Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

1 hour ago, pbg12345 said:

Cak i prosecni nba igraci poput markanena prave ogromnu razliku na ovom nivou

krenuli smo od ove rečenice, i ja ti poturim primjer da ima i suprotnih primjera gdje skoro čitava NBA petorka ne znači uspjeh, nema potrebe za tolikom defanzivom, ja zapravo pišem 90% toga što i ti pišeš

Link to comment
  • Replies 28.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1010

  • pbg12345

    961

Kako mrzim ovaj posran osecaj, gotovo nikada i ni zbog cega drugog u zivotu mi se ovo desava nego zbog poraza u kosarci.
Ne znam, puno toga moze i mora da se uradi, ali je veliko pitanje sta ce od svega biti. Mislim da je najgora stvar od svega u takmicarskom smislu po nas, sto Jokic, Micic i Bogdanovic u svojim najboljim godinama nece dobiti (ili doci do) priliku da igraju zavrsnice i bore se za medalje. Ovo je gotovo, SP je realno pod velikim znakom pitanja, a oni su blizi tridesetim nego 20's. Sledece EP je za 3 godine.
Dve stvari koje su po meni apsolutni prioritet saveza - novi selektor i potom rad na tome da se u "sistem" pod hitno ubace Pokusevski, Jovic, Petrusev i potom u ciklusima apsolutno svako ko iole pokaze talenat u tom smislu i na tom nivou.

Mucno mi je pisati o utakmici, stegle su nam se ruke kada su poceli da nas stizu, potom smo ishitreno jurili 3pts kada su oni poceli da stvaraju razliku, Kari jeste 'zaboravio' Jokica i morao je ranije da reaguje, posle je bilo kasno. Spisu je odigrao tekmu zivota bukvalno. Jebiga, zbog ovakvih utakmica volim kosarku kao igru.
U jednoj stvari je Kari bio u pravu - mediji i javnost ovde, i ne samo ovde, su nas bukvalno crtali kao favorite, nema sanse da citav taj sentiment na neki nacin nije mogao da utice na igrace, stab, pa mozda cak i njega. Umesto da zbijemo jebene redove i izadjemo spremni da uriniramo krv u najbitnijem mecu takmicenja do tada, mi smo delovali zateceni i pre svega psihicki nespremni da razumemo i odgovorimo na izazov. Vasa se izgubio i ispucavao, Guduric silovao, Lucic promasivao otvorene suteve, a u odbrani smo izgledali kao grupa amatera.

 

Edited by lord_s
  • +1 2
Link to comment

Možda je samo do mene ali "Mediji i javnost crtaju favorite i dižu tenziju" mi je onako jadna floskula. 

 

Šta je trebalo da kažu mediji? "Za ovaj tim sa ovakvim igračima 1/4 je senzacionalni uspeh" tek bi onda bilo kuknjave kako reprezentacija nema podršku. Isto kao što bi da smo kojim slučajem osvojili zlato, sva ta priča o crtanju favorita bila pretočena u veliku podršku i veru koju su mediji i javnost imali za reprezentaciju od samog starta.

  • +1 9
Link to comment

Slažem se sve osim kritika na račun javnosti. Mislim stvarno, sad treba cela država da vodi računa šta priča i piše da ne bi profesionalni sportisti ušli previše opušteno u meč. Košarka je veoma popularna u Srbiji i to je pozitivna stvar od koje su svi koji se njom bave profesionalno imali koristi. Uz to ide i teret očekivanja i dočeci ispred skupštine, kao i prilika da se košarka trenira u sali svake osnovne škole i sve što posle toga sledi na putu do profi karijere i miliona na računu.

Edited by Heaviside
  • +1 4
Link to comment
3 minutes ago, *edited by mod said:

Možda je samo do mene ali "Mediji i javnost crtaju favorite i dižu tenziju" mi je onako jadna floskula. 

 

Šta je trebalo da kažu mediji? "Za ovaj tim sa ovakvim igračima 1/4 je senzacionalni uspeh" tek bi onda bilo kuknjave kako reprezentacija nema podršku. Isto kao što bi da smo kojim slučajem osvojili zlato, sva ta priča o crtanju favorita bila pretočena u veliku podršku i veru koju su mediji i javnost imali za reprezentaciju od samog starta.


To mogu fudbaleri da koriste kao izgovor, jer su kese i drugi esalon evropskog/borderline treci esalon svetskog nogometa. Kad igraju u grupi s Brazilom trce kao kucici posle tekme da im uzmu dresove

Ovi ne mogu tako

  • +1 1
Link to comment

Pa neka ih savez stavi u izolaciju, karantin, otme telefone, isključi internet, ako misle da je to neki veliki problem, onda je to lakša varijanta nego poslati poruku "deder ti čuvena javnosti, kinji malo ove naše da ne polete previše". Gluposti. 

  • +1 1
Link to comment

Sviranje kurcu. 

Sami su krivi igrači i selektor. Iskusni su i oni i on. Još su na guzove pobedili istu ovu Italiju pre koju sedmicu. Totalni fejl u pripremi utakmice i u reagovanju u real time-u na neočikavane okolnosti.

Edited by Heaviside
  • +1 4
Link to comment
6 minutes ago, *edited by mod said:

Možda je samo do mene ali "Mediji i javnost crtaju favorite i dižu tenziju" mi je onako jadna floskula. 

 

Šta je trebalo da kažu mediji? "Za ovaj tim sa ovakvim igračima 1/4 je senzacionalni uspeh" tek bi onda bilo kuknjave kako reprezentacija nema podršku. Isto kao što bi da smo kojim slučajem osvojili zlato, sva ta priča o crtanju favorita bila pretočena u veliku podršku i veru koju su mediji i javnost imali za reprezentaciju od samog starta.

 

Ma naravno. Kao da mediji izmisljaju favorite, a ne kladionice na osnovu rostera. I sta sad sve kladionice nas svrstavaju u najuzi krug favorita, to rade i strani mediji, a nasi mediji ce to da ignorisu i pisu kao sto si ti naveo "1/4 senzacija".  Na selektoru i strucnom stabu je da radi na psihickoj pripremi igraca..

  • +1 1
Link to comment

Citava ta prica ocito ni Kariju nije prijala, inace ne verujem da bi izasao na konferenciji i rekao to sto je rekao. Ok, mozemo da se pozivamo na kladionice ali ipak pricamo o situaciji gde je ovo verovatno jedno od najacih EP u poslednjih 20 godina ako ne i vise, i gde se, evo na nasem primeru najbolje pokazalo da jedan losiji dan nekog od favorita moze da kosta ispadanja. Mislim da je malo vise opreznosti i "being grounded" stava bilo preko potrebno nego crtanja marsute do finala u maltene svakom clanku, postu ili tv intervju koji sam procitao ili cuo.
I ovo uopste ne uzimam kao izgovor ili floskulu, samim tim sto napominjem da je moguce da je taj faktor mozda odigrao nesto znacajniju "ulogu" u svemu sto se izdogadjalo.
No ovo je vec stara prica, ponavlja se svaki put. Ne sumnjam da cemo i na sledecem takmicenju biti u najuzem krugu favorita.

Edited by lord_s
Link to comment

Pa kod nas ljudi gledaju Luku i Kuzmu koji su Italiju sve vreme zvali kanta ekipom, a Francuska nikad neće uzeti ništa jer je Gober ofarban u plavo i poznato je da kad se košarkaši ofarbaju to znači da su nemači pojma. Mislim, naš širi plebs to sve vidi samo kao ili zlato da donesu ili svi na robiju da idu, a mediji samo bustuju taj stav hot tejkovima. 

 

 

  • Haha 2
Link to comment
2 hours ago, J.R. Cash said:


Jebiga, svaki taj poraz stvar ima svoj kontekst. Argentina ide na dusu Saletu, mada bi i to bilo drugacije da je imao Tea i da je Jokic dosao spreman. Belgije su se desile u jebenim FIBA prozorima, na toj prepreci se i evropski prvak sapleo. Olimpijske kvalifikacije su posledica serije povreda i loseg vodjenja same utakmice. Sad smo izgledali jako dobro, kao tim za medalju, upali smo u svaku mogucu zamku nokaut utakmice i ispali. Sve ovo ne bismo pricali da Zabari nisu upali u trans ili da je Bogdan zdrav. 

I mi jos uvek nismo propustili svetsko, sad smo u korektnoj poziciji ako se zbog ovoga ne raspadnemo. 

svakako da ima kontekst, ali iz vizure nase reprezentativne kosarke moze se samo izvuci to da godine kurcu prolaze. sad cemo mi opet da se borimo za takmicenja kroz neke kvalifikacije za koje cemo da rotiramo neke raspolozive poluigrace bez reda i sistema, pa sta nam bog da. sve je sranje ovo sto se desava u fibi, ali donekle i ogoljuje nase brojne nedostatke. 

 

valjalo bi da se posla uhvate ljudi sa nekom konkretnom vizijom i idejom. danilovic, krstic, bolic i ekipa, njima se sve svodi na to da obezbede uslove za pripreme. jebo uslove za pripreme, mladje reprezentativne selekcije u rasulu, seniorska reprezentacija u kanalu, ligu nemas, nove igrace nemas, sta tacno drzi te ljude na polozaju?

Edited by Joe D
  • +1 3
Link to comment
34 minutes ago, Mos said:

Pa kod nas ljudi gledaju Luku i Kuzmu koji su Italiju sve vreme zvali kanta ekipom, a Francuska nikad neće uzeti ništa jer je Gober ofarban u plavo i poznato je da kad se košarkaši ofarbaju to znači da su nemači pojma. Mislim, naš širi plebs to sve vidi samo kao ili zlato da donesu ili svi na robiju da idu, a mediji samo bustuju taj stav hot tejkovima. 

 

 

Ako se ne varam, i sinoc posle meca je Luka ostao pri tome :laugh:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...