Jump to content

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

haha tako ispade :D

al jbg, bio bi red da se makar jave, a ne da selektor na dan pocetka priprema za OI kval. turnir sazna ko ga je sve ispalio i da nema dovljno igraca za 5 na 5.

  • +1 1
Link to comment
  • Replies 26.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    954

  • pbg12345

    910

13 hours ago, red star forever said:

Kako Bobi i Bjelica zarađuju novac u NBA meni baš nikako nije jasno. 🤦

Bjelica je mudro potpisao ugovor pre ovih utakmica. Bobi šatro ima ulogu nekakvog mentora pa će izgleda ostati u Hjustonu iako se ore ovih utakmica pominjalo da ide u Italiju.

Link to comment
33 minutes ago, Heaviside said:

Zamerati mu previše promena u sastavu je možda preterano sa obzirom na okolnosti, ali ja mislim da je i u tom domenu pogrešio i da je trebalo da pokuša da napravi neko jezgro igrača za koje zna da će biti dostupni. Mada i to je dosta do saveza i povezano je sa problemom neodazivanja i nekorektnog odnosa igrača koji ne komuniciraju pravovremeno i iskreno sa savezom.


Titula ili dobar plasman je u sustini visemescni, a mozda i visegodisnji projekat. Selektor, trener je egzekucija, izvrsni deo; on treba da se bavim svojim primarnim poslom.

 

Potreban je ekvivalent klasicnom PM koji vodi racuna o ljudskim resursima u projektu ergo igracima ko je zdrav, bolestan, povredjen, ko hoce, nece i sta ce sa tim, tj kako se krpi u slucaju otkaza. Razgovara sa njima, obezbedjuje finansijske garancije i osiguranja i planira sta ako. Tolike pare se uloze i opet oruk organizacija.

 

I istovremeno neko ko kontaktira one koji obezbedjuju uslove za igranje. Neka vrsta logistike u odnosu na spoljni svet, a ne iju nema struje. 
U ovoj prici u savezu mnogo pozera, uz izvinjenje ljudima koji bi mogli nesto, ali im ne daju da rade. 

 

33 minutes ago, Heaviside said:

 

I ja sam bio i dalje sam za mlađeg čoveka, zadržao bih Kokoškova. Samo što takvom čoveku treba sistem iza njega, da situacija bude uređena, da savez ima dobru komunikaciju sa igračima, da se unapred zna na koga može da se računa i tako dalje. Danilović je takođe SFRJ kadar i ima filozofiju da je trener u stvari menadžer, centralna figura organizacije i da on treba da juri igrače, ubeđuje ih i preuzima ogroman deo posla i van terena. Mlađi treneri to ne znaju i ne žele da rade. Videlo se to i iz izjava Kokoškova i iz Pešićevog opisa razgovara sa Danilovićem oko preuzimanja selektorske funkcije (ovi mlađi ne shvataju šta sve treba da se uradi, treba mi neko iskusan).


A sta radi Danilovic? Za sta prima platu? Iz tog razgovora ispada da su uzeli Pesica da bude Katica za sve.

To je profesionalni savez nije amatersko udruzenje.  U pravu su mladji treneri.
Stariji su to radili ponekad na poznanstvo jer su one prethodne trenirali kao decu.

 

Ali ok, neka bude sta biti mora.

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment

Koliko god da nas je jucerasnji poraz ukanalio i mentalno i rezultatski, doneo nam je mogucnost da dve najvaznije utakmice (Grcka doma i Turska tamo) igramo sa najboljim timom. Ako se skupimo i sastavimo da licimo na nesto, lako moze da se desi da izadjemo  sa 2-0 iz tog termina. U tom slucaju bi novembarski prozor bio odlucujuci. Partizan i Zvezda bi morali da puste svoje igrace po cenu jednog poraza u EL, uz ostatak koji ne igra EL mogao bi da se formira solidan tim, koji bi imao gostovanje u Britaniji da se koliko-toliko uigra i onda dobije Tursku. Svi igraci na koje se racuna bi morali vec posle avgustovskog termina da budu obavesteni da ce igrati u novembru. 

 

Mislim da nam se ovo desilo jer niko nije verovao u tu mogucnost i pored upozorenja iz ranijih kvalifikacija u kojima smo se provlacili. Nece biti lako, ali ako se ukljuci alarm i digne mobilizacija na maksimum, uopste nije nemoguce.

Edited by J.R. Cash
  • +1 6
Link to comment

@Moonwalker

Slažem se sa tobom da tako treba, ali to nije način na koji je ikada funkcionisao naš savez. Selektor je centralna figura, menadžer i ekspert u isto vreme. Ako pogledaš intervjue naših starijih trenera videćeš da i oni to tako vide. Neki koji se nisu adaptirali kao Vujošević i Đurović zbog toga nisu u inostranstvu imali dobre karijere. 

 

Imaš primere Radonjića i Vujoševića kao dve generacije. Ovaj prvi kada ga pitaju "da li ćete uraditi to i to" za nešto što nema veze sa terenom, on odgovora sa "ja sigurno neću" i ne komentariše više. Ovaj drugi je na presu posle utakmica kandidovao teme™ koje nekada prevazilaze i klub, a kamoli ekspertski domen košarkaškog trenera. Ovom drugom je Danilović bio šef.

 

Šta radi Danilović stvarno ne znam. Pretpostavljam da ima kontakt sa SNS-om preko koga navlači pare i da se tu što se njega tiče njegov posao završava.

Edited by Heaviside
Link to comment
18 hours ago, Fakundo Sava said:

Ajd odma da pitam 

Da li se deli nekome wild card :whistle:

 

Dva puta dunsteri izgubili od Belgije,more mrš 

 

 

Jedino to moze da spasi sns reprezentaciju sa PSD na celu. Nadam se i Panteru u avgustu. Sad nam je najpotrebniji... :fantom:

Link to comment

Ma on je samo zaslužan za uspjehe, za neuspjehe su uvijek krivi neki drugi. Srećom, tu su provjereni SNS kadrovi Krle, Tomašević i slični, sad će oni nas da izvuku, dok si reko izbori. 

  • +1 3
Link to comment
5 minutes ago, April said:

 

Ovo ozbiljno mislim


U kom periodu se on motao oko reprezentativne kosarke? Zaboravlja se.

On je djubre, ali skolovano. I sa nekim radnim iskustvom van sporta i politike.

Edited by Moonwalker
Link to comment
2 minutes ago, Moonwalker said:


U kom periodu se on motao oko reprezentativne kosarke? Zaboravlja se.

On je djubre, ali skolovano. I sa nekim radnim iskustvom van sporta i politike.

Uzeo je titule u Atini i drugo mesto na Olimpijadi, a uzeo bi i u Barseloni da ga nisu smenili. Nezavisno od toga, dokazao se u FMP, iskusan je i zna. 

E sad, može Čović iz politike, ali politika ne može iz njega, to je već druga priča.

Link to comment

@ Mun

 

U vezi menadžera repke, apsolutno je neophodan, probali su npr. sa Paspaljem i on je uspeo da okupi ekipu.

Apsolutno se slažem da je problem br.1 blejanje Danilovića i da bi moderan menadžment začas vratio Srbiju u košarku, to čak ne bi bilo teško. Ovo sa trenerima koji dovode igrače na svoj stari autoritet više ne fercera.

  • +1 3
  • -1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...