Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Rizoto od indijskih skampa(mada znam kako iza njih ostaju nepovratno slana bivsa pirincana polja)i spanskih pizdica(stvarno malih),malo ruzmarina,bibera,morske soli iz Izraela,koji kolutic limuna i malo vina .Poanta kuvanja ovog jednostavnog jela je u zalivanju istog :Lagavulinom pre a Laguninom malvazijom za vreme jela i posle...carski obed

Link to comment

salata, potaž šargarepa / tikvica, mirodjija, njoke s' pečurke.. mmmm

 

... i ikea tanjur :)

 

c715ed4a6c03bf72503484eb00cda479.jpg

 

^ probala taj krumpir, diiiivannnn, beli luk, morska so, maslinovo, rizmarin.. kombinacija snova!

ovo lici na na mini hobotnice, gle onu gore, ima oci :fantom:

Link to comment

salatu od rendane sargarepe,manje cvekle,jabuke sa puuno limuna,malo mulja,sakom oraha i tostiranih suncokretovih semenki

 

ne mogu vise nista da jedem..naredne nedelje sam  raw vegan sa po kojim jajetom

Edited by ivy
Link to comment

i meni hrana krece da izlazi na usi a pozivi na vecere, food parties i bahanalisanje ne prestaju. ziva sreca da sam se prepolovio krajem novembra posto bi sad vec rutinski prebacio stotku, i to vise na racun alkohola nego hrane. gadna stvar sa ovom zimom napolju je sto se teze napijem nego obicno i onda mi se crvena lampica pali mnogo kasnije. a dobra stvar sa zimom je sto mi se mamurluk mnogo teze desava nego obicno. preksinoc sam na nekoj zurci mesao tri vrste viskija i bas sam se bio prekinuo, ocekivao sam pakao vijetnama sa mucninom ujutro, kad ono nista. nada. cista glava, sve odlican 5. evo sad me neki nekrsti zovu na neko meso veceras, mislim da cu se pojaviti jer su dragi ljudi ali jesti necu. inace sam juce spremio onaj govedji rep sa korenastim povrcem tiho pecen celu noc u gvozdenoj posudi i samo sam probao kako je ispalo i to je to. mislim da ce da se spakuje u kesice pa u zamrzivac da se lagano tamani kada prodju blagdani. nije da mi se jelo nego je mesara lenče imala kapitalac od 2 kg sa puno mesa pa sam ga uzeo. a isto tako sam uzeo škembiće kod hase pa ih sada kuvam, isto sa namerom da ih pohranim u friz. sinoc je bio chilli con carne rodjendanac kod drugara, to je bila stwawica. decko ima cak i diplomu pobednika na nekom kanadskom chilli takmičenju, za njega je čili ozbiljna stvar u životu.

Edited by yolo
Link to comment

iseckala cluk,bacila na mast,izdinstala,na to bluk i prasece pecenje iseckano,prznula,so,biber,chili flejks,majcine dusice i na kraju kad je sve porumenelo neki tvrdi sir na kockice umesao se i istopio...uz to salatu od rendane sargarepe i cvekle posto sam raw vegan ove nedelje  -_-

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...