Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 28.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1010

  • pbg12345

    961

On 17.9.2022. at 21:44, freakns said:

sve je to OK

samo, ode Danilovic, i dodje ko? nepodguzna muva? kojom carolijom? u drzavi u kojoj zvaku nemos da kupis a da vrhovni vodja to licno ne odobri(ps. taj ludak je isao na kurs za kosarkaskog trenera...) ti ocekujes da ce na celo KSS da dodje neko ko ce zapravo da radi svoj posao? i da to radi nezavisno?  

 

problemi nase kosarke su mnogo dublji od Danilovica, Bodiroge i Tomasevica. kao uostalom sto su problemi Srbije daleko dublji od Vucica. 

 

i u odbojkaškom savezu su podguzne muve. veće nego što je PSD. nije baš lako naći veće gnjide od gajća bateza i ostalih, moraš se baš potruditi. jedino se bivši vaterpolisti više ističuTM od odbojkaša. ali taj odbojkaški savez je uspeo da napravi bazu od ko zna koliko hiljada devojčica koje treniraju odbojku. sns podguzne muve iz OSS su od Brakočević i Bošković napravili eksploziju. a podguzne muve iz KSS imaju Jokića što ti je dar sa neba koji će ti se sledeći put dogoditi za 200 godina, a ipak su dopustili da se baza rapidno propada.

da u Mađarskoj, Mongoliji ili Brazilu imaju 2x MVP NBA lige, tamo ne bi mogao ići ulicom od hordi klinaca koji piče ka hali da treniraju košarku. šta se dešava u Srbiji? bukvalno ništa. u poslednjih nekoliko godina sam video ukupno 5 klinca koji treniraju košarku. fudbalerčića znam bar 200. znam više klinaca koji treniraju džudo nego košarku. to nikad nije bilo. na jednog basketaša znam 10 klinaca koji treniraju plivanje. ista stvar i sa atletikom. pričam o Detelinari jer tu znam klince, ali ne verujem da je baš mnogo drugačije na Limanu ili bilo gde u Srbiji.

ako klinac trenira atletiku moraš ga svaki dan voziti na đačko. plivanje ima samo na spensu i na klisi u 25m bazenčiću. košarku mogu trenirati u svakoj osnovnoj školi, ali džabe kad nemaju klince. ženska odbojka je u samo par godina od maltene nula klubova u gradu došla u situaciju da ima xy klubova i škola odbojke. ti klubovi nisu baš skroz samonikli. savez je to sve organozovao. i nije to samo "build the field and they will come". gomila tih ljudi šparta po osnovnim školama i vrbuju devojčice. ljudi iz atletskog saveza isto špartaju po Srbiji i mere koliko klinci mogu da trče i koliko mogu da bace one nerf rakete. tako su našli malu Vilagoš. u toj otimačini za klince KSS ne da startuje sa pole position nego startuje sa 1000 konja jačim motorom od svih tih "malih" sportova, ali su ipak potučeni do nogu.

ali dobro, uloga saveza je ionako da svake četvrte godine traži od Suzi da pita Psiha da im iskeširaju za domaćinstvo kvalifikacionog turnira. i kreveti u hotelu da nisu prekratki.

  • +1 7
Link to comment

PSD je najbolja dvojka srpske reprezentacije od raspada SFRJ do danas i teško da će ga neko nadmašiti.

Definicija kompletnog igrača pobjednickog mentaliteta.

Ogromna energija koju je prenosio na saigrače čineći ih neuporedivo boljim nego što bi inače bili.

U napadu ubica, u odbrani pit bul, u ključnim momentima preuzimanje odgovornosti...

Jednom riječju AS.

  • +1 8
Link to comment
22 minutes ago, Joe D said:

e jebiga, ko gospodin. njegova odluka, ali ne vidim sta je gospodski u tome da se zdrav povuces u 30 godina. 

Pa nije zdrav, lepo je pričao da se prestao jer mu je muka bila od bandaziranja pre svakog treninga i činjenice da jedva ustaje iz kreveta(od bolova, ne od bola u onoj stvari)

 

 

  • +1 3
Link to comment

ko da je košarku uvek trenirala većina.

nije.

tešks manjina.

fudbal je trenirao svako. odbojku manje od košarke. to je bio sport za one što su propali u košarci. 

karate je najpopularniji sport. đudo također.

pošto je većina prosečna oni su trenirali kara te i imali one čaklje i ložili se na onog narkomana brus lija.

jebote nije bilo gajbe i dečije sobe koja nije imala poster brus lija.najgore mi je kad igramo basket posle karatista ili đudista.

jebote bazdi svlačionica od njihovih glibavih nogu. parket bazdi. gadi ti se loptu da pipneš ako su oni pre našeg termina.

okačiš krpu na onaj drveni đoger i opet  za povratiti.

hoću reći kara te je bio najpopolarniji sport u sfrjot.

posle toga đudo, fudbal pa tek onda košarka.

  • Haha 1
Link to comment
46 minutes ago, Azdaja said:

Pa nije zdrav, lepo je pričao da se prestao jer mu je muka bila od bandaziranja pre svakog treninga i činjenice da jedva ustaje iz kreveta(od bolova, ne od bola u onoj stvari)

 

 

ako cemo tako, ni jedan profesionalni sportista nije zdrav.

Link to comment
35 minutes ago, Joe D said:

ako cemo tako, ni jedan profesionalni sportista nije zdrav.

Al si zadrt.

 

Kapiten državne reprezentacije na Olimpijskim igrama u Sidneju i novi potpredsednik Partizana, Predrag Danilovic, odlučio je da prekine sa aktivnim igranjem.

 

– Umoran sam! – obrazložio je svoju odluku proslavljeni jugoslovenski košarkaš. – Umoran sam od vraćanja posle povreda. Sve me boli. Povrede nisu presudno uticale na moju odluku, ali su imale uticaja

 

Plus ovde

 

https://www.vreme.rs/arhiva_html/443/12.html

 

ima i Sead kad priča kako se mučio.

 

vrati mi sad 20 minuta života što sam tražio sve ovo. :D

 

 

 

 

 … …

  • +1 2
Link to comment

brt, verujem ja da se on povredjivao i da ga je bolelo sve i svasta, kao i 99% njegovih kolega do 30 godina. sta je sabonis trebalo da radi, odavno nije imao zdrav glob na telu do tridesete, covek tek tad otisao u nba, igrao kosarku do 40. svi ti nasi veliki igraci su batalali prerano kosarku, taj fenomen ne znam da postoji kod drugih.

Edited by Joe D
  • +1 1
Link to comment
24 minutes ago, Joe D said:

brt, verujem ja da se on povredjivao i da ga je bolelo sve i svasta, kao i 99% njegovih kolega do 30 godina. sta je sabonis trebalo da radi, odavno nije imao zdrav glob na telu do tridesete, covek tek tad otisao u nba, igrao kosarku do 40. svi ti nasi veliki igraci su batalali prerano kosarku, taj fenomen ne znam da postoji kod drugih.

? ko jos

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, BWA said:

PSD je najbolja dvojka srpske reprezentacije od raspada SFRJ do danas i teško da će ga neko nadmašiti.

Definicija kompletnog igrača pobjednickog mentaliteta.

Ogromna energija koju je prenosio na saigrače čineći ih neuporedivo boljim nego što bi inače bili.

U napadu ubica, u odbrani pit bul, u ključnim momentima preuzimanje odgovornosti...

Jednom riječju AS.

 

Bolji od Bogdana?

  • Haha 1
Link to comment

PSD je def bolji od Bogdana na all-time listi naših košarkaša. Jeste da su druge ere, ali kratka karijera ne treba da zavarava kakav je igrač bio. Malo sam na Joe-ovoj strani ovde. Sigurno su bile (i) povrede u pitanju, ali isto mislim i da ga je bolelo uvo da se više cima i to je to. I da, naši igrači u poređenju sa recimo španskim mnogo kraće karijere imaju 

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, bradilko said:

ko da je košarku uvek trenirala većina.

nije.

tešks manjina.

fudbal je trenirao svako. odbojku manje od košarke. to je bio sport za one što su propali u košarci. 

karate je najpopularniji sport. đudo također.

pošto je većina prosečna oni su trenirali kara te i imali one čaklje i ložili se na onog narkomana brus lija.

jebote nije bilo gajbe i dečije sobe koja nije imala poster brus lija.najgore mi je kad igramo basket posle karatista ili đudista.

jebote bazdi svlačionica od njihovih glibavih nogu. parket bazdi. gadi ti se loptu da pipneš ako su oni pre našeg termina.

okačiš krpu na onaj drveni đoger i opet  za povratiti.

hoću reći kara te je bio najpopolarniji sport u sfrjot.

posle toga đudo, fudbal pa tek onda košarka.

Brate, karate je plemenit sport.

Link to comment

Imaju naši kraće karijere od Španaca, a ja mislim da je to i zbog toga što kod nas, makar do skoro, reč oporavak nije postojao u rečniku trenera. I prerano se počinjalo sa nekim nadrkanim drilom gde mlađi tinejdžeri na košarku gledaju kao na posao. Evo i Danilović kaže da je on profesionalac od 15-te godine. To je donelo puno dobrog, ali i neke loše stvari kao što je uništenje tela i želje za igrom. Ima i supertalenata koji su uništeni besmislenim letima na betonu na idiotskim kampovima KSS-a sa po 3 selekcije istog leta. Aleksandrov na primer. Pričam o velikim brojevima i svestan sam da postoje igrači koji su počeli sa profi košarkom sa 16 godina i igrali do 40. Taj fanatizam nam je kao što rekoh puno toga dobrog doneo i ne osuđujem taj pristup, noročito ne što se primenjivao nekada kada se nije ni znalo sve što se zna danas o ljudskom organizmu u kontekstu profi sporta. 

 

Na temu PSD-a, za mene bez sumnje najbolja naša dvojka koju sam gledao u realnom vremenu, jasno bolji od Bogdana.

  • +1 7
Link to comment
9 minutes ago, garmonbozia said:

PSD je def bolji od Bogdana na all-time listi naših košarkaša. Jeste da su druge ere, ali kratka karijera ne treba da zavarava kakav je igrač bio. Malo sam na Joe-ovoj strani ovde. Sigurno su bile (i) povrede u pitanju, ali isto mislim i da ga je bolelo uvo da se više cima i to je to. I da, naši igrači u poređenju sa recimo španskim mnogo kraće karijere imaju 

Kaže u ovom intervjuu da je zaradio dovoljno i da mu ne pada na pamet da uzima dalje pare na ime kada zna da više nije onaj igrač koji je bio i da ga "smaraju" povrede. Faktički i sam kaže da je mogao još. Intervju je inače urađen godinu ili dve pre penzije, dakle planirao je unapred da se povuče sa 30-31.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...