Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

kod ljubice na adi, odlican 5, preporuka

 

455919acde431c8e4b227b7e1f3e3c23.jpg57dfe779b41832bca67faae581419e35.jpge1ba7b95d9b7811804c1094bf67d835b.jpgfd82bcd5c88cdd104a4b08fbf28bd0af.jpg6d157f966fd903855ff2685aa6ff572e.jpge67d554e6af5e6fba65313005e2beb7b.jpg

ovo izgleda sve po ps-u.

jel to splav sa zvanicnim imenom Dorotea Ljubica?

Link to comment

kako bre rano

 

 

pa kako nije..odakle je taj bostan?

 

sve dok ne bude zreo iz baste sa naseg podneblja to je sve rano..a ovde u basti tek tikvice rastu

Link to comment

da to je taj dorotea ljubica, na savskoj strani, odmah pored stanice za camce koji voze na nbg.

vrlo pristojno mesto, ljubica je mama, sluze sinovi blizanci, lepa klijentela, normalan svet - nema skorojevica, sasvim domacinska atmosfera.  za velikim stolom je bilo 15-tak ljudi sa akusticnom gitarom, svirali cobija, olivera, misu kovaca, pristojno i nenametljivo. na kraju zapevala cela kafana.

racun za dvoje sa vinom je bio 3000 dinara, od toga je jedino corba bila skuplja, 300 din ali je vredela svake par plus sto je bilo i za zenu. poseban rispekt za ribu sa grila, elektricnog ali nema veze, samo da nije friteza ili lose upotrebljena talandara.

Edited by yolo
Link to comment

pa kako nije..odakle je taj bostan?

 

sve dok ne bude zreo iz baste sa naseg podneblja to je sve rano..a ovde u basti tek tikvice rastu

 

 

e to i mene zanima, znam da je u beogradu sve grcki uvoz ali me zbunilo to sto sam juce kolima prosao pored kuzmina gde na putu ima nekoliko onih tezgi gde se preko leta prodaje bostan iz kraja. oni su ga vec sada imali po istoj beogradskoj ceni, 100 din za kilo. ako su i oni uzeli bostan iz grcke da bi poceli da rade, onda stvarno.

Link to comment

e to i mene zanima, znam da je u beogradu sve grcki uvoz ali me zbunilo to sto sam juce kolima prosao pored kuzmina gde na putu ima nekoliko onih tezgi gde se preko leta prodaje bostan iz kraja. oni su ga vec sada imali po istoj beogradskoj ceni, 100 din za kilo. ako su i oni uzeli bostan iz grcke da bi poceli da rade, onda stvarno.

Gazzo prijatelju, 40 kinte kila u Maxiju
Link to comment

Jbte ja još ni dinju ni lubenicu probao nisam!

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Ja lubenicu ni video nisam. Na dinju sam naleteo danas na Bajloniju pa cu je veceras probati.

Link to comment

Vrativsi se sa planine videh, jutros, prvi kamion sa lubenicama na Bulevaru.

 

Ali, ne kupujem dok moj Bosanac ne donese i ne ohladi prvu turu.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Ljudi se užele sezonskog voća (i povrća) i onda ga preplaćuju. Ja nemam takve porive a možda sam i skloniji samokontroli, čitaj - stipsa. Sada je sezona jagoda i uglavnom njih tamanim. Još malo kada padne cena trešnjama i na njih ću da navalim. Bostan, da ga jedem, bi mi bio na meniju kada košta 13 dinara za kg.

Edited by pacey defender
Link to comment

pa i ja sam takav, pored toga toliko se prezderem lubenica po 13 dinara da me to drzi sledecih 10 meseci pa odolevam. ovo sto rene pise za 40 din nisam video, kod mene u piljarnici poslednje sto sam video je 90

Link to comment

Još malo kada padne cena trešnjama i na njih ću da navalim. 

Moje vec i sa drveta popadale. Nema vise jestivih na drvetu i samo padaju prezrele neobrane :(

 

Valjda je ova moja burlat. Znam da uvek rano sazri.

 

Sad kradem visnje kad vozim bajk :)

 

Jos malo pa ce dzenarike i kupine. Iako dajem brdo para za voce najsladje mi je kad je dzabe.

Edited by katamaran
Link to comment

Probala sam lubenicu iz Idee,  italijanska 70 din/ kg. Sveža, sočna, crvena, malo koštica, tanka kora, ali  nije  dovoljno slatka (može to bolje).

Edited by halloween
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...