Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 28.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1010

  • pbg12345

    961

51 minutes ago, BWA said:

Poredis Bogdanov status u Feneru i Danilovićev u Bolonji?

Za NBA je tačno, ali danas u toj ligi igraju oni koji 90-tih ne bi mogli igrati ni kup kupova.

:smiley_hail:

Link to comment

Pa u NBA ligi je uvek bilo smesnih igraca. I Rastko Cvetkovic se okusao tamo . Pokusevski je tu i tamo pokazao nesto, nij bas totalni duduk za kosarku. Preduhitri me Joe:)  Bili su ligi i razni Pecherovi, Podkolzini itd.

 

 

Edited by Micko8
Link to comment
3 minutes ago, J.R. Cash said:

 

Idi na bilo koji Bogdanov tvit, pa na komentare, da vidis sta je bozanski status.

Pa u vrijeme PSD-a nije bilo tvitova.

Sta misliš kako bi gorio internet da je Bolonja imala svoj tvitet i instagram?

Edited by BWA
  • Haha 1
Link to comment
4 minutes ago, Joe D said:

bio je i rastko cvetkovic, pa nije zavrsio ni tamo. sta je poenta?

Valjda je jasno da banalizujem.

Krajem 80-tih i početkom 90-tih samo ekstra kvalitet iz Evrope je prolazio u NBA.

To nam je dobro poznato.

Sad imamo situaciju da se navijači Zvezde hvataju za glavu kad bivši NBA igrač Nedovic potpise za njihov klub.

 

Link to comment
Just now, BWA said:

 

Krajem 80-tih i početkom 90-tih samo ekstra kvalitet iz Evrope je prolazio u NBA.

to sta je prolazilo i odakle je manje bitno, drvne gradje je bilo koliko hoces tad, sad je liga na nekom istorijski visokom nivou talenta. mozes ti da odes, da bi bio dobar, moras da budes stvarno dobar. uostalom, evropski bekovi vrlo tesko prolaze i dan danas.

Link to comment

NBA sada popularnija u Evropi nego sto je bila devedestih?  Mozda je komercijalni prodor na evropsko trziste bio uzrok vece propusnosti evropskih igraca. I ne samo evropskih. Doveli su onog Somalijca, pa Kineza. Pre devedestih nije bilo mogucnosti da se puno prati.
 

1 minute ago, Joe D said:

evropski bekovi vrlo tesko prolaze i dan danas.

 

Koji je razlog?

Link to comment

Moj lični utisak je da je Danilović bio osjetno bolji igrač, mada mi je Bogi draži. Vjerovatno je to dijelom i zbog toga u što se Danilović pretvorio poslije (npr. sad), ali čak i u vrijeme njegovog aktivnog igranja za Prtzn PSD mi je, recimo, uvijek bio manje drag od Pičke Ćelave. Ipak, bio je vrhunski igrač, sa daleko uspješnijom post-Prtzn karijerom od PĆ, i sasvim pristojnom epizodom u NBA...

 

... što me dovodi do onoga što sam mu najviše zamjerao u vrijeme dok je još igrao - naime, totalni defetizam u teoriji & praksi igranja naše reprezentacije protiv drim tima. To mi je toliko odudaralo od njegovog prepoznatljivo drčnog karaktera kao igrača da mi, jednostavno, nikad nije leglo - ličilo mi je na kukavičluk. Kažem "defetizam u teoriji and praksi" - u teoriji je jedini od naših glavnih zvijezda reprezentacije govorio da nemamo šanse da dobijemo amere (u Atlanti '96. - mislim, znamo i mi da nemamo šanse, ali ti kao taj igrač koji jesi to ne bi trebalo ni da misliš, a kamo li izgovaraš glasno!)... a onda se to prenijelo i u praksu, tako što je popuno podbacio u toj utakmici, i bio praktično jedini od glavnih igrača bez ikakvog učinka

 

A onda se sjetimo da, iako je dao puno koševa, od kojih su mnogi bili važni, i u Partizanu i u reprezentaciji - najvažnije koševe u tim istim timovima, na tim istim takmičenjima na kojima je on igrao, dao je neko drugi... 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
6 minutes ago, Moonwalker said:

 

Koji je razlog?

njihov sistem pogoduje vise razvoju bekova, brzi su, spretniji su, bolje tehnicki potkovani, bolje atlete. sa druge strane, evropska kosarka dosta bolje razvija vestine kod visokih, jer vise ucestvuju u igri od ranih razvojnih stadijuma.

  • Hvala 1
Link to comment
9 minutes ago, Moonwalker said:

NBA sada popularnija u Evropi nego sto je bila devedestih?  Mozda je komercijalni prodor na evropsko trziste bio uzrok vece propusnosti evropskih igraca. I ne samo evropskih. Doveli su onog Somalijca, pa Kineza. Pre devedestih nije bilo mogucnosti da se puno prati.
 

 

Koji je razlog?

Lošije igraju 1 na 1

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...