Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

Sto nebi imali sansu da igraju egal i dobiju dream team? 1987 je Bormio generacija odvalila Gary Paytona, Larry Johnsona, Stacy Augmona + broj buducih NBA igraca, od zivota dva puta. Jugoplastika igrala egal sa Denverom 1989te. Sto se tice 1992, Hrvatske, i igranja protiv amera, tom timu je prvi centar bio jebeni Arapovic a plejevi Gregov i Alanovic.

 

Jeste da su imali 4 super igraca u Toniju, Dini, Drazenu i Arijanu, i solidne epizodiste u Vrankovicu i Perasovicu, ali tanko je to za 40 minuta protiv bilo koga, a kamoli protiv dream tima. Dodaj tom mixu Zdovca, Danilovica, Vladu, Paspalja, Savica, Rebacu i ima tu duzine da se mjeri sa amerima 40 minuta. Ne kazem da bi dobili, ali nebi bilo x razlike...  

Link to comment
  • Replies 26.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    954

  • pbg12345

    909

Bilo bi minimum 20 razlike, laganih.

Možda bi mi malo pokazali zube u prvom poluvremenu što bi njih samo motivisalo da stisnu malo jače u drugom i postave stvari na svom mjestu.

 

Ovo je naravno moje mišljenje.

  • +1 1
Link to comment

imali smo jednog igrača u petroci NBA tima i dva 6. igrača. verovatno bi igrali egal utakmicu protiv Denvera možda čak i protiv nekog boljeg tima, na letnjem turniru itd.   ali protiv Allstar tima verovatno najjače NBA  generacije  ikada,  u finalu OI,  malo teže

 

Edited by levi
  • +1 2
Link to comment

tako i kad mi nabijemo Finsku ili tako neke 30-40 razlike, pa se oni posle toga još decenijama pitaju dal bi nas ipak mrknuli da se nisu razjebali sa Švedima jer bi u tom slučaju imali dosta dužu klupu

  • Haha 6
Link to comment

Mnogi zaboravljaju da su Magic i Bird bili rekreativci 1992 godine, ovaj drugi je bio polu invalid . Tacno smo trebali jedni druge  kako  da bi odigrali  egal utakmicu sa  amerikancima  i slazem se sa Dudom da bi i bilo tako u Barseloni .

Edited by Micko8
  • +1 1
Link to comment

Nesto mi pade na pamet. Na koju foru je Hrvatska ucestvovala na OI92? Kako su uspeli da se kvalifikuju kad nisu igrali nista pre toga, a ne verujem da su bili umesto Jugoslavije.

Link to comment

Ako se dobro sjecam Bora Stankovic je zasluzan za to. Isto kao sto je zasluzan da smo mi dobili sansu da igramo na Evropskom prevenstvu 1995te. Covjek van svog vremena, koji je bio kosarka, pripadao svima, i nije se bavio malim stvarima... 

  • +1 5
Link to comment
1 hour ago, omiljeni said:

tako i kad mi nabijemo Finsku ili tako neke 30-40 razlike, pa se oni posle toga još decenijama pitaju dal bi nas ipak mrknuli da se nisu razjebali sa Švedima jer bi u tom slučaju imali dosta dužu klupu

 

Legitimno ako su igrali kosarku, osvojili koju medalju i imali nekog uspjeha u istoj. Ako ne onda je gornje navedeno prdenje u vjetar...

  • +1 1
Link to comment

Igrao se kvalifikacioni turnir za evropske reprezentacije, bukvalno mini-evropsko prvenstvo. Prosli Litvanci, Rusi, Hrvatska i Švabe, Slovenci izvisili za pedalj, najvise jerbo su Hrvati izgubili od Švaba u prvoj rundi takmičenja.

 

Sad, ovaj turnir bi se igrao i ovako i onako, za dodatna mesta pored šampiona Evrope, ali verovatno ne u ovom formatu i sa ovoliko ekipa. Ovako pošto šampiona nije bilo najlakše/najfer je bilo gurnuti sve pa nek razigraju.

Link to comment
2 hours ago, levi said:

imali smo jednog igrača u petroci NBA tima i dva 6. igrača. verovatno bi igrali egal utakmicu protiv Denvera možda čak i protiv nekog boljeg tima, na letnjem turniru itd.   ali protiv Allstar tima verovatno najjače NBA  generacije  ikada,  u finalu OI,  malo teže

 

postoji mnogo argumenata za laku pobedu amera, ali status jugo igraca u nba 92 to sigurno nije

i nismo imali nikakve 6te igrace tad, vec divca u petorci lejkersa, koji je 91 igrao finale lige i drazena u petorci netsa sa 20+ poena po utakmici

u periodu kad je nba tek otkrila evropske igrace van koledza

 

ostali, osim stojka koji je imao malu ulogu nisu jos ni zaigrali tamo

 

to sto je u pitanju finale OI, zbog pravila je prednost yu tima, a ne usa

Link to comment
2 hours ago, omiljeni said:

tako i kad mi nabijemo Finsku ili tako neke 30-40 razlike, pa se oni posle toga još decenijama pitaju dal bi nas ipak mrknuli da se nisu razjebali sa Švedima jer bi u tom slučaju imali dosta dužu klupu

verovatno postoji gluplja sala na zadatu temu, ali i ti se svojski potrudio

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

Ma da, tih 32 razlike što su Hrvati popili u poslednjih 12 minuta je zapravo senzacionalan uspeh. Resto Sfrj ne bi za života tih 32 spustio na 29

Poslato sa ELS-N39 pomoću Tapatoka

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...