Jump to content

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

u vaterpolu je lako uraditi analitiku koja će imati pokriće u realnosti jer imaš velik sample size igranja odbrane sa igračem manje. i ako nisi baš mnogo loš u tome onda bi ta strategija mogla da razbija.

Link to comment
  • Replies 26.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    955

  • pbg12345

    910

14 minutes ago, Svarog said:

 

Ja sam jednom igrao na nekom prvenstvu Srbije u rukometu u mlađim kategorijama protiv ekipe koja je zaista to i praktikovala, i to čitav turnir. Bez srednjeg beka, uz dvojicu gromada u sredini koji tuku sa 10-11 metara (što je u mlađim kategorijama ono baš ozbiljno). I jednim "duljajem" koji čeka negde na polovini da seče kontre. Tiha jeza. Ako se dobro sećam dobili smo ih relativno lako.

Jel se možeš prisetiti koja je to  ekipa?

Link to comment
5 minutes ago, Filozof manijak said:

Jel se možeš prisetiti koja je to  ekipa?

 

Nema šanse, bilo je pre više od 25 godina. A nisam siguran ni tad do sam znao uvek protiv koga igramo :)

U glavi mi je da su imali ljubičaste neke dresove, a možda sam to potpuno pomešao :D :sad:

 

Inače, ovo sam skroz pogrešno skonto.

Ovde se priča o ostavljanju čoveka u napadu, a ovi moji rukometaši su ostavljali jednog u odbrani.

Edited by Svarog
Link to comment
14 minutes ago, Svarog said:

Inače, ovo sam skroz pogrešno skonto.

Ovde se priča o ostavljanju čoveka u napadu, a ovi moji rukometaši su ostavljali jednog u odbrani.

 

To mi se cini bas naopako, uvek bih radije birao da igram odbranu sa igracem manje nego napad sa igracem manje. Pri tom u toj postavci, ovaj visak ti u dobro odbranjenom napadu maltene garantuje cist gol, dok ti ovako kao zadnji vezni garantuje samo sprecavanje kontre 1na1, manji benefit.

 

Samo razmisljam naglas :)

  • +1 1
Link to comment
Just now, goofs said:

 

To mi se cini bas naopako, uvek bih radije birao da igram odbranu sa igracem manje nego napad sa igracem manje. Pri tom u toj postavci, ovaj visak ti u dobro odbranjenom napadu maltene garantuje cist gol, dok ti ovako kao zadnji vezni garantuje samo sprecavanje kontre 1na1, manji benefit.

 

Samo razmisljam naglas :)

bukvalno, o ovome se vise puta pricalo i svima nam je nekad palo na um :D 

ovo svarogovo prvi put cujem i zaista zvuci suludo

Link to comment
1 hour ago, omiljeni said:

...

btw ovo za igranje odbrane sa igračem manje a da jedan ostane u ofsajdu na sredini terena

...

 

 

Jel bio neki igrač Zadra najbolji strelac na utakmici, dao skoro 100 koševa, to važilo za rekord evropskih takmičenja?

Bila neka utakmica na Kipru, njega ostavili u ofsajdu i igrali sa četvoricom u odbrani. Igrali Popović, Komazec, Vranković...

Da li beše Babić?

Edited by Mark Rothko
Link to comment
9 minutes ago, Mark Rothko said:

 

 

Jel bio neki igrač Zadra najbolji strelac na utakmici, dao skoro 100 koševa, to važilo za rekord evropskih takmičenja?

Bila neka utakmica na Kipru, njega ostavili u ofsajdu i igrali sa četvoricom u odbrani. Igrali Popović, Komazec, Vranković...

Da li beše Babić?

 

Jeste, Zdenko Babic. Dao 144 poena..

  • +1 1
Link to comment

Kad sam ja trenirao kosarku, neke 1850-e, postojao je tim koji je (u mladjim kategorijama) sve utakmice igrao sa jednim gracem u ofsajdu.

 

Mislim da se klub zvao Prele Basket. Vlasnik (ili sta god) im je bio Boza Spasic, igrali smo sa njima 10-ak puta, nijednu utakmicu nije propustio.

Link to comment

Kad je to bilo, koje godine? :)

 

Odgovorno tvrdim da to nije bio Prele Basket :lol: znam zato sto sam svoje prve korake odradio bas u tom klubu :) a nije dugo postojao, samo par godina. Inace u generaciji su bili i Kosta Perovic i Igor Milosevic (momak sto je igrao u Grckoj dugo, jedno vreme i u Zvezdi).

 

A vlasnik kluba, ako se ne varam, bio je Zoran Prelevic (Prele jelte), igrao u Radnickom 70ih.

Link to comment
2 hours ago, omiljeni said:

u vaterpolu je lako uraditi analitiku koja će imati pokriće u realnosti jer imaš velik sample size igranja odbrane sa igračem manje. i ako nisi baš mnogo loš u tome onda bi ta strategija mogla da razbija.

 

Lako je odgovoriti na tvoju taktiku i okrneuti je protiv tebe. Ostave coveka sa tvojim, poniste ti prednost, a napadaju 5 na 5, sto je lakse od 6 na 6.

  • +1 1
Link to comment
Just now, J.R. Cash said:

 

Lako je odgovoriti na tvoju taktiku i okrneuti je protiv tebe. Ostave coveka sa tvojim, poniste ti prednost, a napadaju 5 na 5, sto je lakse od 6 na 6.

 

Nije baš tako prosto. Najpre, to niko ne bi očekivao na utakmici Lige Šampiona već se to viđa ugalvnom kod kadeta i kad je Zadar 18 puta jači od nekih Kiprana pa se sprdaju. Ovde je reč o Dinamu iz Tbilisija koji će u ligi šampiona odigrati dal beše 14 utakmica i ako pobede 3 utakmice tamo će da se otvara šampanjac kao da su osvojili trofej.

Sigurno ćeš dobiti priliku za barem par napada na taj način. Verovatno i mnogo više jer Olimpijakos, italijanski i srpski klubovi neće odmah da reaguju na svaku promenu autsajdera iz Gruzije.

A i oni nisu jedini koji mogu da se prilagode. Ako počnu da dobijaju po nosu od underdoga i onda odluče da napadaju 5v5 onda i ti možeš ipak da spustiš u odbranu i tog svog čoveka iz ofsajda, pa da igrate klasičan 6v6. ili da pristaneš na 5v5 igru, a da onda nemaš čist 1v0 kontru već da igraš na polukontre. Pašće i tvoj procenat realizacije kontre, ali će pasti i njihov % šuta jer više nemaju igrača više.

 

Kod vaterpola je i ova strategija dosta opasnija nego u košarci/rukometu jer se odbrane mnogo sporije vraćaju nazad posle promašaja i procenat realizacije tih 1v0 kontri može biti skoro besprekoran. Golman će da baca kontre kao da je quarterback u svim situacijama, ali razlika između plivanja i trčanja nije baš nešto što može da se zanemari.

Link to comment

Nije vaterpolo bas dobar izbor za ove takticke glavologije. To je jedan od retkih sportova gde napadac sa loptom nema izrazitu prednost 1na1. Ako se ne varam, odbrana cak sme da ga potopi dokle god je ovom ruka na lopti.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...