Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

1 minute ago, Milošica said:

Ne mogu da tvrdim, i u kvalifikacijama se videla njegova uloga kod Pesica u odnosu na Jaramaza na primer.

 

Mozda si u pravu, ali ja se ne bih slozio :D

 

To su back-up igraci, nista oni ne menjaju znacajno. Gudura, Vanja i Jaramaz imaju slicne ili bolje karijere od Avramovica, verovatno su i bolji igraci od njega. Ako uopste nekog igraca treba pitati za junacko zdravlje posle poraza onda ne treba ici dalje od Micica, Lucica, Gudurica i Milutinova koji su, po mom misljenju, podbacili. Oni kojima se nista ne moze zameriti su Jokic i Kalinic, a igracima s kraja klupe je besmisleno i zamerati bilo sta. Ljudi se ovde pitaju zasto Jokic nije peglao 40 minuta protiv jebene Italije kojoj centra igra Rici a nama umesto Jokica ulazi verovatno najbolji evroligaski centar.

 

Imali smo mi kvalitet da dobijemo ovu Italiju, nismo imali karakter. Tu treba traziti uzroke poraza.

  • +1 5
Link to comment
  • Replies 28.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1010

  • pbg12345

    961

Izgubili jednu utakmicu posle sedam vezanih pobeda = gubis u kontinuitetu

Istorija kosarke bi izgledala mnogo drugacije da se u NBA i ostalim ligama umesto plejofa igrao nokaut sistem.

  • +1 1
Link to comment
Just now, J.R. Cash said:

Izgubili jednu utakmicu posle sedam vezanih pobeda = gubis u kontinuitetu

Istorija kosarke bi izgledala mnogo drugacije da se u NBA i ostalim ligama umesto plejofa igrao nokaut sistem.

da, gubis u kontinuitetu. to su argentina, dve belgije, dve italije. propustene dve sanse za plasman na olimpijske igre, 5 godina od medalje, i potencijalno jos nekoliko do ucesca na sledecem takmicenju. to je put kojim idemo pola decenije.

  • +1 3
Link to comment
5 hours ago, Svarog said:

Stojaković ima maltene nula respekta među običnim narodom


Hocu da kazem i da je Peja zena, nema srce, bio je u grcku vojsku, i nema i nije ga zao, nema milust™ i sta mu jebem... Izvinjavam se :happy:

Edited by Plajvi
  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

Mi bi koliko danas morali imati reseno pitanje selektora i krenuti u pripreme za kvalifikacione utakmice u novembru

Pripreme u smislu da se vec sad zna ko ce moci igrati i da se na osnovu toga pravi plan 

Jer izuzetno nam je bitno dal idemo na sp +oi ili ne

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Joe D said:

da, gubis u kontinuitetu. to su argentina, dve belgije, dve italije. propustene dve sanse za plasman na olimpijske igre, 5 godina od medalje, i potencijalno jos nekoliko do ucesca na sledecem takmicenju. to je put kojim idemo pola decenije.

Sad malo mesas babe i zabe

Koliko smo dva put izgubili od belgije toliko smo dobili grcku i tursku

Ovo za velika takmicenja stoji

 

Ali cak i tu je prilicno direktno na sam rezultat reprezentacije (na sp) uticalo katastrofalno stanje u srpskom drustvu (slucaj kalinic i posledice)

Zabluda je da se nesto bitno u savezu i nasoj kosarci moze promeniti dok je ovakvo opste stanje u drzavi

Link to comment

I pored Pešićevog brainfarta u ovoj utakmici, mislim da treba da izgura do kraja kvalifikacije, pa posle da vidimo.

Edited by garmonbozia
  • +1 6
Link to comment
5 minutes ago, Joe D said:

da, gubis u kontinuitetu. to su argentina, dve belgije, dve italije. propustene dve sanse za plasman na olimpijske igre, 5 godina od medalje, i potencijalno jos nekoliko do ucesca na sledecem takmicenju. to je put kojim idemo pola decenije.


Jebiga, svaki taj poraz stvar ima svoj kontekst. Argentina ide na dusu Saletu, mada bi i to bilo drugacije da je imao Tea i da je Jokic dosao spreman. Belgije su se desile u jebenim FIBA prozorima, na toj prepreci se i evropski prvak sapleo. Olimpijske kvalifikacije su posledica serije povreda i loseg vodjenja same utakmice. Sad smo izgledali jako dobro, kao tim za medalju, upali smo u svaku mogucu zamku nokaut utakmice i ispali. Sve ovo ne bismo pricali da Zabari nisu upali u trans ili da je Bogdan zdrav. 

I mi jos uvek nismo propustili svetsko, sad smo u korektnoj poziciji ako se zbog ovoga ne raspadnemo. 

Link to comment
1 minute ago, MiddleClass said:

Sale Obradovic ili Deki Milojevic?

Logicno je da selektora nasledi pomocnik

U Borcu su se vec izjasnili da nece praviti problem da istovremeno vodi i srbiju

  • Haha 2
Link to comment
13 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Neka odgovara onaj ko je odgovoran za te poraze. Znaci selektor.

 

On ce odgovarati po defaultu, ali mogu i neki drugi malo da mrdnu iz fotelje cisto onako da vidimo kako bi bilo bez njih. Nikad ne valja kad ih ni spahlom ne mozes mrdnuti. 

 

Inace, mnogo mi zao Karija i sto ce se ovo sve slomiti (zasluzeno) na njemu. Nadao sam se jednom oprostajnom finalu, ako ne zlatu. Jedino sam njega i Dudu voleo od domacih trenera i sad shvatam da me je najvise on zainteresovao da se vratim ove godine gledanju reprezentacije. Jebiga, sada je to vec sta bi bilo kad bi bilo.

  • +1 3
Link to comment
3 minutes ago, pbg12345 said:

Logicno je da selektora nasledi pomocnik

U Borcu su se vec izjasnili da nece praviti problem da istovremeno vodi i srbiju

 

Iako nije uspjelo sa Kokoskovom, dao bih priliku Aleksandru Sekulicu...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...