Jump to content

New Now eating!


renne

Recommended Posts

kari, varivo od kelerabe, pirinač, salata od mladog kupusa, čokoladica after 8, komada 2.

 

edit  broj čokoladica

Edited by mammy two shoes
Link to comment

izeo skoro pa bolnicki obrok i nevidjeno mi je prijao.

 

krompirice obario i kad su bili gotovi iscedio vodu, obrnuo mlin sa solju nekoliko puta, ulio par kapi mulja i dobro protresao . za to vreme bacio sparoge na vreo tuch bez icega i ispekao da bude onako crnpurasto, kao s rostilja, nisam dirao neko vreme pa malo drndao posle. ubacio lososa u ugrejanu rernu (180c) na osam minuta (podesio tajmer) i kad je bilo gotovo sve slozio na tanjir i izeo. idealno! lososa sam posto sam ubacio krompir da se kuva posolio, pobiberio i nacedio pola limuna, stajao tako do nesto pre nego se krompir skuvao i sparoge ispekle tako da sve bude u isto vreme. nemam primedbe. uz to neki ostri sovinjon iz frizidera, evo pijem drugu casu. kad se sve slegne, izescu malo svezeg ananasa i popicu caj. sve zdravo a ne moze ukusnije. 

 

i svaki put kad ovako nesto izedem pitam se zasto ne bih mogao tako uvek. kao da ne znam odgovor... 

Link to comment

Kako da vas kolege (jos vise) zavole za 3 minuta :)

Jednostavan kolac od kakao-a (a la mafin) idealan za jutarnju kafu,a sprema se cela 3 min u mikrotalasnoj 

img20150430084432.jpg

Edited by Haralampije
Link to comment

I sad mislis da ces da se izvuces bez recepta? ;)

Ne ne evo ga  ;)

Za ovaj jednostavan kolac treba ti:

 

Mikrotalasna - 1 kom.

brasno 4 supene kasike

secer 4 supene kasike

kakao prah 4 supene kasike

mleko 3 supene kasike

ulje 3 supene kasike

jaje - 1 kom.

soda bikarbona na vr' noza

..........................

Sve sastojke sipas u ciniju i umutis za nekih cca 15 sec.Masu izlijes u keramicke solje (kao one za caj ili mleko) ali pazi da u svaku sipas samo do 1/3 zapremine iste.Solju stavis u mikrotalasnu na 3 minita,temperatura oko 650 C.Kad je gotovo,samo tankim nozem odvoji kolac od solje

I to je to!

Danas sam prvi put pravio i opet cu ali uz dodatak seckanih badema ili kandiranog voca,bice jos bolje!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...