Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 28.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1010

  • pbg12345

    961

Vasilije i Gudura...obojica u prajmu...bio sam ubedjen iz nekog racionalnog sportsko-statističkog razloga da će porobiti na ovom prvenstvu jer pored klase koju donose sa sobom i duguju ozbiljan učinak ovoj reprezentaciji u odnosu na do sada neisporučeno...u odnosu na široko polje i uloge lidera jer eto, nema Tea, Bogdana pa i Nedovića...uh, kakav danak neiskustvu.







  • +1 4
Link to comment
52 minutes ago, pasha said:

Nisu problem igraci, mada treba naci ipak nekog dobrog igraca u odbrani. 

 

 

Nek povedu Stefana Lazarevića, čovek maltene sam drži čitavu Zvezdinu odbranu. Nisam sarkastičan.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Musky said:

Vasilije i Gudura...obojica u prajmu...bio sam ubedjen iz nekog racionalnog sportsko-statističkog razloga da će porobiti na ovom prvenstvu jer pored klase koju donose sa sobom i duguju ozbiljan učinak ovoj reprezentaciji u odnosu na do sada neisporučeno...u odnosu na široko polje i uloge lidera jer eto, nema Tea, Bogdana pa i Nedovića...uh, kakav danak neiskustvu.

 

Kod Gudure je jako očigledno da je brainfart u glavi u pitanju. 

 

On sa drugačijim mindsetom ima potencijal da bude top 5 bekove evrope, ima šut i apsolutno neiskorišćeni ulaz, ima sjajnu kombinaciju brzine snage i visine ali jednostavno ne ume to da koristi. Ipak sve polazi iz glave, a on tu izgleda nije baš najjači. Kao da igra u nekom velikom strahu konstantno pod presijom da ne sme ama baš ništa da pogreši. Kao da o svakom potezu razmišlja 10 puta da li je ispravan ili ne. 

  • +1 2
Link to comment
12 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Nista protiv decka, ali tesko da je njegov uticaj toliki na prosecno 10-ak minuta po utakmici..

 

Dečko je uz Kalinića (kada mu se igra odbrana) i Lučića najbolji odbrambeni igrač sa srpskim pasošem, a može da pokriva od 1-4.

Ubaciš ga na nekog ko se raspucao da ga uguši. Sem toga, izrazito visok košarkaški IQ, sjajan kod preuzimanja, strana pomoći, školsko zagrađivanje, skok...

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Jimmy Kowalski said:

Nista protiv decka, ali tesko da je njegov uticaj toliki na prosecno 10-ak minuta po utakmici..

to je vise do radonje i njegovog preteranog postovanja igraca sa stazom. ima on svojih problema ofanzivno, defanzivno se ne secam kompletnijeg naseg igraca od gurovica na ovamo. 

  • +1 1
Link to comment

Ne mogu vise da prebrojim koliko imamo NBA i EL igraca, 25 plus svakako i mozemo dve reprezentacije da sastavimo plus i Milutinov i Davidovac igraju za evroligasa koji se ne racuna kao evroligas.

 

Uporedimo malo sa drugim rosterima i prestanimo da preterujemo. 

 

Mi kao da smo hteli da ponovimo 2001.godinu, a toga nema bez Bogdana pa i Bjelice, Nedovica, Avramovica, Tea, Pokusevskog, N.Jovica... ako bi i tada mogli.

 

Koliko smo 2014. imali igraca u NBA-u i EL? Umesto da se koncentrisemo na pravljenje nekih beton jakih timova, bolje da napravimo timove sa igracima koje osposobljavamo da svoje zadatke izvrsavaju perfektno.

 

Nama sad Gudura ne valja pa ni Vasa cak. Mi bi Karija i Bukera... 

 

Ko igra sa druge top timove kad im oduzmemo par zvezda? 

 

Gudura, Andjusic, Jaramaz, Marinkovic, Paunic... i ekipa su dovoljni za ovaj nivo takmicenja uz Jokica, ako im se nadje prava uloga i mesto u timu i ako se osposobe kroz pripreme da rade ono sto im je namenjeno.

 

Mora se priznati greska selektoru, a ne da se krive igraci.

 

U sustini, bili smo mekani previse. Suvise smo mi to hteli da izdominiramo nasim kvalitetom koji nije bas toliki bez Bogdana.

 

Treba nam ekipa koja je vise ratnicki orjentisana od one koja igra seksi basket.

 

 

Link to comment

Portal basketnis prenosi da malina preuzima selektorsko mesto do kraja olimpijskog ciklusa, pesic prelazi na mesto savetnika

Nezvanicno sa zocom se pregovara da bude drugi savetnik

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...