Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 28.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1010

  • pbg12345

    961

10 minutes ago, James Marshall said:

i najbolje je da se selektoru ne aplaudira kad osvoji nešto jer je odstranio igrača kog nije vidio svom planiranom timu, moram priznati da ne pratim logiku

 

Menjaš teze. 

Nije niko napisao to nad čime se ti isčuđavaš (aplauz za titulu iako...) nego da će dobiti aplauz konkretno za nogiranje višegodišnjeg kapitena kao da je Smailagić. Pročitaj ponovo Đoletov post.

 

Što se mene tiče, Pešić već sada ima aplauz za prikazano na parketu. Fantazija. Očekivao sam mnogo manje, nije mi ulivao poverenje tokom kvalifikacija. Ako osvojimo zlato posle dvadeset godina onda tek nema šta da se priča nego samo naklon poda. Poslednje zlato bez njega kao selektora smo osvojili pre 25 godina! 

 

Za način na koji se poneo prema Teodosiću treba sramota da ga bude. I naravno da podrazumevam da selektor ima pravo da ne pozove bilo kog igrača.  Za samu odluku da mu Teo ne treba ima moj respekt, ne bih rekao da će ovako dobro biti na terenu, ali znali smo i ranije koliko je Pešić dobar trener.

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Kako se ponio prema njemu je predmet kontroverze. Meni je djelovalo da je možda i postojao prostor za neko "povrijeđen" ili tako nešto muljanje, ali ako je tikva pukla na pripremama, nema tu prostora za neko cinculiranje. Šta se desilo između njih dvojice, nećemo vjerovatno saznati. Ako je ovaj krenuo u neku otvorenu pobunu ili krenuo da nameće svoju volju, ne vidim razlog da ga Pešić bilo kako mazi, prijatelju, vrata su ti tamo, ajde.

Sve što poslije toga isplivava sugeriše da ni Teo, poznat po svom finom karakteru, nije ispao nikakva pomirljiva mica, sudarila se dva glavata karaktera, bilo onako kako je rekao onaj sa većom funkcijom.

  • +1 1
Link to comment

Ne znam zašto bih uopšte pokušavao da izmišljam razloge za škartiramje, a kamoli da se udubljujem u tvoja nagađanja o sudaru jakih karaktera kada je selektor direktno objasnio koji su razlozi u pitanju. Te razloge niko, uključujući i Teodosića nije demantovao.

 

Mi se inače ložimo na čvrstu ruku, a kada su košarkaški treneri u pitanju to je još pojačano, tako da nije ovo imalo potencijal da previše naškodi Pešiću. Nikakav junački hrabar potez to nije. On je ćao ako ne napravi rezultat sa ili bez Teodosića. Ako napravi rezultata  on je bog, takođe sa ili bez Teodosića.

 

Sad je već svejedno. Matori je uradio odličan posao za sada, ovo je stvarno milona za gledati. 

  • +1 2
Link to comment
31 minutes ago, fancy claps said:

 

vucic ce vladati 1000 zato sto mu se aplaudiralo samo zato sto je odstranio kapitena, pre nego sto smo odigrali ijednu utakmicu.

 

profesionalni klubovi u svetu, mislim na nba klubove - dakle timovi za koje se ne igra volonterski kao za reprezentaciju, vec placaju igrace visemilionskim ugovorima - produzavaju ugovore sa svojim legendama i kad im vise nisu potrebne za rezultat, i kad ih preplacuju, jer je tako sportski red, jer se tako gradi kult dobre organizacije. u srbiji, sta radimo, non-stop kukamo za nepostojecim kultom reprezentacije, kako niko nece da se odazove, nikog ne zanima zemlja vec samo pare, itd. i onda pojavi se pesic, posece mimo svakog sportskog bontona coveka koji se uvek odaziva i 15 godina herojski nosi reprezentaciju. i kako srbi reaguju? bravo majstore, to je cvrsta ruka! da se zna ko je gazda!

 

zato ce vucic da vlada 100 godina. mozda i 1000.

 

Aha, eno Real je baš poznat po tome -  Raul, Kasiljas, Ramos, sve same legende sa ugovorima produženim do penzije.

Link to comment
15 minutes ago, Heaviside said:

Ne znam zašto bih uopšte pokušavao da izmišljam razloge za škartiramje, a kamoli da se udubljujem u tvoja nagađanja o sudaru jakih karaktera kada je selektor direktno objasnio koji su razlozi u pitanju. Te razloge niko, uključujući i Teodosića nije demantovao.

 

Mi se inače ložimo na čvrstu ruku, a kada su košarkaški treneri u pitanju to je još pojačano, tako da nije ovo imalo potencijal da previše naškodi Pešiću. Nikakav junački hrabar potez to nije. On je ćao ako ne napravi rezultat sa ili bez Teodosića. Ako napravi rezultata  on je bog, takođe sa ili bez Teodosića.

 

Sad je već svejedno. Matori je uradio odličan posao za sada, ovo je stvarno milona za gledati. 

Ja nagađam o karakterima, ti o tome da se ložimo na čvrstu ruku, sve su to rekla kazala i nagađanja.

Mene lično što se tiče ne krijem da sam na Pešićevoj strani, čovjek je autor nekih od najvećih radosti srpske košarke, jbg. 

Što se tiče selektorovih objašnjenja, on je makar bio dovoljno pristojan da nam ne iznosi prljav veš za razliku od snimaka koji su puštani u javnost sa druge strane, tako da još jedan plus za Pešića.

  • +1 3
  • -1 2
Link to comment

 

Lik je celog života bio bezobrazni neradnik i za njega u ovim godinama i sa igrom koju sada može da igra nema mesta u reprezentaciji. To je cela priča, a za to kako je otišao je sasvim sigurno isključivi krivac on, a ne Pešić.

Edited by napadaj
  • +1 6
  • -1 3
Link to comment

Pa mislio je da ima mjesta za njega, u tih par dana vidio da nema(kako, zašto, o tome možemo diskutovati), bože moj, ni prvi ni posljednji koji je izletio sa priprema.

Link to comment

Moguće da je odluku o odstranjivanju doneo nakon okupljanja  reprezentacije, i sve sam više sklon da poverujem kako je u pitanju disciplinska odluka,

  • +1 1
Link to comment
Just now, Filozof manijak said:

Moguće da je odluku o odstranjivanju doneo nakon okupljanja  reprezentacije, i sve sam više sklon da poverujem kako je u pitanju disciplinska odluka,

Ne mogu da skapiram da to ljudi tako odlučno odbacuju kao mogućnost. Zvao ga, računao na njega, ovaj mu nešto rekao, nije ga poštovao, doviđenja prijatno, ja selektor, ja odgovaram za odluku i rezultat iste. "Što ga je zvao", pa zvao ga, jebiga, mislio da se mogu naći oko zajedničkog cilja.

  • +1 5
Link to comment
10 minutes ago, Filozof manijak said:

Moguće da je odluku o odstranjivanju doneo nakon okupljanja  reprezentacije, i sve sam više sklon da poverujem kako je u pitanju disciplinska odluka,

 

ili je hteo da se u četiri oka uveri koliko je teo ozbiljan u vezi predstojeće kampanje, pa mu je reko da nema mesta za njega tek kad je ovaj došao skroz zapušten i/ili nespreman za kompromis. obe teorije su verovatnije od one da je zvao tea pa ga izbacio da bi, šta, nametnuo autoritet? zamisli da neko stvarno veruje da su 1 kariju potrebne ovakve kerefeke.

Edited by Calavera
  • +1 7
Link to comment

meni je najrealnija opcija da ga je zvao i predočio mu da mu je u planu vasa za 30+ minuta, a ovaj da krpi ostatak, valjevcu se to nije svidelo i kari mu se zahvalio

 

ni za četiri života teodosić ne može da nakupi kredibiltet koliko ga za sada ima pešić. parafraziraću deja savićevića, pa ne pričamo o đorđeviću

 

 

 

 

 

 

svo ono mahanje kurčevima, pevanje na bazenu govori da je sujeta kod teodosića osobina br. 1 i da mu nije lagano pala odluka da ne bude prva violina reprezentacije

 

iguman, manastir

:grozan:

  • +1 3
  • -1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...