Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

a nije cokolada 100% nego se tako zove dezert u jednoj bg kavani...

 

aaaa, čoklit baj det ili det baj čoklit

Edited by Marcus Wulffings
Link to comment

 

 

One ćufte sa cimetom - pominjao sam ih - na foru koju smo pokupili iz filma Politiki kuzina, a za šta me je neko ovde pitao za recept - a što sam se sad tek setio

 

usput, setio sam se i da sam pitan i za recept za humus - ama u jezivom delu godine, kad je najveća gužva, zato: praštajte što nisam odmah reagovao. koga i dalje zanima, molim PM

 

elem, ćufte...

recepta u filmu zapravo nema, ali ima fora - koja se provlači kroz ceo divni film. trik je u cimetu. mi probali jednom, doterali još par puta i sada se recept ustalio. uglavnom je sve kao i inače, osim cimeta.

 

ovako: malu glavicu crnog luka iseckate uber sitno, ubacite u posudu. dodate meso i komad od pedesetak grama jednako sitno isecakne dimljene slanine (masne) - ovo sam ja ubacio, kontam da se u Istanbulu slanina nije često jela - tako dobija na sočnosti i  lagani dimljeni šmek. i ovde kad za luk i slaninu kažem sitno iseckano, stvarno to i mislim. kockice baš male. ubacite jedno jaje i 2dl (tako merim) prezli. sitno seckan peršun - ne previše, tucani biber, so i pola kašičice cimeta. dobro izmesite i ostavite sa strane malo, pa mokrim rukama oblikujete ćuftice.pečeta na tiganju sa malo maslinovog ulja. niža temperatura, pa malo duže.

 

ovde na slici poslužene sa varivom od praziluka, a često je prilog kuskus i neka salata.

Edited by banatjanin
Link to comment

s'a hvali, to danas ima svaka domacinska kuca :D

 

iz razloga da se ne zali kad ih polupas. moji su beli.

 

 

Ja imam neke zelene ikea, i sive koji nisu ikea ali izgledaju i koštaju isto (i druge firme se dosetile).

 

Al sad mi je bezveze što sam uzela tu boju, ona siva mi nekako "uprlja" izgled svake hrane koju stavim na tanjir. Mislim da od sad uzimam isključivo belo posuđe, mogu neki sitni ukrasi, svetići i bordure u bojama, ali da dominira bela.

Link to comment

Ikea tanjir! :lolol:

:lolol: daaa

 

s'a hvali, to danas ima svaka domacinska kuca :D

 

iz razloga da se ne zali kad ih polupas. moji su beli.

kad polupam, o'ma kanta... mnogo se vidi, bolji beli :)

Link to comment

nista ne krikitujem, samo primecujem  :lolol: , i nase domacinstvo pociva na ikea tanjurima, doduse tamno braon

 

ima kod kineza u bloku 70 na spratu starog dela jedna radnja sa keramikom gde se mogu kupiti slicne stvari, nije ikea ali je roba koja je cini mi se bila namenjena za japan tako da nije slabijeg kvaliteta od ove ikeine serije, a cena je slicna (200 din komad). ima par finih komada, ukljucujuci i cetvrtaste (pravougaonik), ko voli (ja!)....

 

a sto se NE tice:

 

salata od crvenog kupusa, celera i tikvica, sve ultratanki slajsevi na mandolini, eksperimentalni dresing (rasol mulje malo tahinija, trunka limuna)

stari ovciji sir od rumunke iz - ovce  :lolol:

terin od vepra i guscija dziga 

 

sad cu si otvoriti neku spansku bocu.... merkam neku rioja rezervu iz 2008.... :kralj:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...