Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

За мене је наша репрезентација пропала 1986 кад су прокоцкали 9 поена против СССР. Од тада су мртви за мене и само иду у пропаст.

  • Haha 4
Link to comment
  • Replies 28.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1007

  • pbg12345

    963

6 hours ago, Djolle said:


Čovek je selektor i posao mu je da donosi odluke. Da li je doneo dobru ili lošu odluku, tek će se videti. Ako ostatak ekipe bez Tea 'klikne', ako osvojimo (zlatnu) medalju na EP i plasiramo se na SP, onda je ovo dobar potez i zaboraviće se da li je uradjeno sa stilom ili je moglo drugacije. Ja sam i zaboravio priču oko Šćepe i SP2002, koga briga, pamti se rezultat.

Sa druge strane, u slučaju neuspeha, verovatno če i Kari otići. Svestan je i on da je napravio nepopularan, hazarderski potez. Da li je u pravu, znaće se uskoro. Sve drugo je manje bitno.

 

Pitanje je da li je rezultat na jednom takmičenju dugoročno bitniji od odnosa prema igračima koji imaju odnos prema reprezentaciji i kvalitet koje ima Teodosić. Sale Đorđević je mnoge stvari tumbao da bi pokazao poštovanje prema igračima koji su godinama imali pravi odnos prema nacionalnom timu i koji se ne mogu porediti sa Teom, po meni je čak i preterivao u tome. Tako da ne mogu da se složim da je sve manje bitno od toga da li će ekipa ove godine da klikne ili ne. 

 

Snimak u kome svi igrači, a čini mi se i po neki funkcioner, pevaju u čast upravo škartiranog kapitena dok on selektoru šalje dva srednja prsta je lom mozga. Pevaju mu dok šalje kurčeve selektoru i kače storije na uvid svima u kojima podržavaju kapitena i u isto vreme idu na treninge kod Karija. Ludilo. 

 

Slažem se da selektor, a pogotovu jedan Pešić, ima diskreciono pravo da škartira koga hoće, upravo to mu je i posao. Dakle, obaveza da obrazlaže svoje odluke ne postoji. Sa druge strane, jeste Kari košarkaška legenda ali ne vodi vojni nuklearni program nego košarkašku reprezentaciju za šta je plaćen realno iz javnih sredstava. Zašto da ne objasni odluku koja toliko zanima javnost? Jel to neka tajna čije bi odavanje izazvalo štetu? Naprotiv, nagađanja izazivaju štetu. Ne, nego će njemu pasti kruna sa glave ako obrazloži svoju odluku i zato je i ne obrazlaže. Nije normalno praviti od sportskih trenera neke genije koji nemaju razloga da objašnjavaju svoje odluke jer ih niko neće razumeti koliko su genijalne. Ne pričam o diskusiji sa novinarima nego o kratkom monologu. Kada već ne može jedina primerena stvar da se uradi, a to je  zajednička konferncija selektora i kapitena ili barem odvojeno uz prisustvo predsednika saveza ako su ova dvojica u toliko lošim odnosima.

  • +1 3
Link to comment
13 minutes ago, Heaviside said:

Snimak u kome svi igrači, a čini mi se i po neki funkcioner, pevaju u čast upravo škartiranog kapitena dok on selektoru šalje dva srednja prsta je lom mozga. Pevaju mu dok šalje kurčeve selektoru i kače storije na uvid svima u kojima podržavaju kapitena i u isto vreme idu na treninge kod Karija. Ludilo. 

 

Da, ovo je bas ono, mindfuck situacija. 

 

Cini mi se da je jedini pravi izlaz to da neko od igraca stane uz selektora i uzme tim pod svoje. Jokic je jedini sa dovoljno pedigrea da to uradi, sad da li ce zeleti i da li je to u njegovom fazonu, ne znam, po dosadasnjim lezileb iskustvima sa reprezentacijom ne deluje tako.

Link to comment
18 minutes ago, Heaviside said:

Sale Đorđević je mnoge stvari tumbao da bi pokazao poštovanje prema igračima koji su godinama imali pravi odnos prema nacionalnom timu i koji se ne mogu porediti sa Teom, po meni je čak i preterivao u tome.



 

simonovic-stimac.jpg

  • +1 1
Link to comment

Nije pudlica izdržala da ne čačne Obradovića tako što je namerno spomenuo 2000, 2004. i 2005. Pacovčina. Jebalo ih sve klubaštvo

Edited by garmonbozia
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...