Jump to content

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

9 minutes ago, goofs said:

Nije vaterpolo bas dobar izbor za ove takticke glavologije. To je jedan od retkih sportova gde napadac sa loptom nema izrazitu prednost 1na1. Ako se ne varam, odbrana cak sme da ga potopi dokle god je ovom ruka na lopti.

Više ne smije ako je napadac najbliži golu. Tada je penal. U ostalim slučajevima može da ti otkine ruku i neće biti faul.

Problem vaterpola je što nema igre 1 na 1. Preciznije ne postoji (osim kao incident) način da se driblingom napravi višak iz čega bi se razvijale neke akcije.

Manje-vise sve se svodi na igru na 2m i realizaciju igrača više, te na jak tempo kolektivnog plivanja iz čega se daju golovi na nepostavljenu odbranu.

 

 

Link to comment
  • Replies 26.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    955

  • pbg12345

    910

5 hours ago, goofs said:

Nije vaterpolo bas dobar izbor za ove takticke glavologije. To je jedan od retkih sportova gde napadac sa loptom nema izrazitu prednost 1na1. Ako se ne varam, odbrana cak sme da ga potopi dokle god je ovom ruka na lopti.

 

ništa, onda forsiraš ovo za 1v0 kontre :)

postaviš svih 6 u odbranu, protivnici kad krenu da organizuju napad tvoj jedan igrač samo otpliva na sredinu bazena i tamo čeka kontru, a ostali se brane 5v6

ne verujem da bi njihov trener naredio svojima da odustanu od igrača više da bi branio tu eventualnu kontru. verovatno i bi, ali tek ako bi prethodno dobio po nosu i počeo da gubi npr 3 razlike

 

Link to comment
1 hour ago, Heaviside said:

I to je sve OK, i da ga Sale ne pozove, bez da nam saopšti razlog i da se Kalina uvredi i kaže da se za razloge mora pitati Đorđević jer "ne zna šta mu je tada bilo u glavi". 

 

U cilju pokusaja konstruktivne rasprave :) moje misljenje je drugacije, jer Kalinic ovom izjavom prebacuje loptu na Salov teren i pravi se lud, u fazonu "ne znam ja nista o tome", pa jos i "ne secam se sta mi je rekao". Kao sto si i sam napomenuo, momak nije ni izbliza toliko glup da bi se pravio takvim. Pri tom je poprilicno jasno sta se desilo tada i odakle je dosla ideja da se on ne pozove, iako nismo dobili direktne odgovore na to, potezi Djordjevica tada i posle SPa, cinjenica da mu nije ponudjen novi ugovor, a i sad ove gluposti sa javnim izvinjenjem...

 

Ovako od citaoca maltene pravis budalu. Uz to treba napomenuti i da je i Ozmo ispao debil ovde, opet u svetlu skorasnjih dogadjaja, morao je znati da od Kalinica nece dobiti bilo kakav direktan i konkretan odgovor, zasto onda uopste potezati pricu o tome. Mozda je i ta izjava deo te procedure o "oprostu grehova", sto bi bila jos jedna u nizu pizdarija, tu Sale ni kriv ni duzan.

 

 

Link to comment

Ali vrlo je moguce da mu Sale nije dao nikakav direktan razlog nego da je okolisao. Kalina je rekao sve sto je njemu poznato. Razloge treba traziti od Saleta. 

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Pitali su i Đorđevića 100 puta za razloge nepozivanja i nije ni on jasno odgovorio. A on je zadužen za selekciju i na njemu je da je obrazloži, ne na igračima, ako uopšte postoji obaveza da se obrazlaže, a po meni ne postoji. Više mi je to u domenu dobre prakse i PR-a.

 

Ako je Sale Kalini stvarno otvoreno rekao da ga nije zvao zato što mu je Vučić to zabranio, onda je Kalinić u stvari više nego korektan prema Đorđeviću i kultu™. To bi narušilo Đorđevićev imidž i status legende, a i status košarkaške reprezentacije kao jedne od retkih oblasti na koju se ponosimo.

 

Ja lično verujem Kaliniću kada kaže da mu nisu jasno saopšteni razlozi. On ima problem da se suzdrži da ne sere previše, pa mi je zbog teško da poverujem da do sada ne bi rekao da je odstranjen iz političkih razloga ili šta god da mu je Sale saopštio.

Edited by Heaviside
  • +1 5
Link to comment
5 minutes ago, Heaviside said:

Pitali su i Đorđevića 100 puta za razloge nepozivanja i nije ni on jasno odgovorio. A on je zadužen za selekciju i na njemu je da je obrazloži, ne na igračima, ako uopšte postoji obaveza da se obrazlaže, a po meni ne postoji. Više mi je to u domenu dobre prakse i PR-a.

 

Ako je Sale Kalini stvarno otvoreno rekao da ga nije zvao zato što mu je Vučić to zabranio, onda je Kalinić u stvari više nego korektan prema Đorđeviću i kultu™. To bi narušilo Đorđevićev imidž i status legende, a i status košarkaške reprezentacije kao jedne od retkih oblasti na koju se ponosimo.

 

Ja lično verujem Kaliniću kada kaže da mu nisu jasno saopšteni razlozi. On ima problem da se suzdrži da ne sere previše, pa mi je zbog teško da poverujem da do sada ne bi rekao da je odstranjen iz političkih razloga ili šta god da mu je Sale saopštio.

 

moguće i ovo, a sa druge strane intervju deluje solidno ispeglano pa bi bilo zanimljivo čuti sirovu verziju, mislim nije da već od istog autora nismo imali krizni PR intervju sa dotičnim samo nedelju dana ranije

Link to comment
2 minutes ago, copkillah said:

 

moguće i ovo, a sa druge strane intervju deluje solidno ispeglano pa bi bilo zanimljivo čuti sirovu verziju, mislim nije da već od istog autora nismo imali krizni PR intervju sa dotičnim samo nedelju dana ranije

Mislim da je to čak isti intervju. Jbg, svakako si u pravu da Kalinić ume previše da kenja i očigledno da sada vode računa kada su njegova obraćanja javnosti u pitanju.

Link to comment

Koji su Kalinini gresi? 

Od mene ima plus što je za Kosovo rekao kako jeste, sad, da li je to pametno reći javno, očigledno za njega nije bilo.

Znamo da drka u kameru, realno, svi drkamo, pa ne vidim ni tu neki problem.

Šta je još zgrešio?

  • +1 2
Link to comment

Jeste se izigrali, da stavimo katanac do sledećeg prozora ili dok se ne oporavi selektor, ili da pustim da ovo eskalira pa da onda ide sve na vijeće

Link to comment
2 minutes ago, James Marshall said:

Jeste se izigrali, da stavimo katanac do sledećeg prozora ili dok se ne oporavi selektor, ili da pustim da ovo eskalira pa da onda ide sve na vijeće

 

Ako neko krsi pravila, sankcionisi ga. Ako ne, pusti da se vodi rasprava..

Link to comment

Ne moze se kroz zivot bez bekova i plejmejkera a nasa kosarka, srpska reprezentacija,  ima jednog i po igraca na tim pozicijama a to su Bogdanovic i Micic, mnogo smo tuzni trenutno.

Link to comment
23 hours ago, Jimmy Kowalski said:

 

Ako neko krsi pravila, sankcionisi ga. Ako ne, pusti da se vodi rasprava..

 

Kolega Marshall pokušava da izbegne sankcionisanje. U svakom slučaju je bilo nemoguće razdvojiti normalan deo rasprave od patkometrije i zbog toga je sve otišlo na Deponiju. Ko baš mora da nastavlja o Kalini i šta reprezentacija gubi/dobija sa njim, može tamo da nastavi.

Link to comment

Nepotrebno ste to uradili. Niti je to neko trazio, niti je rasprava bila nesto posebno usijana i sl, da bi zahtevala intervenciju moderacije. 

 

Sankcionisanje ne mora da bude odmah ban, moze i da se obrise post, kada je vec dezuran moderator na temi. Nije da je bilo gomila takvih postova. Moze i da se ostavi post, ali izbrise komentar uz poruku moderatora forumasu da takvi komentari nisu dozvoljeni i da ce sledeci put biti i banovan ako napise nesto slicno.

 

Ali jebiga, vama je lakse da nas sve djuture ubacite u tor i kazete za bolje i niste. Vec sam vas kritikovao zbog tog nacina moderisannja, ali vi i dalje drzite isti kurs.   

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...