Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 28.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1008

  • pbg12345

    963

Sasvim solidno izdanje obzirom na protivnika i suđenje. 

Raduje i mirnoća igrača kada gubimo, igra se zacrtano. Pešić razrađivao svoje šablone i u napadu i u odbrani svo vreme. Igrači ga slušaju, a sad što ne pogađaju drugo je pitanje. Ko ne zadovolji neće ga voditi na EP.

 

Možda zadnja velika prilika i Nedoviću i Vanji da nešto prikažu (pogode), možda će se pridružiti (var jedan od njih dvojice) nekom novom pesmom Teodosiću. Polovina igrača se više nikada neće ovako ispucavati na zvaničnim utakmicama, danas im je bilo dozvoljeno, svima, sa nekih pozicija.

Šut očajan, po očekivanju za prvi nastup posle fizikalija, ali nema mnogo onih koji će ga popraviti. Nema trenera koji ne menja igrača posle tri iste greške, nije tu Pešić neki izrod, večeras to nije bilo u prvom planu.

 

Jedino sam razočaran kondicionim pripremama. Jokić i Dončič su u stanju da odigraju još jednu celu utakmicu posle ovog produžetka, ovo ostalo "naše iz Evrope" premoreno na kraju treće deonice.

 

 

 

 

Link to comment

Što se tiče napada ovde je bila bitna samo jedna jedina stvar, kako funkcionišu Micić i Jokić u timu. Bukvalno se sve videlo u prvih 5 minuta, Tona zicera, otvorenih šuteva i faulova. To što su se i Vasa i Jokić ispromašivali je nebitno. Sve i jedan tim koji bude igrao protiv nas će se namučiti da to brani. 

 

Svi ostali članovi ove reprezentacije su radnici. Čak i Kalinić. To bi bio i Bogdanović da je kojim slučajem tu. 

 

Nazad je to dosta konfuzno ali igrali su protiv Dončića, jbga. Naravno da će biti konfuzije. Gledao sam dok nije počela Zvezda, čini mi se da smo jednom odigrali zonu i to uspešno. Meni se svidelo, vidi se ideja i kako bi to trebalo da izgleda.

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, theanswer said:

Nikad mrtvi Vanja neće ubaciti bitan šut 

 

Jedna pozitiva vecerasnje utakmice- mi Vanju nismo doveli, komsije Nedovica jesu :D 

  • +1 3
  • Haha 5
  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, pasha said:

Moze Nedovic da natrpa puno ali je tip igraca koji nije konstantan i to je problem.

Danas je mogao da prelomi a sve je promasio. Nece stalno tako, utrpace nekoga.

 

Lik je jedno od najvećih sranja od igrača koji primaju dobre novce u Evropi. NEKOG će natrpati, jednom, negde. Ostatak vremena će provoditi kao sinoć, gde ne znaš da li je beskorisniji u napadu ili u odbrani. 

 

Ni manjeg kurca ni veće dreke.

  • +1 1
Link to comment

Ako se vasa Micic tradicionalno ne povredi ovaj tim moze do kraja. Bukvalno ti trebaju dva igraca, grci i Slovenci imaju jednog.

 

Sta jbn Vasa Micic radi u Evropi je misterija. 

Link to comment

Prošle godine Oklahoma mu je bila nacrtana, takavu priliku pitanje da li će više imati. Sad da je otišao u Čikago, sumnjam da bi se lepo proveo. Prvu rundu teško da će neko dati.

 

Dobra nam je kompozicija tima, nije to da je neko veliko otkriće. Glavni igrači su skroz kompatiilni. Problem će ispasti jer na klupi nemamo specijalce kao onomad Markovića, Jovića Kalinu, nego poprilične mediokritete koji kad se udruže to može da bude nivo mačevanja sa drugom petorkom Slovenije (iako su bolji od toga). I što se više mislim, ma kako voleo Bjelicu, još ovako nezalečen, plašim se da će više biti lability nego nešto na šta možemo da se oslonimo. Naročito ako podesi mindset kao na prošlom prvenstvu. A u odbrani će biti garantovana panika.

 

Sve to na stranu, ogromna je privilegija gledati lakoću sa kojom Luka igra. Kažu desetogodišnji talenat... Jaja moja. Jednom u 100 ako se ovo rodi.

  • +1 4
Link to comment

Ja vam rekoh da uopšte nisam zadovoljan ovim. 

A evo i zašto - 

Imamo veliki problem sa rotacijom - prvih 5 ili 6 ćemo nekako i da skrpimo, ali ostatak je, blago rečeno, loš -

Ovo je prvi put da nemamo nikakvu zamenu za keca - do sada smo tu bili dobri čak i kad je ostatak tima štucao. U četvorouglu Teo-Markovic-Jovic-Bogdan bilo je dovoljno kvaliteta za rotaciju, i dobar napad i odbranu (minus Teo) - sada to nemamo - čak i da se vrati Avramović opet će to da bude vrlo tanko. 

Na 3-4 smo (za sad pokriveni). Mene je Davidovac sinoć baš onako lepo iznenadio - podsetio me na staaare igrače koji igraju glavom. 

Sa centrima smo manje više standardni - imamo jednog koji valja i ostatak gde se krpimo, al na to smo navikli. 

 

Zavisimo od Dinamik Dua, i to u potpunosti i to mi se ne dopada - zbog kamikaza stila igre Vase Micica gde svaku utakmicu strepim dal će do kraja da ostane na nogama, i zbog glave Nikole Jokica, koja može u svakom trenutku da poludi. Sva ostala rešenja u napadu su na nivou ABA lige (u najboljem slučaju). 

Odbrana mi se ne dopada - mnogo ludila, mnogo trčanja u nigde, mnogo sudaranja. Uopšte mi se ne dopada.

 

Nedovic je bilmez sa fizikalijama - ako Kari očekuje da on zameni Bogdanovica, onda je nacisto poludeo. 

 

e: zaboravih - u ovakvoj situaciji ispada da je veći promašaj to što Kari nije pozvao Andjušića, nego što je izbacio Teodosića. 

 

 

 

Edited by steins
Link to comment
4 minutes ago, steins said:

 

e: zaboravih - u ovakvoj situaciji ispada da je veći promašaj to što Kari nije pozvao Andjušića, nego što je izbacio Teodosića. 

 

 

 

 

Bolje da se nisi prisetio.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Pa valjda bi Gudurić trebalo da igra umesto Nedovića i Milutinov kao zamena za Jokića. Nije to krpljenje ako budu zdravi. Jedino što fali ovom timu je zdrav Bogdanović i onda bih lagano rekao da idemo u finale. Ovako će biti malo povuci potegni posle grupne faze ali nije nemoguće da se prodje do kraja jer neće baš uvek ispasti iz koša 5-6 otvorenih šuteva kao sinoć. 

 

Samo bez povreda u nastavku i da se vrate ova dvojica i biće lepo prvenstvo za nas, bez obzira na ishod. #volimkošarkuanepobedjivanje 

 

 

  • +1 5
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...