Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Dinstani al dente brokoli preliven mileramom. Stomakougođajna kombinacija, ovo može i na topik- Da možete da jedete (i spremate) samo jedno jelo do kraja života..
mmmmmrnjau :slurp: nisam video na pijageru brokoli ovih dana tako da ništa od toga :(
Link to comment
domacinski skroz, ne valja kupovni. splacina.
Pa zato sam i pitao, zanima me kakav je sad paradajz za gazpaco? Inace, ja sam uvek tripovao da Spanci imaju neku specijalnu sortu paradajza koju koriste za gazpaco.
Link to comment

nemamo mi ovde mnogo izbora, ustvari jedan jedini paradajz, ovdasnji kanarijski. ako je nesto dobro ovde, to su sir, paradajz i krompir.ne znam za tu pricu oko specijalne sorte, verujem da je to ipak mudrolija bez pokrica.

Link to comment

ja jednom jela paradajz na splavu na bojani, sladak, sladak, ni pre, ni posle, nikad, nigde, bolji nisam jela. onda mi lokalci rekli da je taj paradajz i tito najvise voleo, pa da su mu ga redovno dostavljali. znao covek.

Link to comment

pilece belo samo obrnuto na tiganju. uz to patatas bravas, kuvani brokoli i salata. prste lizem...patatas bravas, super stvar a jednostavno. evo moja verzija:1. oljustim krompire i iseckam na kockice (4cmx4cm otprilike)2. malo mulja u tepsiju, tepsiju u rernu na 200 dok se ulje ne ugreje3. izvadim, ubacim krompir, posolim, izmesam da se krompiri naulje i nazad u rernu na jedno 15-20 minuta, negde da su na 2/3 pecenja4. u medjuvremenu u ciniju ubacim pelat (seckan paradajz iz konzerve, otprilike standardnu konzervu na 300g krompira), ubacim u taj paradajz par cenjeva sitno seckanog bluka i i par seckanih cilija i izmesam.5. kad je krompir negde na 2/3 pecenja, izvadim iz rerne, prelijem paradajzom, izmesam i nazad u rernu na jos jedno dvaes minuta.6. izvadim, pospem seckanim persunom, promesam i to je to

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...