Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

Moja zamerka jedina je bila taj nesretni spisak i Savan,Veličković situacija. Mislim da Mačvan i ne želi da igra. Ne znam šta trener da uradi kad se igrač ponese kao Micov,kad napusti svlačionicu pre tima,pre kraja utakmice. Možda možemo da polemišemo o tome da li je trebao da ga šalje u svlačionicu ali nije da bih automatski mogao da se stavim na stranu Micova imajući u vidu prethodne otkaze reprezentaciji i njegov recimo postupak u Francuskoj gde se jasno pokazuje da mu glava nije na pravom mestu. Možda je to nekome sitnica,ali meni nije,ja prosto ne mogu da verujem da čovek ne zna rezultat a igra u reprezentaciji. 

Zatim. Zašto misliš da Krstić neće biti u konkurenciji. Ja njegovo povlačenje vidim posle OI kad bi se plasirali tamo,to bi bila njegova kruna karijere. A logično je da igra Eurobasket jer je to izborno takmičenje za te OI. Takođe Kalinić i Jović. Nemaju oni po 30 godina,ko kaže da neće eksplodirati dogodine. Ali kada si spomenuo već njih,koga bi ti zvao umesto njih. Eto nek ide Micov i nek ide Mitrović,opet imaš tu viška igrača. Koje bi mlađe igrače zvao?

 

Znas sta je, ako ti posle skoro dva meseca nisi ukapirao s kakvim igracem imas posla i kako ce on da reaguje na ovakvu ili onakvu tvoju reakciju, onda ti to nije dobra preporuka za selektora. Tim pre sto je Djordjevic bio taj koji je zapoceo incident onim guranjem, a ne Micov. Ne opravdavam ono sto je Micov posle toga uradio i slazem se da je zbog toga morao da leti ali ne mozes i ti da se ponasas kao poslednji dripac pa posle da kukas zbog toga sto ti je igrac odgovorio na neadekvatan nacin.

 

Krstic je vec na ovom prvenstvu istrosen preko svake mere, on se nije povredio na pripremama kao Teo vec je dosao sa hronicnim stanjem. Ne bih se ja bas kladio da ce on gurati dalje, ionako je verovatno pristao sada da dodje jer mi prakticno nemamo centra da ga dostojno zameni. Kalinic i Jovic po meni nemaju kvalitet za reprezentaciju niti ce ga ikada imati, verovatno da ni sada ne bi isli da nas nisu sasekle povrede. Imamo tu Tea, Markovica, Micica, Miljenovica, Lucica, Tepica, Milosavljevica, Dangubica, Krstica, imali smo do pre par dana Micova  To su sve ili igraci za klasu bolji ili su veci talenti.

Link to comment
  • Replies 28.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1007

  • pbg12345

    963

Stvarno ne bih ulazio u to koji je igrač od kog kvalitetniji i upoređivao ih sad jednog po jednog ali ja i nisam mislio na trenutno stanje njih dvojice nego na potencijalno buduće u kojima bi bili bolji. A druga stvar,kažeš povrede,pa šta ćemo ako se Teo i Marković recimo povrede itd itd,nikad ne možeš sa sigurnošću nekog da otpišeš,pa tako ni ovu dvojicu. 

 

A što se Micova tiče.. Pa,najbolje sad da ga je oterao bez razloga,samo zato što on eto vidi sa kakvim igračem ima posla. Šta bi tek onda bilo..

Link to comment

Ja ne zameram Saletu ovu danas izjavu, mada mi smeta što tako nešto kaže, a onda odvede Katića (koji je bio prvo kaširan, pa pozvan), a ne odvede Mitrovića.

Međutim najviše mi smeta što ja u tome kako su pozivani i kaširani igrači stvarno ne vidim nikakvu ozbiljnu analizu. Ovo je već treće uzastopno takmičenje gde u nekom trenutku imamo manjak bekova. Prvo je Duda u četvrtfinalu EP 2011 ostao bez Rašića i Tepića i nismo imali šanse protiv Rusa. Onda je prošle godine na EP prvo morao da vodi malog Krstića, jer više nije imao koga, od bekova mu se prvo povredio Teo, a onda na prvenstvu i Marković i jedva smo nekako izborili to 7 mesto. I sad Sale pozove prvo i Tepića i Miljena (dakle računa na njih barem malo, ako ih je zvao), a onda ih kašira pre početka priprema. Onda ok, nema sreće, povrede se svi ovi koji su se povredili i sad mu je Jović četvrti bek, a petog ni nemamo, imamo samo jednu dvojku u timu. Ja to ne razumem. Ne razumem, na primer, u kom to elementu igre je uopšte Jović bolji od Tepića, na primer. Ili, ako je Jović dobar u odbrani, da li je toliko bolji od Paunića. Ili da li je toliko bolji u odbrani od Miljenovića, da to nadoknađuje sve druge njegove nedostatke. Ja ne volim Anđušića i naravno mi nije nikakav problem što nije pozvan, ali da ga imamo sad u ovoj situaciji usrali bi se od sreće. Da ne govorim o tome da imamo dovoljan broj bekova ne bi ni Micov morao da ide na beka i dobre su šanse da se ne bi desilo ovo što se sad s njim desilo.

Ne vidim prosto ozbiljno pravljenje tima, nego nekako na ura. Ne sviđa mi se to.

Link to comment

Stvarno ne bih ulazio u to koji je igrač od kog kvalitetniji i upoređivao ih sad jednog po jednog ali ja i nisam mislio na trenutno stanje njih dvojice nego na potencijalno buduće u kojima bi bili bolji. A druga stvar,kažeš povrede,pa šta ćemo ako se Teo i Marković recimo povrede itd itd,nikad ne možeš sa sigurnošću nekog da otpišeš,pa tako ni ovu dvojicu. 

 

A što se Micova tiče.. Pa,najbolje sad da ga je oterao bez razloga,samo zato što on eto vidi sa kakvim igračem ima posla. Šta bi tek onda bilo..

 

Ja se ne bih zaletao kad je ta stvar sa Micovim u pitanju. Bolje da sacekamo kad/ako pocne da leti perje posle debakla na SP.

Link to comment

Daj brate, Micov nije trebalo ni da bude u reprezentaciji posle svega onoga sa Dudom, covek je ocigledno samozivi mentol tipa Milicic, samo mi odbijamo to da vidimo jer smo zbog toga osudjeni na Kalinu i Simketa. Da je Lucic tu sevao bi paja bilo kome za Micova.

Link to comment

@kobni zelaya

 

Bravo za post. To je po meni neki inat koji smo videli i kod Veličković situacije i sigurno nešto što mi najviše smeta. Kao on hoće da ispadne veliki gospodin i neće da zove nekoga koga je već otpisao. Besmislica,ako već nemamo igrača,reci pogrešio sam,povrede,pozovi igrača pa ako on odbije,jbg,odbio je. Opet se vraćam na situaciju sa Durentom i Kšiševskim. Ovaj je celu igru zasnivao na njemu i on mu otkaže a pripreme već počele. I šta radi Kšiševski? Ne kaže "neću više nikog da zovem,promeniću ceo sistem igre" nego zove Geja čoveka koji prima 20m po sezoni da dođe i igra i ovaj dođe i eto opet ima tu sličnu četvorku kao što bi imao sa Durentom /naravno ne pričamo o istom kvalitetu/. Tako se radi u ozbiljnim savezima.

Link to comment

@kobni zelaya

 

Bravo za post. To je po meni neki inat koji smo videli i kod Veličković situacije i sigurno nešto što mi najviše smeta. Kao on hoće da ispadne veliki gospodin i neće da zove nekoga koga je već otpisao. Besmislica,ako već nemamo igrača,reci pogrešio sam,povrede,pozovi igrača pa ako on odbije,jbg,odbio je. Opet se vraćam na situaciju sa Durentom i Kšiševskim. Ovaj je celu igru zasnivao na njemu i on mu otkaže a pripreme već počele. I šta radi Kšiševski? Ne kaže "neću više nikog da zovem,promeniću ceo sistem igre" nego zove Geja čoveka koji prima 20m po sezoni da dođe i igra i ovaj dođe i eto opet ima tu sličnu četvorku kao što bi imao sa Durentom /naravno ne pričamo o istom kvalitetu/. Tako se radi u ozbiljnim savezima.

Pa jasno. Ali ako već znaš da su igrači sujetni i da neće da dođu ako ih zoveš pošto si ih kaširao, onda jebi ga, drži ih do poslednjeg dana, samo da imaš dovoljno igrača. A ne ovako ideš na SP sa jednom dvojkom. To će nas skupo koštati.

 

I za Micića, Nedovića i Tea se unapred znalo da su skloni povredama. Promenila se košarka, igra se mnogo više utakmica, mnogo više na snagu, povrede su realnost, ne znam kako to ne kapiraju.

Link to comment

Daj brate, Micov nije trebalo ni da bude u reprezentaciji posle svega onoga sa Dudom, covek je ocigledno samozivi mentol tipa Milicic, samo mi odbijamo to da vidimo jer smo zbog toga osudjeni na Kalinu i Simketa. Da je Lucic tu sevao bi paja bilo kome za Micova.

 

I taj ocigledan mentol nigde u klubovima nije napravio nijedan problem nijednom treneru ali se u reprezentaciji pretvara u Mister Hajda. Malo mi to deluje, da izvinis, nerealno. Milicicu se vidi u svakom trenutku da je mentol, nije mu trebalo da dodje u reprezentaciju da bi se to videlo. Uostalom, imao si igraca skoro dva meseca pred sobom, valjda si mogao nesto od svega toga da vidis i ranije pa da ga lepo zamenis drugim igracem na vreme. To da se Micov dva meseca krio od svih i ponasao kao mala maca a onda naprasno podivljao par dana pre odlaska na prvenstvo mi je science-fiction. Tim pre sto je Djordjevic sam izjavio kad ga je oterao da bi ga do juce vodio na SP i da izmedju njih 14 nije bilo nikakve razlike u ponasanju, sto valjda govori da je ovo ipak bio incident a ne stvar karaktera.

Link to comment

Koliko besmislenog i glupog proseravanja, svaka sitnica se stavlja pod lupu i pravi ne znam kakav skandal. Da je Duda vukao potpuno iste poteze za svaki bi se našlo racionalno obrazloženje.

Normalno je da se Saletovi potezi više stavljaju pod lupu nego Dudini. Jedan potpuni početnik, a drugi legenda koja je osvojila sve što se osvojiti može.To se zove autoritet i postoji u svakoj struci. Preteruje se sa uvredama, to se slažem.

 

Neverovatno je da Radnički ima tri igrača na svetskom prvenstvu. Da su njih trojica blizu nivoa SP-a, valjda bi izborili makar sredinu tabele jadne ABA lige. Mora da im je trener bila neka neznalica.

 

Jel pratio neko Kešelja? Da li je stvarno toliko propao da ne zaslužuje ni šansu da na pripremama pokaže da je bolji od Kalinića i Simona. Prosto ne mogu da verujem da smo spali na njih dvojicu.

Edited by Heaviside
Link to comment

Daće Bog da im Salence zavuče u dupence.

 

Ja prvi nisam optimista po pitanju Saleta, ali ono što se piše na ovoj temi je imbecilno. Teške frustracije.

Link to comment

Normalno je da se Saletovi potezi više stavljaju pod lupu nego Dudini. Jedan potpuni početnik, a drugi legenda koja je osvojila sve što se osvojiti može.To se zove autoritet i postoji u svakoj struci. Preteruje se sa uvredama, to se slažem.

 

Neverovatno je da Radnički ima tri igrača na svetskom prvenstvu. Da su njih trojica blizu nivoa SP-a, valjda bi izborili makar sredinu tabele jadne ABA lige. Mora da im je trener bila neka neznalica.

 

Jel pratio neko Kešelja? Da li je stvarno toliko propao da ne zaslužuje ni šansu da na pripremama pokaže da je bolji od Kalinića i Simona. Prosto ne mogu da verujem da smo spali na njih dvojicu.

22% trojki u Eurokupu, a to mu je bilo najjači adut.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...