Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

5 minutes ago, Fakundo Sava said:

Mnogo ozbiljno shvatate  ovaj poraz.

Jeste tuga ali nije se sada išta promenilo,niti je ovo nekakav exer u kovčeg naše košarke

Roviti igrači ,5 žutih minuta ,malo senilan selektor ...

Teramo dalje 

 

4 minutes ago, dragance said:

Put od svemirske kosarke do propast sveta u tri dana. Desi se da nas neko pobedi jer je bolji. Ovo je bilo obecavajuce do Italije. Jebi ga, desi se na turnirima.

Pa nema ko da stvara igrace, Zvezda i Partizan samo gledaju da osvoje ABA a ostaje jedino Mega.

  • +1 1
Link to comment
  • Replies 28.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1010

  • pbg12345

    961

poraz kao poraz nije pokazao nista. ova generacija igraca je kvalitetna, igra nije bila dobra kad treba.

 

ali sve navedeno stoji i doci ce na naplatu, iako mozda niko ne bi pricao o tome da smo osvojili zlato. ne mogu sistemske stvari da se peglaju rezultatima reprezentacije i slucajnim pojavama jokica doveka.

Link to comment
9 hours ago, Fakundo Sava said:

Mnogo ozbiljno shvatate  ovaj poraz.

Jeste tuga ali nije se sada išta promenilo,niti je ovo nekakav exer u kovčeg naše košarke

Roviti igrači ,5 žutih minuta ,malo senilan selektor ...

Teramo dalje 

poslednji krsten igrac izasao iz Srbije je Kalinic.

Teo, Vasa, Debeli, svi su postali igraci na drugim mestima. sada se nadamo da ce NBA da napravi igrace od Pokua i Jovica. sa Smailagicem nisu uspeli. sve sto je ostalo u Srbiji potonulo. OK, mozda nemaju svi talenta, razumljivo. ali upropastili smo Borisu, Radanova, Pecarkog, Petruseva... pa nemoguce da bas niko od njih nema zrno talenta jebemu

Link to comment
9 hours ago, nautilus said:

Da bude Megin komad mesa za prodaju? Da zapostavi školu i rizikuje čitavu budućnost jer profesionalni sport baš i nije neka investicija jer se sve može srušiti ako se povrediš. 

 

 

Ako ćemo iskreno najveći i najpoznatiji komad mesa u trenutnoj košarci je Luka. Taj dečko mladost nije imao, poslali ga sa 13 godina da rilja i trenira u stranu zemlju. Pa moja sestričina neće u vikendicu da ode da se odvoji za vikend od društva, a ovaj je proveo 10 najbitnijih formativnih godina mladosti kao nečiji proizvod. I onda zašto je ovako nadrkan stalno i nervozan, iju. Tako da to nije do Mege i do Srbije, nego je do stanja svetskog sporta u kombinaciji sa iskusnim menadžerajem i pohlepnim pimp roditeljima. Na stranu što slovenačkoj košarci ne fali ništa sa njim takvim. Šta bi Jokić radio da nije MVP, sedeo u onom bircuzu i ubijao muve za najuspešnijeg krimosa u selu?

 

 

  • +1 8
  • Haha 1
Link to comment
3 minutes ago, Mos said:

 

Ako ćemo iskreno najveći najpoznatiji komad mesa u trenutnoj košarci je Luka. Taj dečko mladost nije imao, poslali ga sa 13 godina da rilja i trenira u stranu zemlju. Pa moja sestričina neće u vikendicu da ode da se odvoji za vikend od društva, a ovaj je proveo 10 najbitnijih formativnih godina mladosti kao nečiji proizvod. Tako da to nije do Mege i do Srbije, nego je do stanja svetskog sporta u kombinaciji sa iskusnim menadžerajem i pohlepnim pimp roditeljima. Na stranu što slovenačkoj košarci ne fali ništa sa njima takvim. Šta bi Jokić radio da nije MVP, sedeo u onom bircuzu i ubijao muve za najuspešnijeg krimosa u selu?

+1

Nema drugog načina osim maksimalne posvećenosti od tinejdžerskih dana. Zato profesionalni sport po meni nije dobar izbor za decu. Rekreativno bavljenje sportom, najbolje više disciplina je druga stvar - fizička kultura takoreći.

 

Nema to veze sa KSS, nije čak ni specifičnost košarke. Nije ni Đoković imao detinjstvo drugačije od Dončićevog. A nije to ni neka specifičnost 21. veka osim veće pokretljivosti između država i pojave menadžera. Pomenuh već Novaka. Da li je Divac imao normalno detinjstvo? Ili Danilović? Čak je po meni sada i bolje jer postoje agenti koji su interesno povezani za uspeh samog igrača, dok je ranije interes samog igrača bio na trećem mestu posle kluba i reprezentacije. 

 

Jedino Amerika i to što ranije, ako dete zaista hoće svakodnevno da trenira neki sport. Ili deca koja nemaju druge opcije, jasno je da neće ići ozbiljnije u školu i slično. Mislim, u principu se samo i takva deca bave sportom na profi način u razvijenim zemljama. 

  • +1 2
Link to comment
8 minutes ago, Svarog said:

meni je impresivno kako mi trošimo svoje legende. neverovatno.

 

evo sad i Kari.

jbt, umesto da čovek ostane upamćen kao legenda. kao tvorac one možda i najbolje SFRJ generacije, kao trener čiji je tim igrao najdominantniju košarku (Euro 2001) i kao trener koji je tukao maltene Dream Team na njihovom terenu... ne, on će ostati upamćen kao senilni dedica koji je izgubio kvalifikacije od Belgije i zaboravio NBA MVPa na klupi.

 

pre toga smo zgužvali i bacili Kokoškova. možda i najtalentovanijeg trenera (ako sme on više da se vodi kao talentovan a ne ostavareni). uvalili smo mu kosku sa ovim usranim FIBA prozorima i to bez prave podrške.

 

Đorđevića smo oterali jer eto nije imao najbolje rezultate.

 

Tea ispraćamo kako ispraćamo. 

 

s Jokićem i Micićem smo verovatno završili. sinoć sam gledao na nekom druženju utakmici i čuo masovnu pljuvačinu po njima. oni i kad bi hteli da igraju pitanje je da li ćemo biti u prilici da igramo turnire u narednih 2-3 godine. izgubili smo najbolje godine 2 MVPa.

 

Obradović se sam spalio na lomači nakon Evropskog kad smo bili domaćini. taj ne verujem da će se ikad više vratiti reprezentaciji.

 

Stojaković ima maltene nula respekta među običnim narodom, jer nekako ga ne doživljavamo kao heroja reprezentacije već se večito izvlači argument da je mogao više da igra a nije hteo. čovek nije ni prisutan u našoj košarci.

 

neverovatno.

 

ja ne znam za neku drugu reprezentaciju u bilo kom sportu da se ovako kvalitetno samoubija i odriče resursa koje ima. a samo na ta imena bi mogli da vozimo i budemo u vrhu stalno.

Neverovatno zaista. Jednostavno sva ta velika imena ne uspevaju da oforme jedan ozbiljan savez u kome bi se periodično vršila smena generacija i koji bi sprečavao da se takve stvari dešavaju. Malo te natera da se zapitaš da li su to u stvari "samo" vrhunske zanatlije, a ne neki genijalci. Ja ne poznajem sami svetski vrh, ali su me trenirali treneri srednjeg ešalona, Džile na primer. Nije to ni blizu nivoa ličnosti kako ljudi zamišljaju. Pri tome je on konkretno meni sasvim kul lik, nemam apsolutno ništa protiv njega.

Link to comment

nasi najveci uspesi u kosarci su vezani za sfrj i sistem koji je tamo postojao. ljudi jos uvek ne mogu da se naviknu da to vise ne moze da postoji. kamo srece da imamo vise klubova koji funkcionisu na finansijskom interesu, vise bi ljudi i imalo interes da zapravo prave igrace.

 

najveci problem ovde su mladje kategorije. to je takav jedan javasluk i nakrivo postavljen sistem, da je malo cudo kad se pojavi neki talenat. to gde ce postajati igrac je manje bitno, ali ono sto ih naucis ili ne naucis u pocetnim stadijumima razvoja posle nije lako ispraviti.

  • +1 4
Link to comment
2 minutes ago, Joe D said:

nasi najveci uspesi u kosarci su vezani za sfrj i sistem koji je tamo postojao. ljudi jos uvek ne mogu da se naviknu da to vise ne moze da postoji. kamo srece da imamo vise klubova koji funkcionisu na finansijskom interesu, vise bi ljudi i imalo interes da zapravo prave igrace.

 

Ovo je jedan od razloga zasto se slabije lozim na repku u poslednjih 10ak godina. Poslednji put sam vileneo u onoj utakmici protiv Australije. To nije vise ono sto je bilo, a ja nisam vise onaj klinac iz devedesetih da mi te pobede toliko znace na identitetskom nivou. Drugo vreme, mi drugi, igraci drugaciji. Najebali smo sve dok budemo jurili taj osecaj. Gledam ove mucenike sto su pokusavali da objasne glory days momcima iz DNVRa, kao kult neki da gledas a realnosti vrlo malo. I onda odes na FIBA sajt da bar malo podignes sebi raspolozenje listom sa kolicinom osvojenih trofeja, a oni ti napisu 3 srebra and go fuck yourself. 

  • +1 5
Link to comment

Razmisljao sam mnogo i analizirao utakmicu, igrace, trenera pa i savez, mladje kategorije...

 

Mogao sam da napisem post koji je dugacak i mnogo pametniji, ali sto se tice utakmice sinoc, ipak se svodi na jednostavnu stvar - pukli smo zbog Jokiceve minutaze.

 

Otisli smo bez tri igraca koji su nas nosili deset plus godina - Teodosica, Bogdanovica i Bjelice i ceo nas optimizam se svodio na MVP lozenju.

 

Pored ove trojice, nemamo mi ni onu bekovsku liniju Jovic-Markovic da ih ustopa. Pa i Raduljica je, koliko god se neki smejali, bio bitan sraf reprezentacije. Nema ni njega vise.

 

Pa se povrede i Avramovic, Nedovic... Pa Poku i Jovic...

 

Fali tu mnogo toga, ali u sustini moglo je da nema veze.

 

Jer imamo MVP-a. Imamo igraca kakvog imaju samo Slovenija i Grcka, imamo i Robina, Grcka ga nema, Slovenija ima i to boljeg, ali gori ostatak tima.

 

Nije se trebalo stideti toga.

 

Ja sam milion puta cuo: ,,A sta ako se Jokic povredi, a sta ako ovo, a sta ako ono...". 

 

Nista, ako se povredi, ispascemo u osmini finala. Oh, wait. Ako se povredi, desice se isto sto i Sloveniji bez Luke, Grckoj bez Janisa, Golden Stejtu bez Karija...

 

Covek tamo u plejofu odigra 48 minuta i da 38 minuta i za dva dana odigra 36 minuta i da 36 poena. Prosla su vremena kad je ostajao bez gasa. Ako i ostane, nek ostane u finalu.

 

Trebao je vise da igra i u grupi, trebao je svaki napad da ide kroz njega, treba je u svakom napadu bar jednom da pipne loptu, trebali smo igru skroz da zasnivamo na njemu i nema tu sramote. 

 

Nema stednje, to je glupost, oni kroz minute dizu i ulaze u formu.

 

Srbija nije bolja od Italije koja ima utakmicu u kojoj upadaju sporeti. Moramo prestati na to gledati kao problem. Nisu bolje ni Grcka, ni Slovenija. Kao tim nisu bolji. Zato su tu Janis, Luka i Jokic da odigraju 37,38 minuta, uzmu loptu u ruke i sami resavaju.

 

Sta se ocekivalo, da stvorimo nov sistem i novu kosarku za ovih mesec dana bez toliko igraca?

 

Idi Kari tamo kopiraj Denver i cuti.

 

Jokic je bolje iskoriscen nego ranije, ali i dalje je koriscen kao mesar uglavnom sa puno krljanja pod kosem i manje izvlacanja gore i kreiranje igre. Pa koliko je imao onih magicnih asistencija ili poteza uopste? Igrao ,,buli bol" 80 posto vremena.

 

No, ni to ne bi imalo veze da je odigrao 35+ minuta sinoc i mi bi pobedili utakmicu. 

 

Pobedili bi jedva, ali bi pobedili. Sto je isto problem od sinoc, sto smo mi opet usli kao da kontrolisemo i izdominiramo, umesto da idemo na to da je pobeda-pobeda i da se udaramo u dupe ako pobedimo sa pola kosa. Pogledajmo sve druge meceve osmine.

 

Da se Jokic povredio ili nije odazvao, nista, bilo bi previse i on i Bogdan i Bjelica i Poku i Jovic i Avramovic i Nedovic... igrali bi neku ljakse krljacku kosarku i slavili prolaz u osminu.

 

Ovo je trebala da bude reprezentacija Nikole Jokica, svidelo se to nekome ili ne. A ne moze da bude ako igra 28.5 minuta.

 

Ovo je neki sastav koji sam ja ocekivao i smatrao za najjaci:

 

Micic-Teodosic-Avramovic

Bogdanovic-Guduric

Lucic-Jovic

Kalinic-Pokusevski

Jokic-Milutinov-Bjelica

 

Pa fali nam pola tima. Onda se jos vise oslonis na Jokic i guras kako znas i umes.

 

 

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...