Jump to content

New Now eating!


renne

Recommended Posts

sorry preleteo sam početak teksta pa nisam ukačio. skapirao sam kasnije zašto oslić. u nasledstvu mi je "oslić sa povrćem" i iz tog recpta bih izbacio neke povrćke tako da bih probao ovo tvoje. thx

Link to comment

moze, naveo sam tamo. moze som ali je jak. mislim, meni je somovina bas cool riba, ali za ovo je prejaka. list je odlicna alternativa, zato sto je blag kao oslic. u tome je fora. ako mislis da je neka riba blaga, slobodno je stavi. ja ne znam za druge ribe, a da su blage. btw, sta ti smeta kod oslica? sto se tice oslica, mozes u svakoj ribarnici da kupis. prvo gledas da li imaju filete, ako nemaju, kupis cele ribe i posle povadis kosti, ali to nije bas jednostavno ako nisi strucan. nisam ni ja, ali uradim nekako.

 

@renne + frank, nisam radio ovo u kesi, ali ako renne kaze da moze, verujem da je to sasvim ok. vidi sta ti vise odgovara. ja sam uglavnom piletinu u kese stavljao i super je. ovde jedino da imas neki sud veci - pleh dubok i samo stavis u isti i preklopis folijom.

Cenim da bi i skarpina i bakalar bili jos bolji od oslica,kome jel kao sto si rekao nista ne fali.Ceo oslic je bolji izbor ,samo ga odmrzni( ne bas 100%) bacis u kljucalu vodu na 1-2 min i onda lepo ocistis od koze i kicme ,drugih kostiju i nema.Dalje spremas kao te filete

Link to comment

lazni tart od spanaca..koji je preslan bez salate..

al sto solim ovih dana ko da ne postoji sutra,umrece mi bubrezi a nikako da se dozovem sa mozgom i da odmerim koliko treba,bolje i manje nego vise..nemam pojma sta mi je  :cry:

Link to comment

meni je poslednja kutija soli dosta slanija od prethodne pa takodje moram paziti.

pravio danas ovaj hoffnungov oslic plus rizoto - super ispalo, polizali se tanjiri :)

Link to comment

meni je poslednja kutija soli dosta slanija od prethodne pa takodje moram paziti.

pravio danas ovaj hoffnungov oslic plus rizoto - super ispalo, polizali se tanjiri :)

znaci ispalo super! ekstra! :)

Link to comment

:wub: uf dobro ti je to

 

 +milion za spanac svaki dan

 

a ja glaadnaa a rucak ovde gde sam tek sa sat :( nisam navikla da nemam pristup kuhinji i da ne rukovodim svojom ishranom :(

Link to comment

:wub: uf dobro ti je to

 

 +milion za spanac svaki dan

 

+1 bas si dobro sprzio ta srca i dzigu!

 

takodje plus za spanac. ja volim ovako pripremljen spanac, kao on sto je uradio. moja sveca ume da ga samo baci na puter dok ne uvene, ali meni se ne dopada tako.

 

ja rucao piletinu iz rerne sa mladim krompiricima + salata sa paradajzom/krastavcima/mlukom/persunom i muljem. + sveza ljuta papricica.

Link to comment

ostatak zelenog smutija koji sam si pravila za veceru ;-) nana je jedno savrsenstvo, ona u tim sumnjivim zelenim napitcima prekriva sve neprijatne ukuse i daje bas neki egzoticni smek.  i ovaj sam pravila sa njom  - sa sakom nane, greni smit jabukom, kivijem, 2 cm korena djumbira, par listova rastana, dva iscepkana lista kelja, 4-5 cvetica brokolija i sakom /u rukavici :-)/ mlade sveze koprive. divota!

Edited by nezvanova
Link to comment

Po receptu majstora hoffnunga pravio sam riblji slozenac :) Umesto oslica stavio sam bakaljau,ostalo sve ispostovao i zaista ukusno.Prilog - bareni proso.Sledeci put mozda dodam malo soja sosa ili fish/ostriga sosa,mislim da ne moze da skodi

 

img20150419145711.jpg

 

img20150419150203.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...