Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

moj bureki sa sirom i ladan jogurt.

E darling, dobar ti je burek, pravio sam par puta. Mada sam napravio par modifikacija. Ali htedoh reci, bio juce kod nekih Turaka i vidim oni prave nesto slicno. Nisam cesto jeo turski burek, nije mi se svideo previse, ali uzecu kod ovih da uporedim.

Ima li negde (link za) recept, pitam za drugaricu :)
Link to comment

al dente spaghetti, na mulju promuljao nesto incuna i bela luka, ubacio malo paradajz soka, muljao dok tecnost nije redukovana, pobiberio, origanio, sjedinio. 

 

pojeo.

Link to comment

E darling, dobar ti je burek, pravio sam par puta. Mada sam napravio par modifikacija. Ali htedoh reci, bio juce kod nekih Turaka i vidim oni prave nesto slicno. Nisam cesto jeo turski burek, nije mi se svideo previse, ali uzecu kod ovih da uporedim.

 

fala. to sam i izvela iz recepta za turski burek. skajhajatrist je u pravu, kolicinu vode i vreme natapanja prilagoditi debljini i vlaznosti kora (kad sam pisala recept za forum, to je bilo jos dok sam usavrsavala metodu). ja nekad natapam tek desetak sekundi, izvestila sam se da procenim vreme. al ako se kore i previse natope, nema veze, ispasce neka ukusna burek popara, sve se to pojede, nije problem.

 

odlican mi je jer ga pravim s maslinovim uljem i dobrim sirom, nekad mesam sireve (super ukusni masni s pijace i prezidentov mladi iz kutije), nasla sam i najbolje kore za recept, to mi je najbrzi i najukusniji obrok u ovoj sezoni, i zato sto nema jaja, ne padne mi na zeludac ko giba.  

 

kad se ringla zagreje, peci ga na tihoj vatri, i stvarno pocni s manjim, od dve kore, na primer, da naucis princip, a posle mozes da majstorises s velikim.

 

par puta sam pravila i sa spanacem. list spanaca (bez drski i tvrdih delova, to je vazno jer se spanac kratko termicki obradjuje, nema vremena da drske omeksaju) iseckati na sitno, posoliti i gnjeciti rukama minut, dve, spanac ce uvenuti, postace intenzivno zelen i bice puno tamnozelene vode. dobro ga iscediti i taj suvarak umesati u sir. jako je ukusan. 

Link to comment

1 letnja klasika-pecena piletina,peceni mladi krompirici,pohovane tikvice,hladna salata-krastavac,mladi cluk,mladi bluk,mirodjija,jogurt  :wub:

leto je leto i predivno je  :heart:

Link to comment

Jedem kineski mix po onom receptu sa foruma, samo što sam jaako zaljutio. Preznojavanje na ovu vrućinu!

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...