Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

Ne znamo još šta se desilo. Pirke ima istoriju da ne trpi bilo kakve ispade, a Teo je u svom nekom fazonu, ko zna šta je zamislio kako te pripreme treba da izgledaju. A ovi ih izolovali na njivi u Staroj Pazovi.

Edited by Nikodije
  • +1 3
Link to comment
  • Replies 28.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1007

  • pbg12345

    963

7 minutes ago, arheolog1981 said:

Pa jel bolje da ga precrta posle 7 dana? Onda ga ne zovi, nije Teo zaslužio ovo... ako hoće da igra vodio bih ga s jednom nogom kao onomad Đorđevića

Sent from my DN2103 using Tapatalk
 

 

Ni to nije uporedivo. Đorđeviću je to bila 4. reprezentativna akcija, Teo je 15 godina tu.

 

Meni je neverovatno da neko zaista misli da postoji selektor na ovom svetu kod koga Teu ne bi bilo zacementirano mesto u ovakvoj konkurenciji. 

  • +1 2
Link to comment
56 minutes ago, garmonbozia said:

E super što se baš Marković oglasio, #kultreprezentacije, a oprostio se sa 28 godina. 

 

Svinjarija je ovo sa Teom.

igrao svako leto od svoje 16e do 28e (sa izuzetkom 2012. kad se nismo kvlf), malo li je

  • +1 2
Link to comment
10 minutes ago, Plajvi said:


Celavi je jednom rekao da nije zvao Macvana na siri spisak jer nije hteo da ga maltretira posto nije znao da li ce da ga vodi, zaboravio sam za koje je to takmicenje bilo

 

Toe bilo 2014, prva celavova medalja, izvisili u Macvan i Savan na ustrb Novice i jos nekoga koga sam zaboravio, koji su odjavili pre skupljanja igraca.

 

Nije problem odjaviti Teoa (mislim, jeste, al ajd), problem su ove poluinformacije, tj. sto ne znamo pozadinu ovoga. Najgora opcija je da su dve lude glave udarile jedna na drugu (a da se ne zezamo, i Kari i Teo su svojeglavi). Mozda je povredjen, mozda nije spreman, ne znam.

  • +1 1
Link to comment

Izostaviti Teodosica, kapitena ekipe i predvodnika svih generacija u zadnjih 12-ak godina je, po meni, pucanje u noge, naravno metaforicki receno. Kakav god da je, Teo je klasa, umetnik sa loptom i u ovim godinama. Valjao je Ivkovicu, Djordjevicu, Skariolo ga dize u nebesa u Virtusu, vodio je Virtus prosle godine do osvajanja Evrokupa, sad odjednom ne valja Pesicu....Pogotovu sto smo dosta tanki na pleju, treba sada Aleksa Avramovic da menja Micica...ili Jaramaz pored koga se onaj plej Belgije proslavio.

Ovo je isto kao kad bi selektor Slovenije precrtao starijeg Dragica sa izgovorom da mu se ne uklapa u koncepciju.

Edited by Hroničar
  • +1 4
Link to comment

Razočaran sam potpuno, ne postupa se ovako sa istinskom legendom reprezentacije, dugogodišnjim najboljim igračem i kapitenom. Apsolutno mi je neprihvatljivo pozvati ga, pa ga kaširati posle 7 dana kao da je neki Smailagić u pitanju. Jedino što bih mogao da razumem je neki ekstemni eksces, tipa lupio Kariju šamar što je po meni vrlo malo verovatno. Jeste Teo čudan tip ali ga nikada nijedan trener nije izbacio iz ekipe, a trenirali su ga sve sami trenerski velikani. Čak i u slučaju velikog ekscesa, osim krajnje neverovatnih najvećih napada ludila, je apsolutno moralo da se nađe rešenje da Teo napusti ekipu onako kako dolikuje, ako već selektor ne želi da bude fleksibilan. I Pešić da jede govna malo sa svojom arogancijom, nije on ništa veća legenda od Tea. O žrtvi da ne pričamo - dve godine kao dobro plaćeni profesionalac vs. jedno 15 godina akanja svog organizma nauštrb odmora i individualnog rada praktično besplatno. 

 

Te priče da nije spreman i slično mi ne piju vodu, mogli su lagano da ga spreme da odigra svojih 10-15 minuta. Nije on mladi fizikalac nego sve suprotno. 

 

Povreda, dogovor i slično su naravno validni razlozi ali po instagramu Miloševe žene i tekstu ozbiljnog novinara bi se reklo da nije bilo ni povrede ni dogovora. 

 

Aj da dodam i da ne bih imao ništa protiv da je selektor odlučio da mu Teo ne treba, iako je on po meni jasno naš drugi najbolji plej, ali da je sve urađeno kako takvoj legendi dolikuje. 

Edited by Heaviside
  • +1 4
Link to comment
33 minutes ago, kralj said:

 

Ni to nije uporedivo. Đorđeviću je to bila 4. reprezentativna akcija, Teo je 15 godina tu.

 

Meni je neverovatno da neko zaista misli da postoji selektor na ovom svetu kod koga Teu ne bi bilo zacementirano mesto u ovakvoj konkurenciji. 

Ja sam neko ko je bukvalno obozavao Tea. Udjem pre negde na fejsbuk nalog, koji inace ne koristim vec 5-6 godina, i vidim stoji Teo na profilci, a ne moja slika. 
Nije mi ni najmanje namera da omalovazavam sve sto je on postigao i doprineo reprezentaciji, ali siguran sam da nisam jedini koji ga je gledao poslednjih par sezona, a narocito u ovim prozorima, gde je hteo ne hteo morao da bude uparen sa nasim nepokretnim centrima. Sve da imamo Gobera za bekapa, opet bi opasno trpeli u odbrani pika, jer Teo ne da je rupa, nego kratercina, velicine onih na mesecu.

Tako da ako je ovo strogo kosarkaski gledano donesena odluka, u tom smislu mogu da je razumem. Iako ni to nikako nije pravi nacin, ali tako je kako je. 
Samo komentar da mu je mesto u 12 zacementirano (igracki gledano) ne stoji, imho. Vasa je trenutno bolji igrac, to je cinjenica, a nama su preko potrebni dobri defanzivci. 

Edited by Where is Jessica Hyde
Link to comment
1 hour ago, holden kolfild said:

ne znam gde sam procitao danas da je palja iskazao 1 zabrinutost i da nam treba stranac na poziciji 4.

deluje da je odjednom prilicni raspad, smajli na stranu, ali ne skartiras kapitena bez pripreme i manje od mesec dana do evropskog i kval. utakmica za svetsko.

palja sere kvake i koliko znam nije nikakav faktor u reprezentaciji, tako da se ne bih mnogo obazirao.

 

za kapitena cemo videti na terenu da li je bila dobra odluka ili ne. ima dovoljno kvaliteta koji moze da se izvuce iz preostalih igraca a koji nismo bas videli do sad u reprezentaciji. sa te strane je rizican potez, jer teo ipak zna da igra ova takmicenja u kakvoj god da je formi. a sa druge strane, kad ce ako nece sad?

Link to comment
2 minutes ago, Where is Jessica Hyde said:

Ja sam neko ko je bukvalno obozavao Tea. Udjem pre negde na fejsbuk nalog, koji inace ne koristim vec 5-6 godina, i vidim stoji Teo na profilci, a ne moja slika. 
Nije mi ni najmanje namera da omalovazavam sve sto je on postigao i doprineo reprezentaciji, ali siguran sam da nisam jedini koji ga je gledao poslednjih par sezona, a narocito u ovim prozorima, gde je hteo ne hteo morao da bude uparen sa nasim nepokretnim centrima. Sve da imamo Gobera za bekapa, opet bi opasno trpeli u odbrani pika, jer Teo ne da je rupa, nego kratercina, velicine onih na mesecu.

Tako da ako je ovo stroko kosarkski gledano donesena odluka, u tom smislu mogu da je razumem. Iako ni to nikako nije pravi nacin, ali tako je kako je. 
Samo komentar da mu je mesto u 12 zacementirano (igracki gledano) ne stoji, imho. Vasa je trenutno bolji igrac, to je cinjenica, a nama su preko potrebni dobri defanzivci. 

Ma, kakva strogo košarkaška odluka?! Kari nije znao kako taj Teodosić brani pik al je čuo da ima dobar pregled igre pa je morao da ga proveri 7 dana? Nemojmo da se zajebavamo.

 

Ne bi se ovako sve odigralo da su čisto košarkaški razlozi u pitanju. Konferencija za štampu pre objavljivanja prvobitnog spiska sa selektorom, predsednikom KSS i kapitenom Teom i eventualno oproštajna utakmica. I teraj, sve OK. 

 

Ovo je ili neki spontani kurcšlus ili neka planirana Karijeva akcija da mobiliše ekipu a od ranije je procenio da mu Teo ne treba. Ostavljam neke minimalne šanse da ima neku povredu sa kojom je hteo da igra a da Kari nije hteo da ga čeka pa su se oko toga posvađali.

  • +1 2
Link to comment
19 minutes ago, Heaviside said:

Ma, kakva strogo košarkaška odluka?! Kari nije znao kako taj Teodosić brani pik al je čuo da ima dobar pregled igre pa je morao da ga proveri 7 dana? Nemojmo da se zajebavamo.

 

Ne bi se ovako sve odigralo da su čisto košarkaški razlozi u pitanju. Konferencija za štampu pre objavljivanja prvobitnog spiska sa selektorom, predsednikom KSS i kapitenom Teom i eventualno oproštajna utakmica. I teraj, sve OK. 

 

Ovo je ili neki spontani kurcšlus ili neka planirana Karijeva akcija da mobiliše ekipu a od ranije je procenio da mu Teo ne treba. Ostavljam neke minimalne šanse da ima neku povredu sa kojom je hteo da igra a da Kari nije hteo da ga čeka pa su se oko toga posvađali.

Kao sto sam rekao, komentarisao sam iskljucivo "zacementirano mesto u 12", inace sam potpuno saglasan sa ovim, i ne verujem da su strogo kosarkaski razlozi faktor za ovu odluku.
Evo sta sam procitao od lika, koji znam da ima konekcije, posto dosta pise o mladjim kategorijama, nije iskljuceno ni da je direkt od Zalizanog info, jer mislim on ima neke veze sa Miskom i njegovom agencijom
 

Quote

Teo je zasluzeno odstranjen, nije mogao prihvatiti da nece biti glavni igrač po info koje imam iz iz tabora. Totalno je nespreman dosao.

 Opet, ni ovo nije 100% provereno, ali ako se ispostavi kao tacno...

Da naglasim, neko sam ko organski ne podnosi Zalizanog. A obzirom da ovakve stvari sada dolaze od njegovih ljudi, nije uopste iskljuceno da su u pitanju razmirice od ranije, povodom prica oko Jokica i njegovog tretmana od strane em starijih igraca (predvodjenih Teom), em ljudi iz saveza. Tako da ovo se vrlo lako moze ispostaviti kao uzvracanje i Jokicev takeover reprezentacije. 
Sve u svemu, jako jako gorak ukus ovo ostavlja. Nikako dobro.

Edited by Where is Jessica Hyde
Link to comment

To ako je tačno je tek velika svinjarija. Valjda se kapiten, a i ostali kandidadi i selektor čuju telefonom pre objavljivanja spiska popričaju o nečemu osim o vremenu.

Link to comment

Sve ok, samo mu reći na vreme da je treći i dozvoliti mu da on objavi da se povlači.

 

Mogu da razumem i šlihtanje Jokiću, mada ne verujem da bi on tražio da se ne vodi Teo, ali opet - reći Teu na vreme i dozvoliti mu da se sam oprosti.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...