Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

imam utisak da pricamo o razlicitim kolacima, moji mirisali predivno i bili ukusni, mozda bih i rekla da nam se ukusi razlikuju zbog ovog putera sto ne volis, al desetak ih je ljudi probalo, svima se dopao. enivej, pita, ne moze brze i bezbolnije od ove, ne znam kakva je, al je ajvi pravila skoro, ona ce znati.

Link to comment
enivej, pita, ne moze brze i bezbolnije od ove, ne znam kakva je, al je ajvi pravila skoro, ona ce znati.
:lolol: pravila sam skoro i ispalo super,nije loše jer je jednostavno mada je ipak moj favorit sa jabukama old skul lenja pita sa prhkim testom i tome nema zamene..samo moj recept se razlikuje jer nema taj preliv od mleka,ulja i jaja i opušteno se slaže na papir za pečenje bez podmazivanja ..i ja narendam malo muskatnog oraščića u koruhttp://www.coolinarika.com/recept/sipana-pita-od-jabuka/
Link to comment
Reci mi, ivy, da li je testo zrnasto, da li na jeziku ili nepcu osetiš malo taj griz?
pa da ali malo,nije strasno,misim natopi se to koliko je moguce i bude mekano i socno pa se konzistencija ni ne oseti preterano..jedino mi gornja kora bude bas grizasta ali moze da se otrese visak..mozda zato nije lose staviti onaj preliv u cmrljinom receptu..ali ja nisam znala za taj recept,mozda sledeci put i ja prelijem..nemam pojma,jedino da napravis pa probas,bas je lako i neskupo
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...