Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

18 minutes ago, J.R. Cash said:

Istorija kosarke bi izgledala mnogo drugacije da se u NBA i ostalim ligama umesto plejofa igrao nokaut sistem.

 

I to bi bilo izuzetno dosadno, jer je upravo u tome čar nokaut sistema. Osim u izuzetnim slučajevima, odnosno izuzev nekih istorijskih serija, faza evropskih i svetskih prvenstava koja usledi nakon grupa je sto puta zanimljivija od NBA plejofa.

  • +1 1
Link to comment
  • Replies 28.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1010

  • pbg12345

    961

1 minute ago, Mos said:

 

On ce odgovarati po defaultu, ali mogu i neki drugi malo da mrdnu iz fotelje cisto onako da vidimo kako bi bilo bez njih. Nikad ne valja kad ih ni spahlom ne mozes mrdnuti. 

 

Inace, mnogo mi zao Karija i sto ce se ovo sve slomiti (zasluzeno) na njemu. Nadao sam se jednom oprostajnom finalu, ako ne zlatu. Jedino sam njega i Dudu voleo od domacih trenera i sad shvatam da me je najvise on zainteresovao da se vratim ove godine gledanju reprezentacije. Jebiga, sada je to vec sta bi bilo kad bi bilo.

 

Mislim da je ovaj poraz do igraca i da bi neki od njih zaista morali da porazmisle kako funkcionisu pod pritiskom ocekivanja kad je reprezentacija u pitanju. Pesic je vise puta upozoravao da se ne stvara klima da cemo se prosetati do zlata koja je stvorena nakon onog ludila u prvom poluvremenu protiv Finske kad smo izgledali kao Dream Team. Te euforije u nasoj javnosti su notorna stvar i to se nece promeniti sve dok je jedini zivotni uspeh vecini gradjana Srbije sportski uspeh igraca, kluba ili reprezentacije, na igracima je da sve to jednostavno ignorisu.

  • +1 4
Link to comment
1 minute ago, napadaj said:

 

I to bi bilo izuzetno dosadno, jer je upravo u tome čar nokaut sistema. Osim u izuzetnim slučajevima, odnosno izuzev nekih istorijskih serija, faza evropskih i svetskih prvenstava koja usledi nakon grupa je sto puta zanimljivija od NBA plejofa.


Znas sta bi bilo jos zanimljivije? Da utakmica traje 5 minuta. Sta bi sve tek tu moglo da se izdesava.

Moje shvatanje je da u sportu, koji toliko zavisi od varijacije suta bezveze stavljati ogroman rad koji ljudi ulazu tokom sezone na kocku jedne utakmice.

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, J.R. Cash said:


Znas sta bi bilo jos zanimljivije? Da utakmica traje 5 minuta. Sta bi sve tek tu moglo da se izdesava.

Moje shvatanje je da u sportu, koji toliko zavisi od varijacije suta bezveze stavljati ogroman rad koji ljudi ulazu tokom sezone na kocku jedne utakmice.

Pa napadaj gleda da njemu bude zabavno.

Link to comment
1 minute ago, J.R. Cash said:


Znas sta bi bilo jos zanimljivije? Da utakmica traje 5 minuta. Sta bi sve tek tu moglo da se izdesava.

Moje shvatanje je da u sportu, koji toliko zavisi od varijacije suta bezveze stavljati ogroman rad koji ljudi ulazu tokom sezone na kocku jedne utakmice.

 

Karikiraš.

 

Mnogo toga u životu zavisi od jedne prilike, zašto bi sport bio drugačiji? NBA sistem spečava iznenađenja i to je užasno.

Link to comment

I jos nesto, neverovatno mi ide na zivce prica o dva mvp-ja

Jos gore tri, kad se pominjao i teo evrokup

Ludi sarenac je otisao i korak dalje i zemlji mvp-ova dodao i kalini mvp-a aba lige

Svaka cast vasi na poslednje dve sezone i dve mvp evrolige, ali insistiranje o dva mvp govori koliko ljudi zapravo ne razumeju stanje stvari

Evroliga je drugorazredno takmicenje u odnosu na nba

Cak i prosecni nba igraci poput markanena prave ogromnu razliku na ovom nivou

 

  • +1 3
Link to comment

Prosječni igrač Markanen je (sa Koponenom i Sasu Salinom) u 2 mjeseca dvaput otresao u utakmici na ispadanje ekipu u kojoj igraju 4 ledžit NBA igrača (ajde tri, Hezonja je tu čudna voćka), tako da ima malo i do ekipe. :lolol:

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, napadaj said:

 

Karikiraš.

 

Mnogo toga u životu zavisi od jedne prilike, zašto bi sport bio drugačiji? NBA sistem spečava iznenađenja i to je užasno.

 

Zato sto je poenta da vidimo ko je najbolji tim, zar ne?

Prva utakmica proslog NBA finala je bila preslikana ova od juce. Ali avaj, umesto da pricamo o Draymondu kesi, Stephu chokeru i propasti severnokalifornijske kosarke, dobili smo najbolji tim kao prvaka. 

  • +1 7
Link to comment
1 minute ago, James Marshall said:

Prosječni igrač Markanen je (sa Koponenom i Sasu Salinom) u 2 mjeseca dvaput otresao u utakmici na ispadanje ekipu u kojoj igraju 4 ledžit NBA igrača (ajde tri, Hezonja je tu čudna voćka), tako da ima malo i do ekipe. :lolol:

 

Naravno, eno Grci sa Janisom nikad nista nisu uradili. Nesto mislim da nece ni ove godine. 

Link to comment
1 minute ago, pbg12345 said:

I jos nesto, neverovatno mi ide na zivce prica o dva mvp-ja

Jos gore tri, kad se pominjao i teo evrokup

Ludi sarenac je otisao i korak dalje i zemlji mvp-ova dodao i kalini mvp-a aba lige

Svaka cast vasi na poslednje dve sezone i dve mvp evrolige, ali insistiranje o dva mvp govori koliko ljudi zapravo ne razumeju stanje stvari

Evroliga je drugorazredno takmicenje u odnosu na nba

Cak i prosecni nba igraci poput markanena prave ogromnu razliku na ovom nivou

 

čovek je MVP takmičenja u kojem igra većina ovih Italijana. ovi što ne igraju su čak u rangu ispod. Spissu već 2 godine igra EuroCup.

dakle, jeste bitno.

trebalo bi da on u tim Italijanima izaziva neki strah™ i respekt™.

nije da smo igrali protiv 12 NBA startera pa da kažemo da imati MVPa Eurolige nije faktor.

Link to comment
25 minutes ago, pbg12345 said:

Logicno je da selektora nasledi pomocnik

U Borcu su se vec izjasnili da nece praviti problem da istovremeno vodi i srbiju


I Josilo umesto MG23

Link to comment
7 minutes ago, Mos said:

Naravno, eno Grci sa Janisom nikad nista nisu uradili. Nesto mislim da nece ni ove godine. 

 

ajd ima vas koji više pratite i bolje razumete... meni deluje da ni mi ni Grci ne umemo da iskoristimo dvostruke NBA MVPeve.

 

Grci su u Areni ličili malo na trkačku ekipu, da kažeš Milwaukee style igra. svaki put pre i posle toga meni oni deluju da ne znaju šta će s njim, neki pozicioni napadi gde ni on nije siguran šta bi.

 

mi s Jokićem, uz sav respekt za cifre u ovoj kampanji koje postiže, ga koristimo kao "teškog" centra. bacimo mu dole pa čekamo da ugura svog čuvara.

to nije ona igra po kojoj je poznat iz Denvera.

 

Luka je tu najsličniji onome što igra u NBA.

ne znam, možda ima neke veze što je ipak, za razliku od ove dvojice, igrao uspešno bar malo u Evropi.

Edited by Svarog
Link to comment
1 minute ago, Svarog said:

 

čovek je MVP takmičenja u kojem igra većina ovih Italijana. ovi što ne igraju su čak u rangu ispod. Spissu već 2 godine igra EuroCup.

dakle, jeste bitno.

trebalo bi da on u tim Italijanima izaziva neki strah™ i respekt™.

nije da smo igrali protiv 12 NBA startera pa da kažemo da imati MVPa Eurolige nije faktor.

 

To sa Spissuom juce je posledica nase katastrofa odbrane (Vaso u tebe gledam) i cinjenice da su Italijani usli rasterecenije od nas jer nisu bili favoriti (kao ni u Areni prosle godine). Otprilike kao sto smo mi drknuli Amere 2002, a sigurno su mnogi od njih bili u fazonu "hu d fak iz Gurovic!?

  • +1 5
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...