Jump to content

New Now eating!


renne

Recommended Posts

tetkinu sarmu koja se krckala celu noc na smedrvcu na dvoristu,velicine 1-2 zalogaja,komada 7   :blush:

zeznula sam se jako pre sa supom i posle sa jagnjetinom iako je bila odlicna ipak je sarma bolja

Link to comment

od ovoga se ne dobija srcka.place mi se kad procitam takvo misljenje  :cry:

 

al dobro,to sam smo ja..

 

osim jedino sto ti nije bas zdarvo da jedes sirovo meso  :fantom:

Edited by ivy
Link to comment

osim jedino sto ti nije bas zdarvo da jedes sirovo meso  :fantom:

 

Ugrejem ja rernu na 250 stepeni, ubacim ovo ovako zacinjeno  s buterom, spustim odmah temp. na 200, sacekam jos  jedno 5-6 min, pa iskljucim rernu i ostavim u njoj jos 20tak min. Ovo je bio komad od 360 grama.

Od otopljenog butera i sokova koje je pustilo meso moze da se napravi izvrstan preliv ali danas nisam bio u tom fazonu.

Link to comment

Ugrejem ja rernu na 250 stepeni, ubacim ovo ovako zacinjeno  s buterom, spustim odmah temp. na 200, sacekam jos  jedno 5-6 min, pa iskljucim rernu i ostavim u njoj jos 20tak min. Ovo je bio komad od 360 grama.

Od otopljenog butera i sokova koje je pustilo meso moze da se napravi izvrstan preliv ali danas nisam bio u tom fazonu.

Cekaj sve u svemu oko 30 min i to opadajuca temp od 200 stepeni?Koje ti je ovo meso uopste?

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Cekaj sve u svemu oko 30 min i to opadajuca temp od 200 stepeni?Koje ti je ovo meso uopste?

 

 

malo parce ... a verovatno neki file 

Link to comment

Cekaj sve u svemu oko 30 min i to opadajuca temp od 200 stepeni?Koje ti je ovo meso uopste?

 

Pa oko 25-26 min sve zajedno, s tim sto se prvih 5-6 min zapece fino spolja, i napravi se jedno 3-4mm "well-done" sloj mesa, a ostalo vreme se u sustini kuva i unutra bude rozle.

 

Ovo je bio deo juneceg buta, a slikano pre nego sto je stavljeno u rerni (na teflonskoj podlozi za pizzu, preko koje je stavljen papir za pecenje).

 

Nisam slikao nakon sto je bilo gotovo - bio sam zauzet :)

Edited by JakeBlues
Link to comment

Uhhh dobro je ako je but ispao dobro...Obično but ume da se stegne pa ko đon...

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

izrendala pola tikvice,ocedila,izrendala 1 sargarepicu,isekla crni luk na polumesece,izrendala 3-4 mlada kormipica,umesala 2 jajeta,3kasike ovsenih mekinja

zacinila mirodjija,provansanska mesavina,malo ljutog,so,biber,beli luk

ispekla na masti kao pljeskavicice

uz to feta sir i mladi kupus salata :prolece: :p

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...