Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

10. i 13. novembra se igra sledeci prozor, nama rekao bih dva najbitnija meca do kraja kvalifikacija - Englezi tamo i Turci kod kuce. 

 

Istovremeno 10-11. novembar je 7. kolo Evrolige, Zvezda gostuje Feneru, Partizan Olimpijakosu, Efes u Madridu, Bajern u Berlinu.

 

U teoriji ko ne bude pusten za 10. novembar (Britanija u gostima) moze da se pridruzi 13. za drugu utakmicu (Turska u Beogradu). Kazem u teoriji, u praksi je to igracima pakao, maltene dan za dan utakmice sa putovanjem preko pola Evrope.

 

edit: 17. i 18. novembar je sledece kolo EL.

Edited by goofs
Link to comment
  • Replies 28.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1009

  • pbg12345

    961

11 minutes ago, Heaviside said:

Dešavalo se i do sada da klub neke igrače pusti, a neke ne. Ne mogu da se oproste od celog rostera. 

 

Ali za ovaj konkretan slučaj si u pravu da bi bio skandal i čisto sumnjam da će čak i sportsmeni kakvi su turci tako nešto uraditi. A i Vasa ipak nije bilo ko. Cenim da će ih Ataman sve pustiti. 

 

Još nije kasno da udruženje igrača, FIBA i EL makar za ove odlučujuće prozore dođu do nekog rešenja. Može EL da doda još koje duplo kolo u krajnjem slučaju.

 

Ma EL neće da izađe u susret nipošto. Da hoće, pomerili bi kolo na ponedejlak i utorak te nedelje i da kažeš eto učinili su nešto. Ali neće ništa slično uraditi. 

Link to comment
25 minutes ago, harper said:

Tim pre sto se kod Covica radi o jednom telefonskom pozivu koji ce mu "pomoci" da donese odluku. 

 

Javlja mi se da bi poziv mogao da bude grupni.

 

FWq5Z7gX0AI2u00.jpg

Link to comment

Bio sam u Areni u četvrtak, u četvrtom redu od grčke klupe. Gledati Janisa uživo sa te blizine je fascinantno, kao da gledaš udžbenik za biologiju, stranice o ljudskoj anatomiji. Svako vlakno se vidi. Bio sam otprilike u liniji koša, tako da smo imali sjajan pogled na njegova zakucavanja na početku utakmice, i na Jokićev sumanuti Sombor Shuffle pred kraj utakmice, odrazio se na 10-15 metara od nas. Zapanjujući potezi obojice, nemerljiva je razlika u odnosu na ostale igrače.

 

U jednom momentu Jokić dolazi u taj ćošak i čeka da Vanja izađe napolje, a Vanja ne izlazi. Jokić iskolačio oči, maše glavom, tačno vidiš da je zgranut zbog toga što ovaj ne ide gde treba. :D

 

  • +1 8
Link to comment

Mali osvrt na utakmicu u Turskoj, Jokic je imao 0 asistencija po zvanicnoj statistici. Dok je u prvom poluvremenu dosta toga sam spakovao (19 poena) u drugom je zbog promene odabrane više izbacivao i pronalazio slobodne saigrače na šutu, ali oni te šuteve nisu pogađali. Ne bi valjalo da drugi sa uspehom primene recept udvajanja/pomaganja, moraće naši spoljni igrači mnogo bolje da koriste Jokićeve pasove.

  • +1 2
Link to comment

Pozdrav svima, ja sam novi :by:

 

Posle odgledanih utakmica, nahvatao sam strah od Grka, za koje mislim da su jači od nas (bez Bogdana) kada su kompletni, uz uslov da se Slukas i Kalates pronađu u "Đanis i braća" postavci igre. Bilo bi zgodno da ih neko eliminiše pre nas. Takođe se pribojavam Litvanaca, jer uvek protiv nas igraju na najvišem nivou napaljenost. Ostale mislim da dobijamo bez priče, uz moguće prosipanje razlike i dramu do poslednje sekunde.

 

Takođe će ovo prvenstvo pokazati da li je Vasa MVP samo u Efesu, u sredini u kojoj se oseća komotno, ili može taj nivo igre da prenese i drugde. Ima saigrače za to. 

 

 Ipak, osećaj mi govori da će se sve poklopiti i da idemo do :kecman:

 

 

  • +1 2
Link to comment

Otpozdrav Gale, dobrodoso. 

 

 

I mene plase Grci, mnogo su dominantni defanzivno i atletski. Slovence i Francuze ne vidim.

Mora da ih izvacarimo nekako :) Pesic da izdribla Itudisa i cao

Edited by Banjo
Link to comment
2 hours ago, Djolle said:

Mali osvrt na utakmicu u Turskoj, Jokic je imao 0 asistencija po zvanicnoj statistici. Dok je u prvom poluvremenu dosta toga sam spakovao (19 poena) u drugom je zbog promene odabrane više izbacivao i pronalazio slobodne saigrače na šutu, ali oni te šuteve nisu pogađali. Ne bi valjalo da drugi sa uspehom primene recept udvajanja/pomaganja, moraće naši spoljni igrači mnogo bolje da koriste Jokićeve pasove.

da pogadjaju a tu smo najtanji.

nemamo konstantnog sutera. sve se svodi kako mu krene. i nedovic i vanja. ako ih ne krene bice 0/ 10. nema sredine koju bi nam pruzio bogdan. 

i sigurno da ce svi udbajati jokica i kockace se sa nasim spoljnim suterima.

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...