Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 28.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1010

  • pbg12345

    961

Ja uopste nisam stekao utisak da je Pesic najveci krivac, jeste mator i kasni sa reakcijama mozda ali prosto treba prihvatiti da nemamo vise izbor od 15-20 brutalnih igraca nego Jokica, Vasu i par solidnih u evropskim okvirima, plus ostali koji popunjavaju brojno stanje. Da su igrali Bogdanovic, Bjelica i mozda jos neko, druga bi prica bila. A ni Jokic u Fiba takmicenjima nije niti ce biti ni blizu ucinkovit kao u NBA, i veceras je pored odlicnih brojki imao i on svojih losih momenata, Micic uzasan, niko od ostalih nije povukao a neki su bas u teskom kanalu... Sa ovakvom bezmudoscu bi svako na klupi imao problem.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

  • +1 3
  • -1 1
Link to comment

Napisah carsav od posta negde malo preko pola, ali sam obrisao sve, jer je previse kompleksan problem koji imamo da bi se to u jednom dahu objasnilo.

Ogromno razocarenje, razume se, ali ne mislim da smo igrali lose, samo da smo morali mnogo pametnije, kao i da ce morati da se donesu jos neke teske odluke, ako ne odmah, onda vec pred prvo sledece okupljanje za posrane prozore.
Kad vec govorimo o takvim odlukama, i dalje mislim da je precrtavanje Tea kosarkaski gledano bio pravi potez, i da cak i da je bio tu veceras, ne bi puno promenilo, sem sto bi barem imao muda da preuzme odgovornost u napadu, ali prevelika bi to rupa bila u odbrani, cudo bi nam trebalo sa druge strane da je nadoknadimo. Nesto u rangu ovog sutreskog prosera Italijana, a na takve stvari se oslanjati je suludo.
Ipak je uvek potrebno i malo sportske srece za velike uspehe, a kad ti u prvom neizvesnom mecu protivnik ovako sutira, onda moras besprekorno da odigras, da bi imao sansu.

Na makro planu, ovo je jos jedna godina prime Jokica, koju smo bacili u nepovrat. To nikako nismo sebi smeli da dozvolimo. Ali makar je bio tu, za razliku od prethodnog puta, a zasto nije bio tu prosli put...jasno je na ciju adresu to pitanje treba proslediti.

Price da je Pesic izlapeo i sta sve ne su teska glupost, ali ljudi u ovakvim situacijama imaju tendenciju da traze krivca, pa je tako i Kokoskov proglasen za nevidjenog slepca, a covek gde god da je radio do tada je prebacivao ocekivanja.

  • +1 4
Link to comment
58 minutes ago, Where is Jessica Hyde said:

sem sto bi barem imao muda da preuzme odgovornost u napadu,

Slazem sa svim osim sa ovim. Mozda bi odgovorio trojkom nakon prve dve primljene trojke u onoj seriji Italijana. Mislim da bi i vise ukljucio ostatak tima u igru.

Link to comment

Ovaj poraz nije kriza. Ovaj poraz je pokazao da srpska kosarka vise ne postoji. Kosarka nisu samo blizanci i njihovo igranje EL sem ta dva tima ostalo je katastrofa. Mi cemo ubuduce uvek imati nekog vrhunskog igraca ali onaj srednji esalon igraca nece postojati. I ne moze da postoji kada u Srbiji nemas klubova koji mogu da finansiraju to. Sem Miskove Mege ostalo ne sluzi nicemu. Sluzi u stvari da se drpaju pare i nista vise.

  • +1 8
Link to comment

Košarka se u Srbiji igra samo četiri kluba u Beogradu. Atmosfera podele na naše i vaše je užasno toksična i zla. Prvenstvo su dva finala plej ofa koja se odigraju u mesec dana gde se navijači na tribinama kolju. I pri tom, iza ledja, uprave dva najveća kluba pokušavaju finansijski uništiti jedni druge. Što baš i nije teško pošto i jedan i drugi klub vode ozbiljni lopovi i kriminalci. U jednom trenutku će se i Partizan i Zvezda preterano zadužiti a državne kinte u ovolikoj količini više biti neće.

 

Omladinske škole su devastirane. Imamo bukvalno jedan klub koji razvija mlade igrače kako bog ljubi ali i to strogo zbog para, kao dio biznisa prodaje. I gle čuda, iz tog kluba izlaze najbolji mladi igrači.

 

Zašto bi sutra moj brat slao svog osmogodišnjeg klinca koji je za glavu najviše dete u svom razredu, da trenira basket i pri tom trošio ogroman novac na kampove i trenere? Da ga tamo neka iskompleksirana konjina doji mržnjom prema Partizanu? Da se trener dere na njega i jebe mu mater jer tog dana nije uradio sve kako treba? Da od malih nogu gleda poltronizam trenera prema donatorima kluba i da se navikava na nepotizam? Da bude Megin komad mesa za prodaju? Da zapostavi školu i rizikuje čitavu budućnost jer profesionalni sport baš i nije neka investicija jer se sve može srušiti ako se povrediš. 

 

Zajebi to. Gomila stvari tu ne valja. A ljudi koji bi trebalo da menjaju sistem su zauzeti medjusobnim satiranjima.

 

Formirati novu prvu ligu, ograničiti broj stranaca, zabraniti naturalizaciju. Klubovima izbor, domaća liga ili ABA. obe ne mogu. Pa neka prvak Srbije bude Borac Čačak, šta fali. Državni novac davati školama košarke i omladinskim klubovima u vidu plaćanja zakupa hala i struje.

  • +1 5
Link to comment
12 minutes ago, Moća said:

Ovaj poraz nije kriza. Ovaj poraz je pokazao da srpska kosarka vise ne postoji

Mnogo ozbiljno shvatate  ovaj poraz.

Jeste tuga ali nije se sada išta promenilo,niti je ovo nekakav exer u kovčeg naše košarke

Roviti igrači ,5 žutih minuta ,malo senilan selektor ...

Teramo dalje 

  • +1 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...