Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 28.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1010

  • pbg12345

    961

Da, mislim da ima veze sa inteligencijom i razumom.

 

Moguće je naravno da Teo misli da na osnovu minulog rada Vasa treba njemu da greje glupu, ali to je scenario u koji ja ne verujem. Čovek je MVP Eurolige, praktično sam dobio obe tekme na fajnal foru. Apsolutno mislim da na osnovu svog minulog rada i medalja koje su osvojene dobrim delom njegovom zaslugom (3 srebra), ali pre svega iskustva i igračkog kvaliteta treba da ima neki kredit, ali sumnjam da i on sam misli da je to da bude glavna palica u ovakvoj ekipi. 

 

Disclaimer: ne ulazim uopšte u to da li je odluka ispravna ili ne, to nećemo znati do kraja turnira, a čak i da fejlujemo, niko ne garantuje da bi sa njim bilo bolje, tako da isprazne priče sve u svemu. Možda Pešić nije hteo da rizikuje da se u tom trouglu nešto desi i dođe do nekog konflikta koji bi mogao da poljulja atmosferu (koja deluje da je odlična) i napravi eventualne podele u svlačionici. Ako je to slučaj, naravno da neće priznati da ga je preventivno kaširao već izmišljati koješta tipa "nije on igrač za klupu", to je uvredljivo jer je čisto proseravanje i podilaženje. Igrač koji je igrač za prvu petorku da igra 30, ali ne može da igra 10, 15, nonsen. Sa obzirom na trošenje, logika je da bi tih 15 bolje odigrao jer bi kondiciono mogao da ih odigra na višem nivou, no da ne ulazim sad u to.

Edited by Mil@n
Link to comment

Ma naravno da je to "nije on igrač za klupu" priča za malu djecu, to je generičko objašnjenje tek da se nešto kaže. Da je npr. rekao "posvađali smo se, ruši mi autoritet, neću takvog lika u svojoj ekipi" (ovako eksplicitno) tek onda bi govno pogodilo ventilator. 

Link to comment

teodosić nije igrač za 10min, on je “ja sam ovde šerif” tip igrača. ovaj turnir, kao i svaki drugi nisu samo tih 40minuta dnevno ili svaki drugi dan koji provedu na parketu. ima nešto i do hemije, pa bar to mi znamo poslexsvih onih zlata, ali. I fejlova

  • +1 2
Link to comment
14 minutes ago, Djuro said:

lepo je covek rekao: imam bolje igrace na toj poziciji.

i bio je u pravu, izgleda, ako se po jutru dan poznaje. igramo brze nego ikad. Bogdan bi tu upao ko kec na 10, a Teo sigurno ne bi (vrv ni Bjelica).

u ovoj ekipi Jokara i Vasa su gazde, i to je pun pogodak.

 

Ne možeš ni non stop tako da igraš, tj možeš ako ćeš da pobeđuješ svaku 20+ razlike. Ako uđeš u neku egal penal završnicu, da li bi napad da ti vodi Teo ili Jaramaz? Ili Vanja Marinković ili ne daj bože Gudura? Na šta igra Jokić, na brzinu, na odraz ili na suvi mozak i razmišljanje? Za tih 10, 15 minuta koliko bi igrao, mislim da je Teo mogao da doprinese, kada ta brzina ne prolazi, Teo je sjajan plan B. To ne znači da krivim Pešića što ga nije zvao, disclaimer no. 2.

  • +1 1
Link to comment

Teo je vecinu reprezentativne karijere igrao u petorci sa Pefijem, posle i sa Jovicem. Mozda je on sebe video uz Vasu na terenu, a ne umesto Vase, pogotovo u odsustvu Bogdana.

 

Sta god da je bilo, ja sam inicijalno bio na njegovoj strani, ali posle ona dva video snimka nemam ni trunke dileme kome dati svoj bezvredni glas.

Link to comment

To sa Jovicem i Pefijemje funkcioniralo jer je bila jasna podjela duznosti gde su Jovic i Pefi rilari u obrani i postavljali blokove u napadu dok je lopta u napadu bila kod Tea. Vaso treba loptu u rukama. Malo bi bila jedna lopta sa njih dva u petorci + Jokara.

  • -1 1
Link to comment

Ovdje i ako bude penal završnice i lomljave uz Vasu/Kalinića/Lučića/Jokića taj peti treba da pegla odbranu i da mu to bude glavni forte i zadatak, za napad ćemo se već nekako snaći. Valjda. 

Link to comment
3 minutes ago, MangupIzCivilstva said:

To sa Jovicem i Pefijemje funkcioniralo jer je bila jasna podjela duznosti gde su Jovic i Pefi rilari u obrani i postavljali blokove u napadu dok je lopta u napadu bila kod Tea. Vaso treba loptu u rukama. Malo bi bila jedna lopta sa njih dva u petorci + Jokara.

 

zato efes ima larkina, da pegla odbranu i ne igra sa lotpom. 

  • +1 3
  • Haha 1
Link to comment

i dalje svi iznosite neke teorije na bazi kurca, i posle ce kad dovoljno ljudi ponovi to da se tretira kao neka istina. koji je uopste argument da je on trazio neki status u ekipi osim da je odstranjen i to mora da je to? 

  • +1 4
Link to comment
6 minutes ago, James Marshall said:

Ovdje i ako bude penal završnice i lomljave uz Vasu/Kalinića/Lučića/Jokića taj peti treba da pegla odbranu i da mu to bude glavni forte i zadatak, za napad ćemo se već nekako snaći. Valjda. 

 

Mozda se Kari i plasio da ne bude Teo taj koji ce da igra jedan na pet u takvim zavrsnicama sa sve Jokicem u ekipi.:D

Link to comment
3 hours ago, napadaj said:

Što ne menja činjenicu da su oba opisa tačna.

  

2 hours ago, Heaviside said:

 

 imao bi status kao i kod Dude (i Saloa) - bogovski. Bilo bi udvaranje™ samo takvo. 

 

duda, djordjevic i itudis su toliko hvalili teodosicev pristup, a ovde se i dalje razvlace price kao da se teo nije icx promenio otkako se zajebavao po olimpijakosima pre 15 godina

  

49 minutes ago, MangupIzCivilstva said:

Malo bi bila jedna lopta sa njih dva u petorci + Jokara.

gluposti, sve su to pametni igraci, naravno da mogu da igraju zajedno. ovde bi naravno teo bio vise spotup igrac sto mu po godinama i odgovara, a tesko da bi reprezentaciji smetalo tih 40% za tri i jos sekundarne kreacije. kalina i lucic, a bogami i ovaj jokic 3.0 su ozbiljni + defanzivni igraci u fiba kosarci i nema sanse da to ne bi izgledalo jako dobro. jasno je da nije do igracke nekompatibilnosti bilo vec do personalnihtm problema - cuo sam da je teo na treningu osamario avramovica i da je tu pukla cxujprica. al ja sam minimum treca ruka u tom reklakazala tako da bemliga da l je tacno

Edited by spaceploitator
  • +1 1
Link to comment

pa teo je i dan danas zver od igraca.

igracki ima mesta u bukvalno svim reprezentacijama na ovom evropskom.

ruzno se postupilo sa njim jer je on drzao ovu reprezentaciju godinama svako leto i mozda zrtvovao nba karijeru.

pretpostavljam da je kariju to bila nekakva sok terapija da udari na najveci autoritet da mozda prodrma ekipu. 

nadam se da u svemu ovome nije ucestvovao neki suigrac iz reprezentacije.

opet u bilo kojoj kosarci i sporoj i brzoj i ne znam kakvoj odbrani (  najbolju odbranu odigrao u reprezentaciji) teo ima mesta.

nas savez je raspad jer ovako nesto se ne bi dogodilo da ima tamo kvalitetnih ljudi.  

 

 

 

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...