Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

23 minutes ago, pbg12345 said:

? ko jos

meni u gavi reprezentacija koju su svi batalili najkasnije do 32, 33 godine. jesu mnogi i posle igrali kosarku. paspalj je recimo batalio u 32, bodiroga u 34, to je meni prerano, cak i u ono vreme. 

 

inace, ja bas i ne mislim da psd defitivno bolji od bogdana, sta vise bogdan je ofanzivno kompletniji igrac od njega. nije bio za poredjenje u ranijim fazama karijera, ali je izrastao u zver. 

Link to comment
  • Replies 28.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1010

  • pbg12345

    961

Ja se ne bi uopste slozio sa tim . Bogdan je kompletniji napadac ,  plus ume da proigra i saigrace . Danilovica nikada a nisam dozivljavao kao nekog lock down defanzivca. Iz citave te spoljne liniije u reprezentaciji iz 90 ih godina, Sasa Obradovic je bio najozbiljniji defanizvac.

Edited by Micko8
Link to comment
19 minutes ago, BWA said:

Neuporedivo.

 

 

Pa ne verujem da je tolika razlika da se kaze neuporedivo, moj cale je neverovatan strucnjak i jako se premislja oko toga. Mislim da mu je konacan odgovor PSD ali za nijansu.

  • +1 2
Link to comment

Dobro, igra se sada i drugačija košarka. Sada vrhunske dvojke moraju da budu odlični pikenorol igrači, jaki u drbilingu i pasu i sve to, pa se i Bogdan razvijao u tom smeru. Manja je razlika između dva beka nego što je bila devedesetih. Sada je sve više i trojki koje to rade, a nekada većina njih nije igrala sa više od jednog, dva driblinga i to samo kada krenu na prodor.

Edited by Heaviside
  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Milošica said:

Pa ne verujem da je tolika razlika da se kaze neuporedivo, moj cale je neverovatan strucnjak i jako se premislja oko toga. Mislim da mu je konacan odgovor PSD ali za nijansu.

Razlika je ogromna.

Bogdan je vrhunski šuter i pristojan defanzivac. Solidan i na lopti, ulaz prosječan ali ima kliker pa koristi to što mu čuvari prilaze blizu zbog šuta.

Da skratim, Bogdan je šuter.

 

Sa druge strane, ne postoji segment igre u kojem PSD nije bio vrhunski.

Bez mane. I bez straha.

 

Dobro, ja sam možda malo subjektivan zbog generacijske bliskosti, ali to važi i za one koji oponiraju ovom stavu.

  • +1 3
Link to comment

PSD je prvi bek od dva metra, prvi U SVETU.
Pre njega to je bilo nezamislivo, sa tom idejom bi ste dobro nasmejali sve sagovornike u društvu da ste progovorili o toj ideji.
Da Prtzn nije tada imao Grbovića i ostale na krilnim pozicijama pitanje je u kom smeru bi se ovaj bek razvijao, veliko pitanje

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka



  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, BWA said:

 

 

Dobro, ja sam možda malo subjektivan zbog generacijske bliskosti, ali to važi i za one koji oponiraju ovom stavu.

nisi malo subjektivan

 

na svim istim nivoima su igrali i pokazali se. bogdan se penalizuje zato sto nije imao one zverske ekipe pored sebe. ono sto je igrao 2017. i 2019. je medju najboljim individualnim izdanjima nasih reprezentativaca post sfrj, kako god se oni zvali. 

  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, Joe D said:

nisi malo subjektivan

 

na svim istim nivoima su igrali i pokazali se. bogdan se penalizuje zato sto nije imao one zverske ekipe pored sebe. ono sto je igrao 2017. i 2019. je medju najboljim individualnim izdanjima nasih reprezentativaca post sfrj, kako god se oni zvali. 

Kako istim nivoima kad PSD igra u Zagrebu EP sa 19 godina i razvaljuje

Prvak Evrope sa 22 godine i ključni igrač šampiona EL.

O Bolonji je već suvišno pisati. Tamo ima status božanstva.

Uostalom, Bogdan sad ima približno godina kao PSD kad je okačio patike o klin.

Tako da...nema mjesta poređenju...

Igrač kao Danilović rađa se jednom u x godina.

  • +1 2
Link to comment

da, igrao je sa 19 godina i bio bog i batina sa 22. ne znaci da je bio bolji sa 25 ili 27.  ima i bogdan u feneru status bozanstva. ima i bolju nba karijeru. i veoma uspesnu reprezentativnu. psd je uspesniji od bogdana taman za te medalje sa najjacim reprezentacijama koje je evropska kosarka videla. to ne znaci da je definitivno bio bolji igrac u realnosti.

  • -1 1
Link to comment
5 minutes ago, Joe D said:

da, igrao je sa 19 godina i bio bog i batina sa 22. ne znaci da je bio bolji sa 25 ili 27.  ima i bogdan u feneru status bozanstva. ima i bolju nba karijeru. i veoma uspesnu reprezentativnu. psd je uspesniji od bogdana taman za te medalje sa najjacim reprezentacijama koje je evropska kosarka videla. to ne znaci da je definitivno bio bolji igrac u realnosti.

Poredis Bogdanov status u Feneru i Danilovićev u Bolonji?

Za NBA je tačno, ali danas u toj ligi igraju oni koji 90-tih ne bi mogli igrati ni kup kupova.

  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Joe D said:

meni u gavi reprezentacija koju su svi batalili najkasnije do 32, 33 godine. jesu mnogi i posle igrali kosarku. paspalj je recimo batalio u 32, bodiroga u 34, to je meni prerano, cak i u ono vreme. 

 

inace, ja bas i ne mislim da psd defitivno bolji od bogdana, sta vise bogdan je ofanzivno kompletniji igrac od njega. nije bio za poredjenje u ranijim fazama karijera, ali je izrastao u zver. 

 

Ako me secanje ne vara Paspalj je imao nekih problema sa srcem pred kraj karijere i genetika mu u tome nije bila naklonjena. uz to je i pusio dosta, ne bi mu organizam izdrzao vise. Bolje prekinuti ranije i biti tu za porodicu, a bio je strasan kosarkas.

Edited by Moonwalker
  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...