Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

štaviše, prvi se pojeo :thumbsup:

 

nisam hteo to da napisem kada sam dao preporuku, ali to je uvek slucaj sa tim jebenim krompirom spremljenim na taj nacin. imao sam 1. januara goste na rucku, spremio pm od hrane, heljdopita sa prazilukom i dragacevskim sirom i kajmakom, ovcija prsuta iz kremne, sir iz mjeha, prebranac, cureca corba, podvarak, rozbif, ajvari, ljute iz domace radinosti, bla bla, i kao aj da napravim malo krompira posto imaju devojcice od 4.5 godine za koje ne verujem da ce jesti tu tesku srpsku ranu pa da deca imajus ta da pojedu. guess what! usisali su krompir kao da su stigli iz africke gladi, svega ostalo ali krompira ne!

Link to comment

nisam hteo to da napisem kada sam dao preporuku, ali to je uvek slucaj sa tim jebenim krompirom spremljenim na taj nacin. imao sam 1. januara goste na rucku, spremio pm od hrane, heljdopita sa prazilukom i dragacevskim sirom i kajmakom, ovcija prsuta iz kremne, sir iz mjeha, prebranac, cureca corba, podvarak, rozbif, ajvari, ljute iz domace radinosti, bla bla, i kao aj da napravim malo krompira posto imaju devojcice od 4.5 godine za koje ne verujem da ce jesti tu tesku srpsku ranu pa da deca imajus ta da pojedu. guess what! usisali su krompir kao da su stigli iz africke gladi, svega ostalo ali krompira ne!

 

na koji nacin?

Link to comment

oljustis krompir, iseces na komade velicine kakve volis kada jedes peceni krompir. stavis u ladnu vodu, ukljucis sporet i kuvas odokativno jedno 8-10 minuta posto provri, u nekom trenutku dodas so. duzina kuvanja zavisi od vrste krompira ali dok ne postane kuvan na povrsini a ziv unutra. to se dosta lako proverava nozem koji kada probodes krompir, krene lako ali oko sredine pruza otpor. znaci ideja je da imas delimicno skuvan krompir.

 

onda bacis tu vodu, ocedjen krompir stavis u sud za pecenje (tepsija ili slicno), u medjuvremenu stavis rernu na najjace, krompir u tepsiji obavezno zalijes maslinovim uljem, zacinis po zelji - morska so, ruzmarin, celi cenovi belog luka, crni luk, origano ili pak nista od ovoga, po zelji - ubacis tepsiju u rernu zagrejanu na 220, posle par minuta smanjis na 200 ako neces da te boli glava, ili peces na 220 ali pazis da ti ne izgori, 220 je bolje jer je poenta da ti se uhvati korica na krompiru i zahrskavi, nekih 25-30 min je dovoljno za dobar rezultat. kako treba da izgleda pogledaj krompir u pozadini banatjaninove krmenadle.

Link to comment

pa krompir je car.

nije lud miralem sto jede isti kod kineza u sred ams, nije lud savo milosevic kad rece da mu je to omiljeno jelo i da je nebitno jel uz njega ide riba ili meso.

nisu ludi irci sto su pocrkali masovno od gladi onomad, iako su okruzeni morem punim ribe, jer nisu nista hteli jesti  bez krompira.

krompir rula big tajm, i sad mi se jede samo tako, a nemam :(

Link to comment

ja sam tako naučila od englezera kad ga spravljaju uz sunday roast, samo na mast, prstići lepo da poližeš, curice znaju šta valja :D

Edited by ordi
Link to comment

oljustis krompir, iseces na komade velicine kakve volis kada jedes peceni krompir. stavis u ladnu vodu, ukljucis sporet i kuvas odokativno jedno 8-10 minuta posto provri, u nekom trenutku dodas so. duzina kuvanja zavisi od vrste krompira ali dok ne postane kuvan na povrsini a ziv unutra. to se dosta lako proverava nozem koji kada probodes krompir, krene lako ali oko sredine pruza otpor. znaci ideja je da imas delimicno skuvan krompir.

 

onda bacis tu vodu, ocedjen krompir stavis u sud za pecenje (tepsija ili slicno), u medjuvremenu stavis rernu na najjace, krompir u tepsiji obavezno zalijes maslinovim uljem, zacinis po zelji - morska so, ruzmarin, celi cenovi belog luka, crni luk, origano ili pak nista od ovoga, po zelji - ubacis tepsiju u rernu zagrejanu na 220, posle par minuta smanjis na 200 ako neces da te boli glava, ili peces na 220 ali pazis da ti ne izgori, 220 je bolje jer je poenta da ti se uhvati korica na krompiru i zahrskavi, nekih 25-30 min je dovoljno za dobar rezultat. kako treba da izgleda pogledaj krompir u pozadini banatjaninove krmenadle.

 

hvala, sledeci put pravim ovako.

Link to comment

zena, tasta i sin vec u krevetu, sutra neka gomila gostiju pa da se naspavaju. ja izvadio prsut i par kobaja od divlje svinje, neki lokalni pecorino, otkino parce testa spremljeno za sutrasnju fokacu pa ispeko i zalivam nekim mamojebnim seljackim rozeom. kuce drema pored nogu, macka pored kamina, ugasenog, al jos toplog. lajf iz guuud. barem veceras...

Link to comment

nije bilo mleka da pravim przenice, pa sam napravio svoju prvu poparu. turio ostatke onog slanog starog blago kremastog sira od juce. ispala bombona. samo nemam vise tog sira za repete  :cry:

Link to comment

oljustis krompir, iseces na komade velicine kakve volis kada jedes peceni krompir. stavis u ladnu vodu, ukljucis sporet i kuvas odokativno jedno 8-10 minuta posto provri, u nekom trenutku dodas so. duzina kuvanja zavisi od vrste krompira ali dok ne postane kuvan na povrsini a ziv unutra. to se dosta lako proverava nozem koji kada probodes krompir, krene lako ali oko sredine pruza otpor. znaci ideja je da imas delimicno skuvan krompir.

 

onda bacis tu vodu, ocedjen krompir stavis u sud za pecenje (tepsija ili slicno), u medjuvremenu stavis rernu na najjace, krompir u tepsiji obavezno zalijes maslinovim uljem, zacinis po zelji - morska so, ruzmarin, celi cenovi belog luka, crni luk, origano ili pak nista od ovoga, po zelji - ubacis tepsiju u rernu zagrejanu na 220, posle par minuta smanjis na 200 ako neces da te boli glava, ili peces na 220 ali pazis da ti ne izgori, 220 je bolje jer je poenta da ti se uhvati korica na krompiru i zahrskavi, nekih 25-30 min je dovoljno za dobar rezultat. kako treba da izgleda pogledaj krompir u pozadini banatjaninove krmenadle.

hah baš slično, skoro isto, pravili pre par dana. samo što smo ga vadili posle 20 minuta iz rerne pa ga pritisli pasirkom da se malo raspukne, začinili pa vratili još na 15 minuta. krompir je car

Link to comment

salata, potaž šargarepa / tikvica, mirodjija, njoke s' pečurke.. mmmm

 

... i ikea tanjur :)

 

4801ebbab1912cb36832a815b99351f9.jpgc715ed4a6c03bf72503484eb00cda479.jpg91c2fa453d32121b26c101e69f8471d7.jpg

 

^ probala taj krumpir, diiiivannnn, beli luk, morska so, maslinovo, rizmarin.. kombinacija snova!

Edited by fluffy
Link to comment

čorba od vrganja, gica, gore pomenuti krompir, mix salata, vinegret salata, salata sa pečenom paprikom i kikirikijem, mr scruff i floating points sa dočeka nove u manćesteru :piggy:

Link to comment

odokativno: ispečeš 8-10 (zavisi od veličine) crvenih šilja, ili ako imaš već pečene s belim lukom, oljuštiš ih i isečeš na trakice. isečeš pečenice ili šunkarice ili i jedno i drugo na trakice, izrendaš oko 200g edamera ili tako nekakvog sira, u blenderu usitniš 200g slanog kikirikija, sve pomešaš sa pavlakom, majonezom (ja ne volim majonez pa ga stavim jako malo) i kečapom. i to je to :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...