije postojalo pre njega?
Bek sa 202cm + jako dobar bek.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...