Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

21 minutes ago, Heaviside said:

Btw i Kalina je izrastao u odličnog dodavača. 

uvek je bio dobar, sad je jos bolji. bolji od svih nasih bekova kad se radi o dodavanju na post, sem mozda vase

  • +1 2
Link to comment
  • Replies 28.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1009

  • pbg12345

    961

5 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

U 4/4 je i Milutinov promasio zicer nakon sjajnog pasa Jareta posle pika. Bilo bi jos vise asistencija, da smo realizovali ove neke situacije..

potpuno nebitno koliko smo asistencija imali za ovu pricu. kad je nesto ocigledno slaba tacka ekipe, dovodis se potencijalno u problem kad se ekipe bolje spreme. osim kalinica i micica niko nije pokazao sposobnost da spusti loptu na post, na srecu nasi centri svasta hvataju, ali ne izgleda to sjajno.  

  • +1 3
Link to comment
28 minutes ago, MiddleClass said:

Ne svidja mi se kod Milutinova sto ne gleda igrace za izlazni pas. Moguce da je sinoc to bila posljedica umora.

Takav je on celu karijeru. Zabije glavu dole pa tek kada mu neko priđe podigne da vidi da li je neko slobodan. 

 

Ali je i isto tako drugačiji tip centra, u 90% situacija napravi već dovoljno dobru poziciju da može da završi ako mu stigne dobar pas.

  • +1 1
Link to comment

Nije ni logicno da izgleda sjajno u drugoj nedelji pripremnih utakmica. Kao sto ne moze sut da sljaka odmah nakon sto pocnu test utakmice, ne moze ni ekipa da se uigra za tako malo vremena. I za sut i za dodavanje treba sigurnosti, ako to nekome nije jaca strana, logicno je da ce da se premislja. Nije da ne moze da se poboljsa..

Link to comment

Kad već javljamo iz salate, Avram skida gips tek sredinom septembra, nije ni na klupskom treningu.

Edited by *edited by mod
Link to comment
12 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Nije ni logicno da izgleda sjajno u drugoj nedelji pripremnih utakmica. Kao sto ne moze sut da sljaka odmah nakon sto pocnu test utakmice, ne moze ni ekipa da se uigra za tako malo vremena. I za sut i za dodavanje treba sigurnosti, ako to nekome nije jaca strana, logicno je da ce da se premislja. Nije da ne moze da se poboljsa..

ovde se i prica o tome da im nije jaca strana. post entry pasovi su fundamenti igre, nece to svetislav da nauci nekoga ko ne zna. 

Link to comment

sinoc je pomalo neprijatno bilo ono insistiranje na skandiranju mvp, cini mi se i kontraproduktivno

 

bespotrebno kukanje na sudije na forumu, valjda se nece preliti onaj jad kao sa klupskih tema kad krene prvenstvo, bice neizdrzivo

prozivanje mjk za igru protiv janisa

jeste mu deonica bila predugacka, ali jbt debitant mjk protiv jebenog janisa i nekom je merak pljuvati po mjk uz vise nego korektno izdanje

 

sve ostalo je bilo spektakularno

ne mogu prezaliti sto i pored kupljene karte nisam mogao uzivo gledati

Link to comment
Just now, pbg12345 said:

sinoc je pomalo neprijatno bilo ono insistiranje na skandiranju mvp, cini mi se i kontraproduktivno

Bukvalno sam imao osecaj da bacanja uz onoliki hajp nece izaci na dobro.

Link to comment

Ajd posto je krenulo od mene da razjasnim - nisam nuzno pljuvao po MJK, samo isticem cinjenicu da on svojim znanjem i talentom ne spada u ovaj nivo kosarke. Kapa dole njemu i za trudi i profesionalizam i nikakav problem i ako izbori mesto u 12, uostalom isli su na prvenstva i Rasko Katic i ludi Birca, i onaj nesrecni Stimac nekoliko puta.

Link to comment
6 minutes ago, Joe D said:

ovde se i prica o tome da im nije jaca strana. post entry pasovi su fundamenti igre, nece to svetislav da nauci nekoga ko ne zna. 

 

OK, onda to nece uopste izgledati bolje sa ovim igracima, jer oni prosto numeju. To nam je sto nam je..

Link to comment

Zavisi. Ja smatram da se greske mogu ispraviti kroz trening. I da nedelju dana pre pocetka prvenstva igra nikad nije sjajna. A pobediti Grcku i dati im skoro 90 poena za 40 minuta, uz vrlo dobar protok lopte, zasluzuje pre svega pohvale, jer znaci da je mnogo toga funkcionisalo dobro.

 

Niko od nas ne prisustvuje treninzima, pa ne znamo sta i koliko vezbaju. A sigurnost se stice kroz vezbu. Ako je juce jednom prosla pik igra Jareta i Milutinova, nemam razloga da sumnjam da nece to i cesce raditi. Ili bilo koji drugi igraci..

Link to comment
19 hours ago, Banjo said:

Ja sam kao klinac imao hronicnu povredu skocnog zgloba.. bukvalno na ulici stanem na kamen i izvrnem zglob, svaku trecu utakmicu ja izvrnem zglob... odmah dodje do otoka.. u principu nista strasno, zglob otecen i boli ujutru dok ne zagrejem nogu.. sto vise hodam bol nestaje ali otok je i dalje tu. 2-3 dana pauze i teraj dalje.

 

Secam se da sam jednom imao bas vaznu utakmicu, da se ne hvalim sad, ja odem sa otecenim zglobom, hramljem bukvalno.. jedva sam kopacke navukao na nogu od bolova..ja se zagrevam, ne prijavljujem da me boli.. posle zagrevanja od pola sata, odigrao sam utakmicu skoro normalno, sa sve otokom.. tako je to trajalo dok na basketu na fizickom nism pokidao ligamente zgloba.. e tu vec nisam mogao na nogu mesec dana, a oporavak je trajao oko 6 meseci..

 

Iz mog iskustva bih rekao da Vasi nije nista.. malo su i ti vrhunski sportisti razmazeni, ili oprezni zbog karijere i miliona  :)


Ne volim dramu i slicne stvari, ali povodom ove price, secam se da sam naleteo na tvit od jednog naseg lika, ne znam da li pise za novine neke ili samo svoj blog, uglavnom ne za bilo koga od ovih velikih listova/televizija. Odmah nakon Italije za OI je to bilo. Vasa je ako se secate taj mec napustio negde pre kraja 1. poluvremena i nije se vracao vise u igru, ako ne gresim, iako je bio na klupi. Uglavnom, lie je tvrdio da se Vasa non stop zalio na probleme sa kvadricepsom, da su 5 puta isli da skeniraju, ali nijednom nikakav problem niti strukturalno ostecenje nije otkriven, te da je Vasa i od ranije poznat po tome.
Kokoskov je samo u prolazu pomenuo to na konferenciji, ako se dobro secam (tipa, "morao sam da se oslonim na one koji su 100% spremni", nesto u tom kontekstu), ali rekao bih da je indirektno mislio na Vasinu situaciju.
Uostalom, primetio sam par puta tu "opreznost" njegovu i tokom ovih sada, meceva, poput onog polaganja protiv Slovenije, kad je pao i ostao dole 30-ak sekundi, drzeci se za rame, a potom sasvim normalno nastavio dalje.

Tako da ovo sto si rekao u poslednjoj recenici moze biti daleko blize istini nego sto mislis(mo). :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...