Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

14 hours ago, nautilus said:

Košarka se u Srbiji igra samo četiri kluba u Beogradu. Atmosfera podele na naše i vaše je užasno toksična i zla. Prvenstvo su dva finala plej ofa koja se odigraju u mesec dana gde se navijači na tribinama kolju. I pri tom, iza ledja, uprave dva najveća kluba pokušavaju finansijski uništiti jedni druge. Što baš i nije teško pošto i jedan i drugi klub vode ozbiljni lopovi i kriminalci. U jednom trenutku će se i Partizan i Zvezda preterano zadužiti a državne kinte u ovolikoj količini više biti neće.

 

Omladinske škole su devastirane. Imamo bukvalno jedan klub koji razvija mlade igrače kako bog ljubi ali i to strogo zbog para, kao dio biznisa prodaje. I gle čuda, iz tog kluba izlaze najbolji mladi igrači.

 

Zašto bi sutra moj brat slao svog osmogodišnjeg klinca koji je za glavu najviše dete u svom razredu, da trenira basket i pri tom trošio ogroman novac na kampove i trenere? Da ga tamo neka iskompleksirana konjina doji mržnjom prema Partizanu? Da se trener dere na njega i jebe mu mater jer tog dana nije uradio sve kako treba? Da od malih nogu gleda poltronizam trenera prema donatorima kluba i da se navikava na nepotizam? Da bude Megin komad mesa za prodaju? Da zapostavi školu i rizikuje čitavu budućnost jer profesionalni sport baš i nije neka investicija jer se sve može srušiti ako se povrediš. 

 

Zajebi to. Gomila stvari tu ne valja. A ljudi koji bi trebalo da menjaju sistem su zauzeti medjusobnim satiranjima.

 

Formirati novu prvu ligu, ograničiti broj stranaca, zabraniti naturalizaciju. Klubovima izbor, domaća liga ili ABA. obe ne mogu. Pa neka prvak Srbije bude Borac Čačak, šta fali. Državni novac davati školama košarke i omladinskim klubovima u vidu plaćanja zakupa hala i struje.

Ima i 5ti klub, van beograda je 

A buraz nek se preseli u cacak :fantom:

Link to comment
  • Replies 28.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1010

  • pbg12345

    961

13 minutes ago, Milošica said:

Apropo toga, duboko verujem da je Igora Kokoskova trebalo ostaviti.

 

I ne mislim da je sam otisao, bilo je tu indirektno svacega rekao bih.

 

 

Pises ko Laki, kome uvek sve smrdi do neba. Ponovicu jos jednom, Kokoskov se iz Evrope vratio u svoju komfornu zonu NBA pomocnika. Mozda ce ponovo jednog dana pozeleti ulogu prvog trenera, ali trenutno nije takva situacija.

 

Posle svakog neuspeha krece iznova prica o tome kako je sve lose, savez ne radi nista, mladje selekcije katastrofa, blizanci sve uzimaju, a ostalima nista, kada ode ova generacija (to ova traje jos od 80-ih, kada se isto prognoziralo da ce nastati potop nakon sto su otisli Moka, Kica, Praja i Cosa, pa potop kada odu Sale,PSD, DIki, Bodi, pa potop kada ode Teova generacija...). A iako ima propusta i u radu saveza, i sa mladjim selekcijama, ima problema i u klupskim takmicenjima, nista od toga nije dovelo do jucerasnjeg poraza. Ili poraza od Italije u Areni. Ili poraza od Argentine na SP 2019. Prosto smo u konkretnim situacijama zakazali u do or die utakmicama. A za to je najveca odgovornost trenera, odnosno selektora. Ko god on bio..

  • +1 3
Link to comment

Kako nakon ciglo jedne utakmice 12 Jokica postane 1 Jokic i 11 uplasenih mediokriteta.:D

 

Pesic je kosarkaski uradio sto je bilo do njega, ekipa je izgledala bogovski pet utakmica i dve i po cetvrtine seste. Onda je odjednom izgledala kao neorganizovana grupa gradjana koja je mentalno popustila zbog nekoliko italijanskih trojki sa osam metara. Rekao bih da je to pitanje karaktera, kojeg u ovoj ekipi kad je reprezentacija u pitanju imaju samo Jokic i Kalinic ili su ga bar samo njih dvojica pokazali. Kari jednostavno nije uspeo da spreci da euforija zbog nasih igraca u grupi mimoidje igrace i Italijani su nas uhvatili na spavanju.

 

Steta. Mi boljih igraca od ovih nemamo, sa izuzetkom Bogdana koji nam je mnogo falio. Guduric, Jaramaz i Marinkovic jednostavno nisu kalibar da mentalno iznesu ovakve utakmice i to se videlo cim je govno udarilo u ventilator, jedan elitni mudonja od 30 minuta bi bitno promenio krvnu sliku tima. Po mom misljenju, iz ovog EP treba izvuci kao pouku te igre iz grupe i nastaviti u tom pravcu jer smo mi igrali izuzetnu kosarku. Karakter se gradi pobedama u ovakvim utakmicama, u tim stvarima nema precice.

  • +1 9
Link to comment
14 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Pises ko Laki, kome uvek sve smrdi do neba. Ponovicu jos jednom, Kokoskov se iz Evrope vratio u svoju komfornu zonu NBA pomocnika. Mozda ce ponovo jednog dana pozeleti ulogu prvog trenera, ali trenutno nije takva situacija.

 

Posle svakog neuspeha krece iznova prica o tome kako je sve lose, savez ne radi nista, mladje selekcije katastrofa, blizanci sve uzimaju, a ostalima nista, kada ode ova generacija (to ova traje jos od 80-ih, kada se isto prognoziralo da ce nastati potop nakon sto su otisli Moka, Kica, Praja i Cosa, pa potop kada odu Sale,PSD, DIki, Bodi, pa potop kada ode Teova generacija...). A iako ima propusta i u radu saveza, i sa mladjim selekcijama, ima problema i u klupskim takmicenjima, nista od toga nije dovelo do jucerasnjeg poraza. Ili poraza od Italije u Areni. Ili poraza od Argentine na SP 2019. Prosto smo u konkretnim situacijama zakazali u do or die utakmicama. A za to je najveca odgovornost trenera, odnosno selektora. Ko god on bio..

nije ovaj neuspeh ni posledica ni uzrok bilo cega, ali opstaje i ta ideja da smo mi prosto sila i da ce to sve doci na svoje samo od sebe. cinjenice kazu da smo propustili olimpijske igre i da smo na putu da propustimo svetsko i jos jedne olimpijske igre(ovo mozda i izvucemo, samo ne znam ko ce to da radi). dakle, sledece takmicenje 2025, i to ako nadjemo igrace koji ce da igraju kvalifikacije. a mi igraca posle ovih ovde nemamo, i to je isto cinjenica dok se ne dokaze suprotno. to sve govori da smo vrlo blizu toga da udarimo u apsolutno dno, i ako to nije razlog za uzbunu, onda jebem ga. 

Link to comment

Ama mi imamo najboljeg igraca na svetu ili ajde top3, top5, stvar ukusa, uglavnom nesto sto ni izbliza nikad nismo imali

To bi bilo nemoguce da je sve raspadnuto

Ali sa druge strane, da stvari ne idu u dobrom smeru, mnogo sta od ovog dobrog sto imamo je posledica nekih ranijih vremena i uspeha

Vecina losih stvari u nasoj kosarci su posledica sirih drustvenih problema i tesko ce se resiti bez korenitih promena u samom drustvu

 

A sto se ove generacije tice, zapravo i jeste najveci zal sto do sad nismo iskoristili ni mali deo toga sto imamo takvog igraca kakvog imamo

 

Nesto zbog njega, nesto zbog suludog odnosa prema njemu i sad kad smo ga napokon imali u punoj formi i sa ulogom kakvu je odavno morao imati mi ispadnemo sa takmicenja jer ga trener zaboravi/odmara za nesto oli sta vec

 

Poenta je da nece ovaj rezultat nista sustinski promeniti u sirem smislu, tu smo gde jesmo, ali smo izgubili jos jednu priliku da "naplatimo" nikolu jokica

Link to comment
2 minutes ago, harper said:

 

Bio bi isti kurac.

Ne mogu da tvrdim, i u kvalifikacijama se videla njegova uloga kod Pesica u odnosu na Jaramaza na primer.

 

Mozda si u pravu, ali ja se ne bih slozio :D

Edited by Milošica
Link to comment
2 minutes ago, Joe D said:

nije ovaj neuspeh ni posledica ni uzrok bilo cega, ali opstaje i ta ideja da smo mi prosto sila i da ce to sve doci na svoje samo od sebe. cinjenice kazu da smo propustili olimpijske igre i da smo na putu da propustimo svetsko i jos jedne olimpijske igre(ovo mozda i izvucemo, samo ne znam ko ce to da radi). dakle, sledece takmicenje 2025, i to ako nadjemo igrace koji ce da igraju kvalifikacije. a mi igraca posle ovih ovde nemamo, i to je isto cinjenica dok se ne dokaze suprotno. to sve govori da smo vrlo blizu toga da udarimo u apsolutno dno, i ako to nije razlog za uzbunu, onda jebem ga. 

 

Kada izgubis glatko u do or die utakmici u kojoj si favorit, a da te nisu sudije pokrale ili pola tima bilo povredjeno, to je uvek posledica sto priprema utakmice nije uradjena kako treba. Kada se to desi sa tri razlicita selektora u tri situacije, onda je svaki put zakazao strucni stab.

Link to comment
Just now, Joe D said:

a kad gubis u kontinuitetu i ne ides na velika takmicenja, onda si kurton od reprezentacije i neko treba za to da odgovara, inace si se pomirio sa tom cinjenicom

 

Neka odgovara onaj ko je odgovoran za te poraze. Znaci selektor.

Link to comment
4 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Kada izgubis glatko u do or die utakmici u kojoj si favorit, a da te nisu sudije pokrale ili pola tima bilo povredjeno, to je uvek posledica sto priprema utakmice nije uradjena kako treba.

 

Bogdanovic kad je u elementu i vredi kao pola tima. Plus praktično su se tek prvi put sastali pre koji mesec

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...