Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

2 hours ago, Heaviside said:

Pravi paralelu sa Šćepanovićem za koga sigurno tačno zna šta se desilo i za koga kaže da nije trebalo da bude tako tretiran. U principu kaže da su ovakva izdrkavanja Karijev modus operandi, navodeći primere i usput kaže da bi mogao da razume ovu sramotu jedino ako je Teo uradio nešto mnogo strašno i dodaje da Teo jednostavno nije taj tip. Verovatno zna šta se (nije) desilo. Sasvim korektna izjava.

 

 

 

Pešić je poznat kao trener koji ni po koju cenu (doslovno) ne dozvoljava da mu se ruši autoritet.

 

Slučaj Radmanović, slučaj Šćepanović to dokazuju. Šćepa je uprkos naređenju o fajrontu nastavio da zatvara splavove te je popio šut kartu, Radmanović za mnogo manji incident, ali koji se opet svodi na nepoštovanje autoriteta.

Kao sunce je jasno da je i ovde isti slučaj, Teo je računao da sa statusom legende može da učini nešto mimo ili protiv Karije volje, rezultat je ovaj koji vidimo.

Da li je to moglo drugačije da se hendluje - u teoriji da, u praksi, s obzirom na sve prethodno, ne. Kod Karija važi My way or highway i to je to. Ko hoće da poštuje, tu je, ko neće nije, ne postoji treća opcija.

Edited by Dankan Ajdaho
  • +1 1
Link to comment
  • Replies 28.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1007

  • pbg12345

    963

Ima Teodosić tu "žicu" da komanduje svlačionicom određuje ko hoće da igra ko ne.
Ali realno to je slučaj i sa svakim drugim igračem tog kalibra i važnosti.
U mnogim drugim sportovima



....shiit has hit the fan.

Link to comment
20 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ima Teodosić tu "žicu" da komanduje svlačionicom određuje ko hoće da igra ko ne.

....shiit has hit the fan.

Kako mislis da odredjuje ko hoce da igra ? 

Link to comment

Zbogom pameti.

Na Tursku i Grčku, šaljemo reprezentaciju koja :

 - uz kiselu vodu zdušno peva,

- na žurci/matineu, sa sve kafanskom muzikom, 

- prepravljenu pesmu proslavljenog boema Šeki Turkovića,

- u čast upravo najurenog,

- iz svoga sastava, sada već bivšeg kapitena

?!???

Ispravite me gde grešim ? 

Ne mogu to da spase ni tri Karija sa sve petoricom Tea iz najboljih dana.

 

PS

Mislim da Pešić već sprema konferenciju nalik onoj Robijinoj iz NS. Njemu je sve jasno.

 

 

Edited by zmanic
  • +1 3
  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment

Teorije nema da je trenerskim gromadama koje su ga trenirale određivao ko će da igra. Verovatno je Frenk nešto drugo hteo da kaže. Inače se slažem sa ostatkom posta..."lider na i van terena" se to kaže siromašnim rečnikom sportskih novinara. Trenirao je Kari takvih igrača koliko hoćeš, a i Teo je igrao za trenerčine bez problema. Nema šanse da je preveliko mešanje u posao trenera u pitanju. 

 

Otpale su i teorije o Vasi i Jokari pošto ih evo na opraštaju pevaju Teu u čast. 

 

Verovatno se Kari uhvatio za neko kršenje discipline, tipa Teo pušio na javnom mestu, ostao do kasno u kafani i te fore. Moguće zajedno sa Smajlijem koji takođe voli sve što vole mladi. Prosto odbijam da poverujem da ga je katovao eto tako ne trebaš mi. I ovako je dovoljno surovo.

 

Edited by Heaviside
Link to comment
2 hours ago, Venom said:

Ovo što kaže Miloje za 2001. je i meni palo na pamet, mada nije baš išta situacija. Tad se Danilović povukao, Đorđević ne sećam se ali je bio pri kraju, tako da je smena generacija bila neminovna, ali u svakom slučaju imao je muda tad to da uradi. Doduše bilo je vreme tad da Stojaković postane glavni u reprezentaciji, eto neke paralele sad s Jokićem.

 

Lično mislim da Kari nije neki ljubitelj Teodosića, ne da imam neke dokaze za to. Nije to njegov tip igrača, pogotovo ne u tim godinama. U pravu su svi da je trebalo da mu se zahvali malo drugačije...

Djordjevic se povukao posle '98. on ni '98 ne bi igrao da je Danilovic mogao. bukvalno je dosao na SP jer nije bilo Divca i Stojakovica zbog lockouta, Savic se povukao nakon '97 a Danilovic operisao zglobove. on i Loncar se pojavili povredjeni, nisu ni imali pripreme. ja se ne secam ni da je igrao pre 1/4 finala, i tada je usao sa klupe, napenalio Argentinu kada niko drugi kosa video nije... bukvalno je imao tih 5 minuta koje je prelomilo Argentinu, ali zato je i dosao. posle prvenstva je rekao da je vreme da mladji preuzmu i da on sigurno vise nece igrati.

Link to comment
7 minutes ago, zmanic said:

Zbogom pameti.

Na Tursku i Grčku, šaljemo reprezentaciju koja :

 - uz kiselu vodu zdušno peva,

- na žurci/matineu, sa sve kafanskom muzikom, 

- prepravljenu pesmu proslavljenog boema Šeki Turkovića,

- u čast upravo najurenog,

- iz svoga sastava, sada već bivšeg kapitena

?!???

Ispravite me gde grešim ? 

Ne mogu to da spase ni tri Karija sa sve petoricom Tea iz najboljih dana.

 

PS

Mislim da Pešić već sprema konferenciju nalik onoj Robijinoj iz NS. Njemu je sve jasno.

 

 

Jes surovo kada se ovako hladno razloži, meni čak i smešno :D

Link to comment
6 minutes ago, Heaviside said:

Verovatno se Kari uhvatio za neko kršenje discipline, tipa Teo pušio na javnom mestu, ostao do kasno u kafani i te fore. Moguće zajedno sa Smajlijem koji takođe voli sve što vole mladi. Prosto odbijam da poverujem da ga je katovao eto tako ne trebaš mi. I ovako je dovoljno surovo.

 

 

 I sad ce Kari da precrta i ostatak ekipe sto kafanise sa Teom..

  • Haha 6
Link to comment
Kako mislis da odredjuje ko hoce da igra ? 

Ko može a ko ne.
Znam da je u jednom okupljanju bio vrlo iznerviran što se nekim igračima toleriše kasnije priključivanje pripremama. I jasno izgovarao taj svoj stav. Ne u medijima nego u svlačionici.



....shiit has hit the fan.
  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, Heaviside said:

Jes surovo kada se ovako hladno razloži, meni čak i smešno :D


Nisi jedini. :)

Edited by Moonwalker
Link to comment
38 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

 I sad ce Kari da precrta i ostatak ekipe sto kafanise sa Teom..


Pesic izduva kvalifikacije, Teo napravi prevrat pred turnir, postane selektor i uzme tozla

 milos teodosic no GIF by LA Clippers

Link to comment
46 minutes ago, zmanic said:

- na žurci/matineu, sa sve kafanskom muzikom, 

- prepravljenu pesmu proslavljenog boema Šeki Turkovića

 

Ali pesma je super, mogla je biti neka grdja, tako da možda ipak nije sve izgubljeno :D

  • +1 2
Link to comment

Ma, Teo je sebi davao za pravo više nego ostali u svlačionici, tako je bilo oduvek, ali to valjda negde ide i sa ulogom. Nije on baš tako miran i ćutljiv timski igrač, ima tu dosta ega. Ali nije ni neko levo smetalo da se ovako išutira.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...