Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Vreme potrebno za pripremu.Pročitao u pola 6, eno ih u rerni sada :DSamo mi žao, kada razmislim, što nisam i tri, četiri kašike livadskog meda ubacio u smešu. Inače ja sam i suvo grožđe i šljive suve, potopljeno malo u belo vino, i pečeni lešnik. Mljac, jedva čekam.

Link to comment
ne razumem™, kako to mislite ekstra sos kad burger ide sa linije? jel mala potraznja pa ga sklapaju tek posto narucite?
Valjda misli na ekstra kesice
a pa ne. kao i za big mac/mcchicken, mozes da prohtevas vise samog sosa u sendvicu. kul opcija, samo se ceka par mina duze.
Link to comment

pazi, ne isprobah, ali nedje procitah, da čak i u običan hamburger, ili čizburger, možeš da dobiješ, recimo big mac sos, ako išteš.za extra sos, pak tvrdim: po sredi je mnogo puta proverena varijanta.

Link to comment
ne razumem™, kako to mislite ekstra sos kad burger ide sa linije? jel mala potraznja pa ga sklapaju tek posto narucite?
Ja to redovno isprobavam to za Big Mek, samo nisam znao da vazi i za ostale sosove. Inace sigurno ne moze da se stavi ni u jedan drugi sendvic kao ni van toga (znam i to sam pitao :( ) jeste da se ceka minut-dva ali se dobije najsveziji big mek i dupli sos.A u Amerikama moze da se dobije big mek sos uz pomfrit za dzabe...
Link to comment
a, ovaj, sta je ovde lajt?
pa sta nije, potpuno bezgresni kolac.
Nije loše, mada nisam oduševljen.
aj molim te, koliko nema nicega, kolac je strava. a i lepo su ti ispali:)
Link to comment

ma nisam primetio recept, samo video sliku, a po njoj mi deluju onako hranljivi :Di ne obracajte paznju na mene inace kad se radi o slatkisima, ja ih i ne jedem.

Link to comment
pa sta nije, potpuno bezgresni kolac.aj molim te, koliko nema nicega, kolac je strava. a i lepo su ti ispali:)
Pa sad, ne miriše prijatno, tekstura je upitna, ukus je onako, da je malo kiselije bilo bi bolje, obradujem se samo kada zagrizem suvu grožđicu ili lešnik. Ali da mi je rešilo problem večere, i doručka sutra a možda i užine na poslu, jeste, i to brzo, lako i jeftino. I to je nešto.Ja sam u stvari hteo pitu od jabuka, ali ne lenju...ni od lisnatog test (u stvari jeo bi ali samo babinu, a ona nije pravila desetak godina), ni od kiselog. Pravio sam jednom prilikom neku brzu, čudno testo, razvlači se tanko pa se filuje, fil ispao super a testo ostalo tanano i tvrdo sa jakim ukusom putera koji ja ne volim, tako da gledam nešto drugo da smislim...probao sam i one frikomove, nove, nije loš fil, ali malo to, za te novce.Tako da ako neko ima ideju tj. recep za brzu i bezbolnu pitu od jabuka neka kaže. Može i kiselo testo i obično i lisnato, sve bih probao, ali da je mamojeb, što bi rekli na ovom delu foruma.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...