Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

39 minutes ago, Mos said:

 

Kaže Kuzma, pa kako su bre mogli 90ih kad je ono najgore vreme bilo da odigraju za svoju zemlju, da izvuku tu neku snagu, da nam osvetlaju obraz, ovo sada ih ne treba kriviti ali nema te želje iako se isto loše živi. 

 

Mnogo je jako što on misli da to devedesetih nije bila zakasnela posledica Jugoslavije nego su oni našli specijalnu snagu baš :lolol:

Pa sad, ima nešto i u tome.

Tvrdim da su Hrvati imali bolje igrače početkom 90-ih, ali ni izbliza nisu ostvarili ono što su mogli.

 

Link to comment
  • Replies 28.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1010

  • pbg12345

    961

1 minute ago, BWA said:

Pa sad, ima nešto i u tome.

Tvrdim da su Hrvati imali bolje igrače početkom 90-ih, ali ni izbliza nisu ostvarili ono što su mogli.

 

nije pomoglo sto je jedan od njih poginuo

  • +1 2
  • Tužno 1
Link to comment

Mi smo tada imali dvojicu najboljih FIBA trenera na svetu zajedno u stručnom štabu. Ljude koji su harali košarkom u tom trenutku. Plus naravno fantastične igrače.

 

Edit: I prvog čoveka fiba

Edited by Heaviside
  • +1 2
Link to comment

I mi i Hrvati smo dobili po parče sjajne organizacije i tek ispoliranu, ganc novu generaciju u punoj snazi. Za to je najzaslužnija stara država, caka je u tome što se on poziva na to kako sada ništa ne valja organizacija a eto tada je isto bilo grozno pa smo pobedjivali. Samo malo prenebregava da je gro posla odradjen pre raspada pa su se onda ubirali plodovi 10 godina. Začudo, kad je to sve pobrano i sazrelo počeo je ovaj dry spell koji traje 20 godina. 

 

 

 

  • +1 5
Link to comment
Just now, Mos said:

I mi i Hrvati smo dobili po parče sjajne organizacije i tek ispoliranu, ganc novu generaciju u punoj snazi. Za to je najzaslužnija stara država, caka je u tome što se on poziva na to kako sada ništa ne valja organizacija a eto tada je isto bilo grozno pa smo pobedjivali. Samo malo prenebregava da je gro posla odradjen pre raspada pa su se onda ubirali plodovi 10 godina. Začudo kad je to sve pobrano i sazrelo došli smo ovaj dry spell od 20 godina. 

a nije to baš tako prosto

1998 je zlato uzeo tim stvoren u Winston Yuba Ligi koja je imala 32 tima (NBA je tad imao 27 ekipa) i dodat im Bodiroga koji isto nije igrač iz bivše države.

NAP, Profi Kolor, Iva, Borovica, BFC, Fagar, Beovuk itd itd. Morao si se potruditi da nađeš naseljeno mesto koje nema superligaša.  :laugh:

 

 

  • +1 1
Link to comment

Prejebali su nas takticki i na samopouzdanje.
Zelje kontam da je bilo na obe strane terena.. svako zeli da prodje dalje.

Ali njihovi igraci su sutirali sa samopouzdanjem da ce pogoditi te suteve. I na minus 14 u prvom, i na minus 10 u drugom poluvremenu. I uspeli su da se prilagode stanju na terenu i izadju iz oba ta minusa.
Mi nakon prvog ozbiljnijeg, nismo uspeli nista. A nismo iskreno ni probali nesto da promenimo.

Na drugoj strani, nasi igraci su uzimali neke suteve, nesigurni u sebe i samo su ih uzeli da bi se reklo da su uzeli sut koji treba da se uzme.

Guduric ovde veru u svoj sut nije imao. Bukvalno vidis da opali trojku jer je nacrtano da se opali. A ni on sam ne veruje da ce upasti.
Lucic je na prvenstvu imao 1 (slovima: jednu) pogodjenu trojku! To je katastrofalna cinjenica.

Kosarka je i dalje igra gde mora da se pogodi kos da bi se poentiralo.
Nama je najbolji i najsigurniji suter na ovom prvenstvu Kalinic. Ja ga obozavam, lik gine na terenu, ali i njega da pitamo da sebe opise kao kosarkasa, ne bi mu na prva 3 mesta bilo - suter.

Dzabe nam Jokara kad Italijani mogu da priuste da ga utroje i ostave i 2 nasa igraca sama, kad znaju da ovi ne smeju na kos da pogledaju.
Par puta nismo ni uspeli loptu da mu doturimo. Nasi bekovi su bili nadigrani. Ne moze Jokic sam sebi da doda.
Jaramaz defanzivno dribla loptu, vise gleda nas obruc nego protivnicki.

Razocaran sam zbog poraza jer imamo iskusne igrace, MVP igrace, iskusnog trenera, a nismo uspeli da se prilagodimo onome sto se desava na terenu.
Ni u napadu ni u odbrani.

Ne zelim da umanjim dobru igru Italijana i to kako su se spremili. Nisu bas kosarkaska boranija.
Vec mi smeta to sto mi nismo odreagovali kako treba i nismo bili spremni.
To nisam ocekivao.

(p.s. jos sam optimisticno kupio karte za polufinalno i finalno vece :isuse: )

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, omiljeni said:

a nije to baš tako prosto

1998 je zlato uzeo tim stvoren u Winston Yuba Ligi koja je imala 32 tima (NBA je tad imao 27 ekipa) i dodat im Bodiroga koji isto nije igrač iz bivše države.

NAP, Profi Kolor, Iva, Borovica, BFC, Fagar, Beovuk itd itd. Morao si se potruditi da nađeš naseljeno mesto koje nema superligaša.  :laugh:

 

 


Ima istine i u ovome. Bilo je dobre klubske kosarke po Srbiji devedesetih.
Bodirogu je kao klinca Kresimir Cosic iz Zadra odveo u Italiju kad je poceo rat. Ako nesto nisam pobrljavila, on je ‘73?

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Milošica said:

 

@Heaviside

 

Znam da su ti smetale u prvoj epizodi digresije nevezane za kosarku, ali sve ih je manje bilo kako su epizode isle. Nisam jos odgledao ovu, ali kapiram da moze biti zanimljivo.

 

Odgledao ovaj deo posvecen nama. Ocekivano Edin vise hvali Italijane, nego sto se bavi nama, mahom se zadrzava na analizi taktickih resenja, a minimizira znacaj muda i emocija. Milos je pokusao da mu nabaci temu za analizu kako smo to pod tri razlicita selektora zaredom kao favoriti izgubili tri do or die utakmice, ali Edin nije naseo i samo presao preko toga..

Link to comment

Bodiroga - Zadar, pa ga Krešo odveo kod Boše u Italiju. Jugoslovenska priča realno. Meni si i ovi igrači koji su stasali devedesetih takođe produkt jugo škole. To je i dalje bio taj sistem. U savezu je prvi čovek za mlađe kategorije bio Bora Cenić koji je definitivno čovek YU sistema, treneri su stasili u tom sistemu, prošli tu školu. Aca Nikolić bio živ, vodio treninge Darku Rusu i Aci Petroviću, vršio selekciju igrača. Lale Lučić bio važan klupski trener, Bora Džaković i slično. Komesar za takmičenje je bio Šaper na primer. Sve je Jugoslavija 1/1, nije čak ni nasleđe tradicije nego baš direktno isti ljudi i isti sistem.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
12 minutes ago, Heaviside said:

Bodiroga - Zadar, pa ga Krešo odveo kod Boše u Italiju. Jugoslovenska priča realno. Meni si i ovi igrači koji su stasali devedesetih takođe produkt jugo škole. To je i dalje bio taj sistem. U savezu je prvi čovek za mlađe kategorije bio Bora Cenić koji je definitivno čovek YU sistema, treneri su stasili u tom sistemu, prošli tu školu. Aca Nikolić bio živ, vodio treninge Darku Rusu i Aci Petroviću, vršio selekciju igrača. Lale Lučić bio važan klupski trener, Bora Džaković i slično. Komesar za takmičenje je bio Šaper na primer. Sve je Jugoslavija 1/1, nije čak ni nasleđe tradicije nego baš direktno isti ljudi i isti sistem.

Ali sve to su imali i Hrvati.

Ok, možda su bili malo tanji sa trenerskim kadrom, ali ne drastično.

Upravo su igrači poput Berica, Lončara, Topica... pravili razliku u korist Srbije.

A oni su stasali u raspaloj SRJ.

 

 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Milošica said:

Ako se ne varam, i sinoc posle meca je Luka ostao pri tome :laugh:

 

Naravno. Dva puta su nas polupali u godinu dana i jos ima strucnjaka koji tvrde da smo bolji. Valjda treba 5-6x da se otvore oci...

Link to comment

srj i sfrj nisu pola veke odvojeni, jasno je da se srj naslanjala na sistem. i srbija je i u staroj drzavi imala najjaci brain power u trenerskom delu, nije to nista slucajno. ali i sama drzava je bila takva da si imao ligu u kojoj su klubovi iza kojih stoji neka industrija iz tog grada, koja je jos uvek nije bila u privatnom vlasnistvu. kad je ta prica zavrsena, finansiranje kosarke je postalo problematicno, sveli smo se na dva drzavna kluba kao jedine odrzive u ovoj zemlji, i to bi bilo to. 

  • +1 4
Link to comment
1 minute ago, BWA said:

Ali sve to su imali i Hrvati.

Ok, možda su bili malo tanji sa trenerskim kadrom, ali ne drastično.

Upravo su igrači poput Berica, Lončara, Topica... pravili razliku u korist Srbije.

A oni su stasali u raspaloj SRJ.

 

 

 

Uopšte nisam imao Hrvate na umu, ali ne bih rekao da su imali sve to isto  možda grešim. Meni se čini da je većina tih velikana u trenutku raspada ostala u Srbiji ili došla u nju i bila joj lojalna. Bora Stanković, Šaper, Popović, Aca Nikolić, Pešić, Ivković, Obradović, Kićanović, Maljković..pa Cenić, Dragosavac i slični za klince. Definitivno smo uspeli da bolje održimo taj sistem od njih ali nema tu ničeg što je nastalo u samostalnoj Srbiji.

 

Za SRJ igrače sam već izneo svoje mišljenje. Te igrače su pravili stručnjaci školovani u SFRJ po SFRJ sistemu. Mića Berić je izdanak te škole isto koliko i Danilović po meni. Pa čak i Rakočević. Vraćamo se na mapu tek kada je Duda odlučio da se vrati u savez i napravio neke promene po ugledu na taj stari sistem. Jedino vredno pomena što smo napravili kao Srbija su Mega, FMP i na kratko Hemofarm. Ok, i Dule Vujošević u Partizanu je izbacio dobre igrače, ali to je bio one man show, a taj one man je takođe iz YU sistema.

  • +1 3
Link to comment

Imas MVP igraca iz NBA i izgubis od ekipe koja moze da odigra na jedan jedini nacin. Normalno je da reakcije nece biti sjajne. Ja sam zato i batalio gledanje kosarke generalno, posto u drugim sportovima retko faktor srece moze biti presudan (da udje skoro sve sto sutnu).

Edited by Miljenko
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...