Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

attachicon.gif18263973321_d45900354b_z.jpg

Brudet od lignji.

red patlidzana, red paradajza, red sira (feta, ovciji) mulje, biber, ljuta tucana. i tako nekoliko puta. sir na vrh + plus biber, tucana, mulje. u rernu na jedno pola sata. upravo stavio u rernu. odlican hleb i hladno ostro belo - ihaaaaajj! posle svez, iseckan i ohladjen ananas na koji se natovari par kasika grckog kiselog mleka.

 

e,da - patlidzan prethodno bacen u rernu onako ceo na jedno 45 minuta, zatim ohladjen, oljusten i nasecen na kriske.

 

sad ce, svaki minut...

trakice od tikvice, naribani ovčiji sir, izmrljven kikiriki i indijski orah, i nešto što se zove burginjon (naučila sam da izgovaram specijalno za ovu priliku)

nj-am

ne znam šta pre da spremam... sve zvuči bajno..

Link to comment

au kako ja volim da umocim hleb u ovaj topljeni sir, nista mi draze nema. sreca te ne zivim u francuskoj, valjali bi me niz ulicu kao bure. 

Link to comment

au kako ja volim da umocim hleb u ovaj topljeni sir, nista mi draze nema. sreca te ne zivim u francuskoj, valjali bi me niz ulicu kao bure. 

 

A oni tamo ne da se ne valjaju, nego šta više.

Link to comment

kada smo kod grilovanja, jeo sam povrce grilovano sto se kupi na meru iz vera, i vrlo je cool. imaju neki svoj zacin, nista posebno, ali je socno i sareno. nije prvi put da kupim kod njih tako nesto. + na rostiljskom tiganju belo, pilece meso.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...