Jump to content

New Now eating!


renne

Recommended Posts

ma strava je, stapic je 1.15e. skuplje od seafooda...

 

 

 

druga slika je izlog konkurencije

 

hobotnica njam,

 

to je zgoditak, kada povratna karta košta 350€

Link to comment

ima svega u izlogu I crevaca I pacecih sija I glava I plodova mora.

 

9d2824926c444a3ffc14cbdf331b5a21.jpg

 

jelo se u kucnoj radinosti kod vredne domacice od 92 godine

 

0e927b02a9346d89d2cbb50fe1deb87f.jpg

 

967a5725d06e5cc95d81f1f20b9e987d.jpg

 

0c6b10b83916d3af664cde46c4e71e12.jpg

Link to comment

Kinezi smatraju da nisi jeo ako ne isflekaš sto :) za njih je jelo visceralna, bučna, mljackajuća, brekćuća i entuzijastična aktivnost, baš kao što je bilo i na Zapadu pre nego što su uspostavljena inhibirajuća i, što bi rekao jedan moj, "degutativna" pravila sa jedinom funkcijom da izbiju svako zadovoljstvo iz obroka.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Kinezi smatraju da nisi jeo ako ne isflekaš sto :) za njih je jelo visceralna, bučna, mljackajuća, brekćuća i entuzijastična aktivnost, baš kao što je bilo i na Zapadu pre nego što su uspostavljena inhibirajuća i, što bi rekao jedan moj, "degutativna" pravila sa jedinom funkcijom da izbiju svako zadovoljstvo iz obroka.

ja sam kineska majka kineskog potomstva. znala sam da ima neko objashnjenje ^_^

Link to comment

a šta će kad su gladna deca.

 

e nego setih se jedne fore, Kinezi pizde kad vide da neko čeprka štapićima po tanjiru u potrazi za boljim parčetom. kažu "jel to sebi grob kopaš". jedi šta ima i ne biraj.

Link to comment

ima i ona fora, u japanu, kada jedes ramen, srkanje rezanaca-usisavanje u usta [slurp] se podrazumeva.

 

sto se tice ovog stola sa kesom. kapiram na kraju, kada se zavrsi sa jelom, dodje neko da "pospremi" sto. pokupi tako sto sve sa kesom odnese u kuhinju na pranje, onako na ramenu :D bas bi bila fora, da ne kazem atrakcija :)

Edited by hoffnung
Link to comment

ima i ona fora, u japanu, kada jedes ramen, srkanje rezanaca-usisavanje u usta [slurp] se podrazumeva.

 

sto se tice ovog stola sa kesom. kapiram na kraju, kada se zavrsi sa jelom, dodje neko da "pospremi" sto. pokupi tako sto sve sa kesom odnese u kuhinju na pranje, onako na ramenu :D bas bi bila fora, da ne kazem atrakcija :)

I u Grckoj je pre EU vremena postojao odlican obicaj da u restoranu preko stolnjaka, a pre postavljanja stola i donosenja jela prostru neki tanak papir; jedes, usvinjis, sve se zavrsi, oni pokupe papir, zguzvaju ga...

Bilo mnogo dobro, odavno to nisam video.

Link to comment

nije to to, imas i onu foru kada jedes krabe u nekim restoranima posluze novine. ovo sto sam ja zamislio je vise atrakcija, da ne kazem smesno. zamisli kao sedis, jedes i zavrsis sa jelom. dolazi neko i pred tvojim ocima uzima onu kesu za coskove i sve sa tanjirima, casama.. skupi u tu kesu i okaci o svoje rame i odnese u kuhinju na pranje. :) sigurno nije nesto sto si imao prilike da vidis, a da ne pricam o tome da li bi bilo popularno videti isto to na youtube npr. :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...