Jump to content

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

igraci verovatno ne izbegavaju reprezentaciju zato sto je na celu saveza naprdnjacki kadar koji je za svoje vreme predsednikovanja klubom cipelario sudije, ali to i dalje ipak govori malo vise o tome kakva je kaubojstina ovde na snazi generalno.

Edited by Joe D
  • +1 1
Link to comment
  • Replies 26.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    955

  • pbg12345

    910

13 minutes ago, April said:

Znaš šta, preteruješ sa ovakvim postovima.
Čemu ovakvo obraćanje?

Ovo jeste kafana, ali ni kafana ne trpi baš sve

 

Zaobiđi me u toj kafani onda i sve ok. 

13 minutes ago, James Marshall said:

Pa ako nije do saveza, nije do države, onda je do čovjeka i njegovog odnosa prema svemu i treba konstatovati da je dosta naših igrača govno od ljudi i ajmo dalje. 

 

Ne nego ću da te kvotujem da bih pisao plus 1. Za to ste uveli reakcije. 

Link to comment

Naravno da cemo se vrteti u krug socioloskim pricama dok ne razjasnimo kako je nasa reprezentacija drmala svetom u doba drustvene katastrofe u ovoj zemlji.

 

Goran Dragic ne razmislja da na pola noge odigra Evrobasket zbog slovenackog penzionog sistema ili kvaliteta osnovnog obrazovanja, vec da bi igrao sa svojim saigracima i za lidera koji nema neke agende i ne trazi program  i plan na uvid pre nego sto razmisli o eventualnom ucescu. 

 

Tako da jeste, ipak je kult reprezentacije bolje obrazlozenje od svih sociloskih pokusaja.

  • +1 3
Link to comment

Ima mozda i neka psihologija tih glavnih igraca da smo dovoljno jaki i bez njih.

 

Kod Slovenaca i Hrvata je stanje stvari kristalno jasno bez glavnih igraca, a realno je i vecina nas mislila da cemo se izboriti u ovoj grupi i sa ovakvim rosterom.

 

Mislim da se previse mistifikuju neke stvari. 

  • +1 1
Link to comment

A kult reprezentacije je aksiom, šta? I ako jeste, zašto ga kod nas više nema a nekad ga je bilo, i zašto ga ima kod drugih više nego kod nas?

Link to comment

E da, ako politika utiče na odazivanje igrača za reprezentaciju zašto ste godinama zabranjivali diskusiju o povezanosti politike i sporta? Zašto ste za tako nešto kažnjavali banovima i gušili tu priču? Iako vam je dosta ljudi skretalo pažnju na licemeran stav povodom toga, da se o Vučiću i njegovom uticaju na SVE oblasti društva može diskutovati svuda osim na sportu? Ali to je bio no-no. A sad odjednom društveno stanje u zemlji. 

Link to comment

Au kakvo skretanje priče na potpuno nebitne teme. Kakve veze ovo ima sa ovom raspravom, sem da mene diskvalifikuješ iz iste zato što sam moderator i to posljednjih par godina. Ajde, možeš ti i bolje.

Link to comment

Nije nikakvo skretanje priče. Pričaš o nečemu što je baš stretch razmišljanje. A nešto što nije ni blizu toliko rastegnuto nisi dozvoljavao. Ti sad ovde pokušavaš da učitaš Vučića i SNS u priču po svaku cenu, a gde su stvarno bili uključeni, o tome nije ni smelo da se diskutuje. 

Link to comment
9 minutes ago, James Marshall said:

A kult reprezentacije je aksiom, šta? I ako jeste, zašto ga kod nas više nema a nekad ga je bilo, i zašto ga ima kod drugih više nego kod nas?

Nije aksiom, to je proces, indoktrinacija igrača joà u formativnom dobu da bi se ojačala kohezija nacionalnog tima. Još jedno opšte mesto :D

Poenta je što našim igračima igranje za reprezentaciju predstavlja obavezu i žešći kuluk posle teških sezona, nego neku imaginarnu čast igranja za državu.

Što je to tako, ima trista faktora, ali na kraju se uvek svede na ličnost igrača i njegovu odluku da li je spreman da se dodatno cima.

Link to comment
Just now, theanswer said:

Nije nikakvo skretanje priče. Pričaš o nečemu što je baš stretch razmišljanje. A nešto što nije ni blizu toliko rastegnuto nisi dozvoljavao. Ti sad ovde pokušavaš da učitaš Vučića i SNS u priču po svaku cenu, a gde su stvarno bili uključeni, o tome nije ni smelo da se diskutuje. 

Ja nikad nisam imao problem s tim da se priča o povezanosti politike i sporta, ja lično. Eno sam imao iste takve rasprave na temi o FK. Ne pokušavam uopšte da učitam Vučića i SNS od onog koliko ukupno razjebavaju situaciju u Srbiji, samo slijepac može da ne vidi koliko utiču na sve, na kolektivnu propast, branili to ili ne na forumu, sigurno da se osjete efekti razjebavanja i na srpsku košarku. Što generalno na košarku kao dio društva, što kroz instaliranje svojih nesposobnjakovića u sve što ima bilo kakav prizvuk uspjeha i para. Mislim, ako jedna Suzana u upravnom odboru KSS nije upliv Vučića i SNS u srpsku košarku, ja ne znam šta je. Druga je priča koliki je udio toga u svemu ovome. 

Link to comment

jeste doncic i dragic ginu za sloveniju

ali ima mozda i do toga sto je slovenija nesto drugacije uredjena drzava od srbije

a i nesto je drugaciji odnos sto javnosti sto u uzem smislu kosarkaske javnosti prema njima ili npr prema jokicu

 

 

ovde je laz najveca istina, najgori otpad su heroji u drustvu, mediji su zatrpani smecem

sport je pod direktnim uticajem drzave/vlasti, blizanci u njenom zagrljaju, a opet na krv i noz u svom blatu

moze do sutra da se nabraja

 

 

90 se igralo iz inata i to je drzalo tamo negde do 2000 i posle polako krece razvoj ovog sto imamo danas

  • +1 3
Link to comment
5 minutes ago, Filozof manijak said:

Nije aksiom, to je proces, indoktrinacija igrača joà u formativnom dobu da bi se ojačala kohezija nacionalnog tima. Još jedno opšte mesto :D

Poenta je što našim igračima igranje za reprezentaciju predstavlja obavezu i žešći kuluk posle teških sezona, nego neku imaginarnu čast igranja za državu.

Što je to tako, ima trista faktora, ali na kraju se uvek svede na ličnost igrača i njegovu odluku da li je spreman da se dodatno cima.

Apsolutno se slažem, pogotovo sa posljednjim redom, ali eto, imamo istorijsku metodu (nekad vs sad), imamo komparativnu (drugi vs mi), valjda možemo da nabodemo neke od tih faktora, ako smo već počeli da raspetljavamo "što se nama najbolji ne odazivaju a nekima drugima uvijek svi na broju". 

A u ovom što kažeš "ličnost igrača i njegova odluka" stvarno može da se ugura svašta, pa i to kakva je država za koju se igra, kakav je savez za koji se igra, kakav je selektor i još, što kažeš, trista faktora. Ali eto ubijamo vrijeme sortirajući ih i analizirajući ih. 

 

edit: evo i pbg utrča sa nekim sličnim razmišljanjima ispred dok ja skrpim ova tri reda

Link to comment
8 minutes ago, pbg12345 said:

jeste doncic i dragic ginu za sloveniju

ali ima mozda i do toga sto je slovenija nesto drugacije uredjena drzava od srbije

a i nesto je drugaciji odnos sto javnosti sto u uzem smislu kosarkaske javnosti prema njima ili npr prema jokicu

 

 

ovde je laz najveca istina, najgori otpad su heroji u drustvu, mediji su zatrpani smecem

sport je pod direktnim uticajem drzave/vlasti, blizanci u njenom zagrljaju, a opet na krv i noz u svom blatu

moze do sutra da se nabraja

 

 

90 se igralo iz inata i to je drzalo tamo negde do 2000 i posle polako krece razvoj ovog sto imamo danas

 

Dončić i Dragić bi sutra igrali za Srbiju, da su ovde rođeni. Takvi su likovi jednostavno. Ne znam kakav odnos Jokić očekuje od javnosti? Nećeš da igraš, ok. Ali nemoj onda da očekuješ da će da ti ljudi popuše kad te sretnu na ulici. 

  • Haha 1
Link to comment

A kome je to kuluk osim debelom? Nikada niko od igrača nije rekao da mu je to teret, niti se tako ponašao, osim njega.

 

Jebote ne morate u sve da ubacite smeće po ulicama i vlast, koga boli kurac za to kad se priča o basketu. Posebno kad se uzme u obzir da gotovo svi oni ili igraju u klubovima koji zavise od vlasti ili imaju lične talove sa njom.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...