Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

pa to da se sve spece lepo bez da nesto bude zivo i sta ti ja znam. sledeci put probam na ulju ili masti pa da vidim ima li razlike, kazu da puter lako ume da gori

Puter nikada sam, stavi i ulje ili mast, inače brzo izgori i postane tamno braon.

Ne stavljam biber u omlet, ne ide mi uz mladi sir.

Biber uvek stavljam kada pravim jaja na oko.

Link to comment

a kako se inache pravi omlet? ja sam mislila da svi tako :unsure:

 

a biber more, ja sebi mecem biber, ostali ne vole. dodushe ja bih u poslednje vreme i hleb biberila ^_^

 

nema inace, ali mozes da ga napravis na cetiri nacina, tj. cetvti nacin je malo nezgodan za nase podneblje, nisam video kod nas  ^_^

 

1. ispeces samo jednu stranu - ne preklapas

2. ispeces obe strane - ne preklapas

3. ispeces jednu stranu + preklopis

4.

 

 

 

@assuck, odlicno je to za prvi put. 

Link to comment

mene kad sam bio malji deca naucio jedan polaznik ugostiteljske u opatiji ovako: samo maslac, ali nikako na jaku vatru; kad sipas jaja, samo ih povremeno povlacis ka sredini tiganja. mislim da pravim najbolje omlete u historiji povijesti :)

doduse, to svako misli za sebe :D

Link to comment

ma zavisi koliko ti je jaka vatra i koliko dugo traje proces, ja uvek za jaja samo maslac (naravno ne za jaja na oko), a i za piletinu koju podlivam necim (limunom, vinom, sokom od narandze, ...)

Link to comment

speltu, ovsene pahuljice i mekinje, kokosovo brasno sa sojinom mlekom, samlevenim lanenim semenom i susamom. zasladila stevijom koju su mi doneli iz bolivije i koja je mnogo bolja od ovih nasih. nema onaj isprazno slatki ukus i nije gorka ako se pretera. /stevija je tamo endemicna vrsta pa je verovatno zato toliko dobra, a ova moja je i pomesana sa fruktozom 90%stevie+10% fruktoze/. naseckala i puno jagoda i bas odlicna poslastica ispala /a zbog lanenovog i susamovog semena trebala bi da bude i energetski zadovoljavajuca/  

Link to comment

ja ne mislim

ali za maslac generalno ide sa nekom drugom masnoćom, nisam ovo pisao samo za jaja

može i samo na maslacu, ali prečišćenom, tj, na maslu

meni tako najlepši ukus jaja

topla preporuka

Link to comment

može i samo na maslacu, ali prečišćenom, tj, na maslu

meni tako najlepši ukus jaja

topla preporuka

To je ono u kućnoj izvedbi sa ukuvavanjem pa procediš?
Link to comment

neznanova ja imam 100% steviu iz ameriku pa ima te iste prazne karakteristike koje kazes..ali je toliko malo koristim da mi je nebitno

 

 

 

i ja nau iting jaja ali bi se moglo reci da je to kajgana jer ima vise povrca nego jaja pa nema pravilan oblik,ali ja ionako ne patim od formalnosti... na masti sa tikvicama i malo slaninice,provansanskom mesavinom,so,biber

salata-mladi luk,krastavac,pavlaka

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...