Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

1 minute ago, Miljenko said:

Imas MVP igraca iz NBA i izgubis od ekipe koja moze da odigra na jedan jedini nacin. Normalno je da reakcije nece biti sjajne. Ja sam zato i batalio gledanje kosarke generalno, posto u drugim sportovima retko faktor srece moze biti presudan (da udje skoro sve sto sutnu).


A nije bas toliko bio faktor srece.
Lepo su postavili igru Italijani i nisu odustali od onoga sto su pripremili.
Lepo su nas vozili u odbrani.
Znali su kako zele da napadnu, kako da iskoriste slabost Jokica u odbrani, pa i kako da iskoriste to sto je i Vasa slabiji u tom delu igre.
Vrte vrte vrte pa ostane covek na sutu.
Pritom, jesu zajebani jer u jednom momentu mogu na parketu da imaju 5 sutera. A i nisu glupa reprezentacija. Znaju da koriste ono sto znaju da rade.
Mi kao da nismo bili spremni za to i kao da nismo znali protiv koga igramo.
Ili mozda jesmo, jer smo poveli u prvom poluvremenu, pa smo poveli i u drugom 10.. ali nakon toga nismo umeli da promenimo nesto u nasoj igri kad su kola krenula nizbrdo.
Tu smo sami krivi.

  • +1 2
Link to comment
  • Replies 28.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1010

  • pbg12345

    961

3 minutes ago, Miljenko said:

Imas MVP igraca iz NBA i izgubis od ekipe koja moze da odigra na jedan jedini nacin. Normalno je da reakcije nece biti sjajne. Ja sam zato i batalio gledanje kosarke generalno, posto u drugim sportovima retko faktor srece moze biti presudan (da udje skoro sve sto sutnu).

Baš tako. Moja mama koja prati samo tenis i sve ostalo ovalš je par dana pre tekme znala da poveže da će ovi da prangijaju trojke ako im se dozvoli. Prošlo jednom u BG, što da ne pokušaju opet.

Link to comment
54 minutes ago, Heaviside said:

 

Uopšte nisam imao Hrvate na umu, ali ne bih rekao da su imali sve to isto  možda grešim. Meni se čini da je većina tih velikana u trenutku raspada ostala u Srbiji ili došla u nju i bila joj lojalna. Bora Stanković, Šaper, Popović, Aca Nikolić, Pešić, Ivković, Obradović, Kićanović, Maljković..pa Cenić, Dragosavac i slični za klince. Definitivno smo uspeli da bolje održimo taj sistem od njih ali nema tu ničeg što je nastalo u samostalnoj Srbiji.

 

Za SRJ igrače sam već izneo svoje mišljenje. Te igrače su pravili stručnjaci školovani u SFRJ po SFRJ sistemu. Mića Berić je izdanak te škole isto koliko i Danilović po meni. Pa čak i Rakočević. Vraćamo se na mapu tek kada je Duda odlučio da se vrati u savez i napravio neke promene po ugledu na taj stari sistem. Jedino vredno pomena što smo napravili kao Srbija su Mega, FMP i na kratko Hemofarm. Ok, i Dule Vujošević u Partizanu je izbacio dobre igrače, ali to je bio one man show, a taj one man je takođe iz YU sistema.

Izbacili smo odličnu generaciju 86-88 koja je igrala finale EP a nakon toga pokradena u finalu SP. Prosjek godina oko 22.

 

Link to comment
1 hour ago, MiddleClass said:

 

Naravno. Dva puta su nas polupali u godinu dana i jos ima strucnjaka koji tvrde da smo bolji. Valjda treba 5-6x da se otvore oci...

 

veliki si mi prijatelj ali ovde gresis. to su bile 2 prilicno razlicite utakmice, mozda ne po ishodu, ali timovi su svakako bili razliciti. mi smo izasli na teren s 2 pa skoro potpuno razlicita tima.

u svakom slucaju  posto nismo igrali seriju ne mozemo da govorimo o seriji poraza. nego o jednom porazu pa jos jednom. da smo igrali seriju, videlo bi se ko je bolji. u razvijenom kosarkaskom svetu se serija na 4 dobijene utakmice uzima kao pravedan uzorak koji bi sa velikom sigurnoscu trebalo da pokaze koji je tim bolji. no ni to nije savrsen uzorak, jer mnoge serije su suvise tesne da bi se sa ista sa sigurnoscu tvrdilo, a 7 utakmica je ipak premalo da ispeglaju svi rendom elementi i bizarnosti koje su sastavni deo kosarke. tako da bi verovatno trebalo 10 utakmica - u kontinuitetu, u seriji - da bismo utvrdili koji je tim bolji i koliko je bolji.

 

tako da ono, smesno je reci da je neka reprezentacije bolja od druge samo zato sto je osvojila prvenstvo.

Link to comment

Mi 2002. nismo bili bolja reprezentacija od Argentine, ni 2010. od Spanije. Kao sto ni Turska nije 2010. bila bolja od nas, ni Italija sad. A sad nastavite sa sprdnjom.

  • +1 3
Link to comment

Od ta cetiri primera jedino je na utamici juce pobednicki tim bio jasno bolji tog dana. Dve su dobijene na sudijske greske, a treca na trojku sa 10 metara par sekundi pre kraja. Ovo juce je bilo nesto sasvim drugo. Ne zelim da kazem da nismo generalno bolja ekipa od Italije, naprotiv, zelim da istaknem koliki je fejl bila jucerasnja utakmica.

Edited by Heaviside
  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, J.R. Cash said:

Mi 2002. nismo bili bolja reprezentacija od Argentine, ni 2010. od Spanije. Kao sto ni Turska nije 2010. bila bolja od nas, ni Italija sad. A sad nastavite sa sprdnjom.


Nismo ni od Grcke '14, pa smo ih pocepali k'o siroma gibanicu :D

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Plajvi said:


Nismo ni od Grcke '14, pa smo ih pocepali k'o siroma gibanicu :D

sve vreme mi bila ova utakmica u glavi pred jucerasnji mec. oni su izgledali jaki kao beton, mi plac majke bozije. 

  • +1 2
Link to comment
13 minutes ago, Heaviside said:

Od ta cetiri primera jedino je na utamici juce pobednicki tim bio jasno bolji tog dana. Dve su dobijene na sudijske greske, a treca na trojku sa 10 metara par sekundi pre kraja. Ovo juce je bilo nesto sasvim drugo. Ne zelim da kazem da nismo generalno bolja ekipa od Italije, naprotiv, zelim da istaknem koliki je fejl bila jucerasnja utakmica.

 

Jasno je da je jucerasnja utakmica fejl. Pali smo takticki, mentalno, ispali naivni, a i brate sve sto je moglo je otislo u kontru. U dva prelomna perioda utakmice, oba najvecim delom sa Jokicem na klupi (ogroman propust), Italijani su sutirali u transu. Vezali po 5-6 trojki. Na kraju nam je utakmica otisla u jednom minutu, ubacili su 4 trojke, nismo stigli da se okrenemo. Od toga su dve Polonarine bile suludo teske.

Ali recimo ta reprezentacija iz Indijanapolisa nije licila ni na sta. Bilo ih je mucno gledati i pratiti. Po igri nisu bili u tri reprezentacije na turniru, ni blizu. Spanija ih je oducila od kosarke,  kao sto bi i Argentina da je igrao Manu. Ali su zato imali mnogo srece, pa nije bilo kosarka nam se raspada, nego dobrodosli u zemlju kosarke.

 

Just now, Plajvi said:

+ je i Batum posle ubacivao jos vise frizidera nego ovi juce, ali uspeli smo nekako
 

 

Ubacivao je na +20 za nas i nedostajao je minut da nas okrenu.

Edited by J.R. Cash
  • +1 4
Link to comment

Nismo imali sreće, slažem se. Nisam pod fejlom mislio isključivo na naše greške nego celokupno i na maler i na neopreznost i na nespretnu rekaciju. Kao na onim smešnim klipovima kada se neko krajnje neočekivano oklizne. Mada jeste puno toga bilo i do nas. 

 

A za gašenje košarke, šta znam, posle Indijnapolisa i jeste usledio potop, tako da i jeste neki pokazatelj za budućnost to kako izgledaš na velikom takmičenju. Ta generacija je tamo završila svoje. Međutim, ova generacija je izgledala dobro ovog leta i može i da nam donese neku medalju ako uspemo da se kvalifikujemo za SP. Nadam se da će savez uspeti da donese prave odluke i motiviše igrače. Zeznuta je situacija. 

  • +1 2
Link to comment

djilas, koji je inace moj politicki neistomisljenik i kod koga cenim samo piceriju, napiso je tekst za onaj svoj sajt povodom nogiranja teodosica, i naglasio jednu cinjenicu u vezi s indijanapolisom o kojoj se u nasoj javnosti cuti a bliska je mom razumevanju kosarke: mi smo tu imali toliko lude srece, a igrali ko kurac, da ce te dugove nasa deca otplacivati. onda jos ovo s teom. pesic je veliki trener s velikim rezultatima, ali karmicki jako neodgovoran.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...